Apple M1 8-Core GPU vs Arc A770

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy M1 8-Core GPU z Arc A770, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

Apple M1 8-Core GPU
2020
12.73

A770 przewyższa M1 8-Core GPU o aż 151% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze M1 8-Core GPU i Arc A770, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności432193
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Ocena efektywności kosztowejbrak danych50.20
Wydajność energetycznabrak danych10.93
Architekturabrak danychGeneration 12.7 (2022−2023)
Kryptonimbrak danychDG2-512
TypDo laptopówDo komputerów stacjonarnych
Data wydania10 listopada 2020 (5 lat temu)12 października 2022 (3 lata temu)
Cena w momencie wydaniabrak danych$329

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne M1 8-Core GPU i Arc A770: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności M1 8-Core GPU i Arc A770, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących84096
Częstotliwość rdzenia1278 MHz2100 MHz
Częstotliwość w trybie Boostbrak danych2400 MHz
Ilość tranzystorówbrak danych21,700 million
Proces technologiczny5 nm6 nm
Pobór mocy (TDP)brak danych225 Watt
Szybkość wypełniania teksturamibrak danych614.4
Wydajność zmiennoprzecinkowabrak danych19.66 TFLOPS
ROPsbrak danych128
TMUsbrak danych256
Tensor Coresbrak danych512
Ray Tracing Coresbrak danych32
L2 Cachebrak danych16 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności M1 8-Core GPU i Arc A770 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Interfejsbrak danychPCIe 4.0 x16
Grubośćbrak danych2-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danych1x 6-pin + 1x 8-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na M1 8-Core GPU i Arc A770: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięcibrak danychGDDR6
Maksymalna ilość pamięcibrak danych16 GB
Szerokość magistrali pamięcibrak danych256 Bit
Częstotliwość pamięcibrak danych2000 MHz
Przepustowość pamięcibrak danych512.0 GB/s
Pamięć współdzielona+-
Resizable BAR-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na M1 8-Core GPU i Arc A770. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideobrak danych1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 2.0
HDMI-+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez M1 8-Core GPU i Arc A770, włączając ich poszczególne wersje.

DirectXbrak danych12 Ultimate (12_2)
Model cieniującybrak danych6.6
OpenGLbrak danych4.6
OpenCLbrak danych3.0
Vulkan-1.3
DLSS-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu M1 8-Core GPU i Arc A770 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

Apple M1 8-Core GPU 12.73
Arc A770 31.93
+151%

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics to przestarzały benchmark, będący częścią pakietu 3DMark. Ice Storm był używany do pomiaru wydajności laptopów klasy podstawowej i tabletów z systemem Windows. Wykorzystuje on DirectX 11 na poziomie funkcji 9 do wyświetlania bitwy między dwiema flotami kosmicznymi w pobliżu zamarzniętej planety w rozdzielczości 1280x720. Zaprzestano jego produkcji w styczniu 2020 roku, a obecnie został zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

Apple M1 8-Core GPU 280200
Arc A770 699999
+150%

Wydajność w grach

Wyniki M1 8-Core GPU i Arc A770 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD28
−282%
107
+282%
1440p24−27
−163%
63
+163%
4K14−16
−179%
39
+179%

Koszt jednej klatki, $

1080pbrak danych3.07
1440pbrak danych5.22
4Kbrak danych8.44

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 70−75
−340%
317
+340%
Cyberpunk 2077 27−30
−189%
78
+189%
Resident Evil 4 Remake 24−27
−538%
166
+538%

Full HD
Medium

Battlefield 5 55−60
−107%
110−120
+107%
Counter-Strike 2 70−75
−275%
270
+275%
Cyberpunk 2077 27−30
−159%
70
+159%
Far Cry 5 40−45
−179%
117
+179%
Fortnite 75−80
−94.7%
140−150
+94.7%
Forza Horizon 4 55−60
+66.7%
33
−66.7%
Forza Horizon 5 40−45
−248%
139
+248%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
−177%
130−140
+177%
Valorant 110−120
−78.6%
200−210
+78.6%

