Arc A750 vs Radeon 780M

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Arc A750 i Radeon 780M, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

Arc A750
2022, $289
8 GB GDDR6, 225 Watt
30.16
+83.6%

A750 przewyższa 780M o imponujący 84% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Arc A750 i Radeon 780M, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności210362
Miejsce według popularnościnie w top-10032
Ocena efektywności kosztowej52.60brak danych
Wydajność energetyczna10.3284.34
ArchitekturaGeneration 12.7 (2022−2023)RDNA 3.0 (2022−2026)
KryptonimDG2-512Phoenix
TypDo komputerów stacjonarnychDo komputerów stacjonarnych
Data wydania12 października 2022 (3 lata temu)31 stycznia 2024 (2 lata temu)
Cena w momencie wydania$289 brak danych

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Arc A750 i Radeon 780M: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Arc A750 i Radeon 780M, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących3584768
Częstotliwość rdzenia2050 MHz800 MHz
Częstotliwość w trybie Boost2400 MHz2900 MHz
Ilość tranzystorów21,700 million25,390 million
Proces technologiczny6 nm4 nm
Pobór mocy (TDP)225 Watt15 Watt
Szybkość wypełniania teksturami537.6139.2
Wydajność zmiennoprzecinkowa17.2 TFLOPS8.909 TFLOPS
ROPs11232
TMUs22448
Tensor Cores448brak danych
Ray Tracing Cores2812
L0 Cachebrak danych192 KB
L1 Cachebrak danych256 KB
L2 Cache16 MB2 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Arc A750 i Radeon 780M z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 4.0 x16PCIe 4.0 x8
Grubość2-slotIGP
Dodatkowe złącza zasilania1x 6-pin + 1x 8-pinbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Arc A750 i Radeon 780M: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6Używana systemna
Maksymalna ilość pamięci8 GBUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięci256 BitUżywana systemna
Częstotliwość pamięci2000 MHzUżywana systemna
Przepustowość pamięci512.0 GB/sbrak danych
Pamięć współdzielona-+
Resizable BAR+-

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Arc A750 i Radeon 780M. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 2.0Motherboard Dependent
HDMI+-

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Arc A750 i Radeon 780M, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.66.8
OpenGL4.64.6
OpenCL3.02.1
Vulkan1.31.3
DLSS+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Arc A750 i Radeon 780M na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

Arc A750 30.16
+83.6%
Radeon 780M 16.43

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

Arc A750 12630
+85.1%
Próbki: 1709
Radeon 780M 6825
Próbki: 10803

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

Arc A750 37288
+192%
Radeon 780M 12775

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

Arc A750 98837
+139%
Radeon 780M 41401

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

Arc A750 29667
+272%
Radeon 780M 7983

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

Arc A750 130715
+172%
Radeon 780M 48112

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics to przestarzały benchmark, będący częścią pakietu 3DMark. Ice Storm był używany do pomiaru wydajności laptopów klasy podstawowej i tabletów z systemem Windows. Wykorzystuje on DirectX 11 na poziomie funkcji 9 do wyświetlania bitwy między dwiema flotami kosmicznymi w pobliżu zamarzniętej planety w rozdzielczości 1280x720. Zaprzestano jego produkcji w styczniu 2020 roku, a obecnie został zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

Arc A750 634482
+49.3%
Radeon 780M 425087

Wydajność w grach

Wyniki Arc A750 i Radeon 780M w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD107
+206%
35
−206%
1440p60
+150%
24
−150%
4K36
+157%
14
−157%

Koszt jednej klatki, $

1080p2.70brak danych
1440p4.82brak danych
4K8.03brak danych

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 336
+182%
119
−182%
Cyberpunk 2077 75
+92.3%
39
−92.3%
Resident Evil 4 Remake 151
+504%
25
−504%

Full HD
Medium

Battlefield 5 110−120
+60.6%
70−75
−60.6%
Counter-Strike 2 270
+229%
82
−229%
Cyberpunk 2077 66
+113%
31
−113%
Far Cry 5 111
+147%
45
−147%
Fortnite 140−150
+52.2%
90−95
−52.2%
Forza Horizon 4 112
+62.3%
65−70
−62.3%
Forza Horizon 5 132
+103%
65
−103%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130
+95.2%
60−65
−95.2%
Valorant 190−200
+46.2%
130−140
−46.2%

