GeForce GTX 580 vs Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop)

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop), obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

GTX 580
2010, $499
1536 MB GDDR5, 244 Watt
11.08
+293%

GTX 580 przewyższa R7 512 Cores (Kaveri Desktop) o aż 293% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop), a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności463837
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej1.84brak danych
Wydajność energetyczna3.50brak danych
ArchitekturaFermi 2.0 (2010−2014)GCN (2012−2015)
KryptonimGF110Kaveri Spectre
TypDo komputerów stacjonarnychDo komputerów stacjonarnych
Data wydania9 listopada 2010 (15 lat temu)14 stycznia 2014 (12 lat temu)
Cena w momencie wydania$499 brak danych

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop): liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop), chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących512512
Częstotliwość rdzenia772 MHz720 MHz
Ilość tranzystorów3,000 millionbrak danych
Proces technologiczny40 nm28 nm
Pobór mocy (TDP)244 Wattbrak danych
Maksymalna temperatura GPU97 °Cbrak danych
Szybkość wypełniania teksturami49.41brak danych
Wydajność zmiennoprzecinkowa1.581 TFLOPSbrak danych
ROPs48brak danych
TMUs64brak danych
L1 Cache1 MBbrak danych
L2 Cache768 KBbrak danych

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

MagistralaPCI-E 2.0 x 16brak danych
InterfejsPCIe 2.0 x16brak danych
Długość267 mmbrak danych
Wysokość11.1 cmbrak danych
Grubość2-slotbrak danych
Dodatkowe złącza zasilania1x 6-pin + 1x 8-pinbrak danych
Obsługa SLI+-

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop): jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR5brak danych
Maksymalna ilość pamięci1536 MBbrak danych
Szerokość magistrali pamięci384 Bitbrak danych
Częstotliwość pamięci2004 MHz (4008 data rate)brak danych
Przepustowość pamięci192.4 GB/sbrak danych
Pamięć współdzielona-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop). Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoMini HDMITwo Dual Link DVIbrak danych
Obsługa wielu monitorów+brak danych
HDMI+-
Maksymalna rozdzielczość przez VGA2048x1536brak danych
Wejście audio dla HDMIwewnętrznybrak danych

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop), włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (11_0)12 (FL 12_0)
Model cieniujący5.1brak danych
OpenGL4.2brak danych
OpenCL1.1brak danych
Vulkan+-
CUDA+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

GTX 580 11.08
+293%
R7 512 Cores (Kaveri Desktop) 2.82

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

GTX 580 6065
+163%
R7 512 Cores (Kaveri Desktop) 2302

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

GTX 580 4970
+208%
R7 512 Cores (Kaveri Desktop) 1616

Wydajność w grach

Wyniki GeForce GTX 580 i Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

900p53
+342%
12−14
−342%
Full HD99
+450%
18
−450%
1200p78
+333%
18−20
−333%

Koszt jednej klatki, $

1080p5.04brak danych

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 60−65
+578%
9−10
−578%
Cyberpunk 2077 21−24
+283%
6−7
−283%
Resident Evil 4 Remake 21−24
+633%
3−4
−633%

Full HD
Medium

Battlefield 5 50−55
+400%
10−11
−400%
Counter-Strike 2 60−65
+578%
9−10
−578%
Cyberpunk 2077 21−24
+283%
6−7
−283%
Far Cry 5 35−40
+363%
8−9
−363%
Fortnite 65−70
+340%
14−16
−340%
Forza Horizon 4 45−50
+243%
14−16
−243%
Forza Horizon 5 35−40
+400%
7−8
−400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+215%
12−14
−215%
Valorant 100−110
+122%
45−50
−122%

Full HD
High

Battlefield 5 50−55
+400%
10−11
−400%
Counter-Strike 2 60−65
+578%
9−10
−578%
Counter-Strike: Global Offensive 160−170
+202%
50−55
−202%
Cyberpunk 2077 21−24
+283%
6−7
−283%
Dota 2 75−80
+169%
29
−169%
Far Cry 5 35−40
+363%
8−9
−363%
Fortnite 65−70
+340%
14−16
−340%
Forza Horizon 4 45−50
+243%
14−16
−243%
Forza Horizon 5 35−40
+400%
7−8
−400%
Grand Theft Auto V 40−45
+367%
9
−367%
Metro Exodus 21−24
+360%
5−6
−360%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+215%
12−14
−215%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+190%
10
−190%
Valorant 100−110
+122%
45−50
−122%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 50−55
+400%
10−11
−400%
Cyberpunk 2077 21−24
+283%
6−7
−283%
Dota 2 75−80
+200%
26
−200%
Far Cry 5 35−40
+363%
8−9
−363%
Forza Horizon 4 45−50
+243%
14−16
−243%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+215%
12−14
−215%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+383%
6
−383%
Valorant 100−110
+122%
45−50
−122%

Full HD
Epic

Fortnite 65−70
+340%
14−16
−340%

1440p
High

Counter-Strike 2 21−24
+250%
6−7
−250%
Counter-Strike: Global Offensive 85−90
+305%
21−24
−305%
Grand Theft Auto V 16−18
+300%
4−5
−300%
Metro Exodus 12−14 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+173%
24−27
−173%
Valorant 120−130
+369%
24−27
−369%

1440p
Ultra

Battlefield 5 30−33
+329%
7−8
−329%
Cyberpunk 2077 9−10
+350%
2−3
−350%
Far Cry 5 24−27
+380%
5−6
−380%
Forza Horizon 4 27−30
+286%
7−8
−286%
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
+300%
4−5
−300%

1440p
Epic

Fortnite 24−27
+380%
5−6
−380%

4K
High

Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Grand Theft Auto V 21−24
+46.7%
14−16
−46.7%
Metro Exodus 7−8
+600%
1−2
−600%
The Witcher 3: Wild Hunt 14−16
+367%
3−4
−367%
Valorant 60−65
+329%
14−16
−329%

4K
Ultra

Battlefield 5 14−16
+400%
3−4
−400%
Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Cyberpunk 2077 4−5 0−1
Dota 2 40−45
+413%
8−9
−413%
Far Cry 5 12−14
+1100%
1−2
−1100%
Forza Horizon 4 18−20
+850%
2−3
−850%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
+267%
3−4
−267%

4K
Epic

Fortnite 10−12
+267%
3−4
−267%

W ten sposób GTX 580 i R7 512 Cores (Kaveri Desktop) konkurują w popularnych grach:

  • GTX 580 jest 342% szybszy w 900p
  • GTX 580 jest 450% szybszy w 1080p
  • GTX 580 jest 333% szybszy w 1200p

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Far Cry 5, z rozdzielczością 4K i Ultra Preset, GTX 580 jest 1100% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • Bez wyjątku, GTX 580 przewyższył R7 512 Cores (Kaveri Desktop) we wszystkich 51 naszych testach.

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 11.08 2.82
Nowość 9 listopada 2010 14 stycznia 2014
Proces technologiczny 40 nm 28 nm

GTX 580 ma 293% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, i ma 43% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model GeForce GTX 580 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop).

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4 510 głosów

Oceń GeForce GTX 580 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.4 16 głosów

Oceń Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce GTX 580 lub Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop), zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.