Full HD
High

Battlefield 5 55−60
−107%
110−120
+107%
Counter-Strike 2 70−75
−98.6%
143
+98.6%
Counter-Strike: Global Offensive 180−190
−53.9%
270−280
+53.9%
Cyberpunk 2077 27−30
−126%
61
+126%
Dota 2 85−90
−147%
210−220
+147%
Far Cry 5 40−45
−160%
109
+160%
Fortnite 75−80
−94.7%
140−150
+94.7%
Forza Horizon 4 55−60
+77.4%
31
−77.4%
Forza Horizon 5 40−45
−218%
127
+218%
Grand Theft Auto V 45−50
−114%
105
+114%
Metro Exodus 27−30
−319%
113
+319%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
−177%
130−140
+177%
The Witcher 3: Wild Hunt 30−35
−476%
196
+476%
Valorant 110−120
−78.6%
200−210
+78.6%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 55−60
−107%
110−120
+107%
Cyberpunk 2077 27−30
−115%
58
+115%
Dota 2 85−90
−147%
210−220
+147%
Far Cry 5 40−45
−148%
104
+148%
Forza Horizon 4 55−60
+139%
23
−139%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
−177%
130−140
+177%
The Witcher 3: Wild Hunt 30−35
−112%
72
+112%
Valorant 110−120
−78.6%
200−210
+78.6%

Full HD
Epic

Fortnite 75−80
−94.7%
140−150
+94.7%

1440p
High

Counter-Strike 2 24−27
−260%
90
+260%
Counter-Strike: Global Offensive 95−100
−134%
220−230
+134%
Grand Theft Auto V 20−22
−125%
45
+125%
Metro Exodus 16−18
−344%
71
+344%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 100−110
−60.6%
170−180
+60.6%
Valorant 130−140
−73.5%
230−240
+73.5%

1440p
Ultra

Battlefield 5 35−40
−146%
85−90
+146%
Cyberpunk 2077 10−12
−309%
45
+309%
Far Cry 5 27−30
−193%
82
+193%
Forza Horizon 4 30−35
+107%
15
−107%
The Witcher 3: Wild Hunt 18−20
−216%
60
+216%

1440p
Epic

Fortnite 27−30
−196%
80−85
+196%

4K
High

Counter-Strike 2 9−10
−211%
28
+211%
Grand Theft Auto V 24−27
−92%
48
+92%
Metro Exodus 9−10
−422%
47
+422%
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
−329%
73
+329%
Valorant 70−75
−181%
190−200
+181%

4K
Ultra

Battlefield 5 18−20
−183%
50−55
+183%
Counter-Strike 2 9−10
−289%
35−40
+289%
Cyberpunk 2077 4−5
−550%
26
+550%
Dota 2 45−50
−134%
110−120
+134%
Far Cry 5 14−16
−250%
49
+250%
Forza Horizon 4 21−24
+175%
8
−175%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−225%
35−40
+225%

4K
Epic

Fortnite 12−14
−200%
35−40
+200%

W ten sposób Apple M1 8-Core GPU i Arc A770 konkurują w popularnych grach:

  • Arc A770 jest 282% szybszy w 1080p
  • Arc A770 jest 163% szybszy w 1440p
  • Arc A770 jest 179% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Forza Horizon 4, z rozdzielczością 4K i Ultra Preset, Apple M1 8-Core GPU jest 175% szybszy.
  • w Cyberpunk 2077, z rozdzielczością 4K i Ultra Preset, Arc A770 jest 550% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • Apple M1 8-Core GPU wyprzedza 5 testach (9%)
  • Arc A770 wyprzedza 52 testach (91%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 12.73 31.93
Nowość 10 listopada 2020 12 października 2022
Proces technologiczny 5 nm 6 nm

Apple M1 8-Core GPU ma 20% bardziej zaawansowany proces litografii.

Z drugiej strony, Arc A770 ma 151% wyższy zagregowany wynik wydajności, i ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok.

Model Arc A770 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on M1 8-Core GPU.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Apple M1 8-Core GPU jest przeznaczona dla laptopów, a Arc A770 - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4 960 głosów

Oceń M1 8-Core GPU w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.7 5518 głosów

Oceń Arc A770 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat M1 8-Core GPU lub Arc A770, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.