Full HD
High

Battlefield 5 110−120
+60.6%
70−75
−60.6%
Counter-Strike 2 144
+269%
39
−269%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
+29%
210−220
−29%
Cyberpunk 2077 58
+142%
24
−142%
Far Cry 5 102
+149%
41
−149%
Fortnite 140−150
+52.2%
90−95
−52.2%
Forza Horizon 4 106
+53.6%
65−70
−53.6%
Forza Horizon 5 121
+102%
60
−102%
Grand Theft Auto V 99
+125%
44
−125%
Metro Exodus 105
+262%
29
−262%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130
+95.2%
60−65
−95.2%
The Witcher 3: Wild Hunt 185
+302%
46
−302%
Valorant 190−200
+46.2%
130−140
−46.2%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 110−120
+60.6%
70−75
−60.6%
Cyberpunk 2077 55
+139%
23
−139%
Far Cry 5 98
+151%
39
−151%
Forza Horizon 4 90
+30.4%
65−70
−30.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130
+95.2%
60−65
−95.2%
The Witcher 3: Wild Hunt 69
+138%
29
−138%
Valorant 190−200
+46.2%
130−140
−46.2%

Full HD
Epic

Fortnite 140−150
+52.2%
90−95
−52.2%

1440p
High

Counter-Strike 2 89
+230%
27
−230%
Counter-Strike: Global Offensive 210−220
+74.8%
120−130
−74.8%
Grand Theft Auto V 41
+128%
18
−128%
Metro Exodus 65
+210%
21−24
−210%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+8.7%
160−170
−8.7%
Valorant 230−240
+40.2%
160−170
−40.2%

1440p
Ultra

Battlefield 5 80−85
+74.5%
45−50
−74.5%
Cyberpunk 2077 42
+163%
16
−163%
Far Cry 5 76
+181%
27
−181%
Forza Horizon 4 79
+92.7%
40−45
−92.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 57
+185%
20
−185%

1440p
Epic

Fortnite 75−80
+103%
35−40
−103%

4K
High

Counter-Strike 2 20
+233%
6
−233%
Grand Theft Auto V 45
+114%
21
−114%
Metro Exodus 43
+231%
12−14
−231%
The Witcher 3: Wild Hunt 69
+360%
15
−360%
Valorant 180−190
+96.8%
90−95
−96.8%

4K
Ultra

Battlefield 5 45−50
+92%
24−27
−92%
Counter-Strike 2 30−35
+136%
14−16
−136%
Cyberpunk 2077 23
+283%
6
−283%
Far Cry 5 45
+275%
12
−275%
Forza Horizon 4 61
+110%
27−30
−110%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+125%
16−18
−125%

4K
Epic

Fortnite 35−40
+112%
16−18
−112%

Full HD
High

Dota 2 100−110
+0%
100−110
+0%

Full HD
Ultra

Dota 2 100−110
+0%
100−110
+0%

4K
Ultra

Dota 2 55−60
+0%
55−60
+0%

W ten sposób Arc A750 i Radeon 780M konkurują w popularnych grach:

  • Arc A750 jest 206% szybszy w 1080p
  • Arc A750 jest 150% szybszy w 1440p
  • Arc A750 jest 157% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Resident Evil 4 Remake, z rozdzielczością 1080p i Low Preset, Arc A750 jest 504% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • Arc A750 wyprzedza 57 testach (95%)
  • jest remis w 3 testach (5%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 30.16 16.43
Nowość 12 października 2022 31 stycznia 2024
Proces technologiczny 6 nm 4 nm
Pobór mocy (TDP) 225 Wat 15 Wat

Arc A750 ma 84% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, Radeon 780M ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, ma 50% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 1400% niższe zużycie energii.

Model Arc A750 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon 780M.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.1 1074 głosy

Oceń Arc A750 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 2657 głosów

Oceń Radeon 780M w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Arc A750 lub Radeon 780M, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.