T600 vs GeForce RTX 5090

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy T600 z GeForce RTX 5090, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

T600
2021
4 GB GDDR6, 40 Watt
15.23

RTX 5090 przewyższa T600 o aż 511% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze T600 i GeForce RTX 5090, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności3834
Miejsce według popularnościnie w top-10027
Ocena efektywności kosztowejbrak danych24.58
Wydajność energetyczna29.3212.46
ArchitekturaTuring (2018−2022)Blackwell 2.0 (2025−2026)
KryptonimTU117GB202
TypDo stacji roboczychDo komputerów stacjonarnych
Data wydania6 maja 2021 (5 lat temu)30 stycznia 2025 (1 rok temu)
Cena w momencie wydaniabrak danych$1,999

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne T600 i GeForce RTX 5090: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności T600 i GeForce RTX 5090, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących64021760
Częstotliwość rdzenia735 MHz2017 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1335 MHz2407 MHz
Ilość tranzystorów4,700 million92,200 million
Proces technologiczny12 nm5 nm
Pobór mocy (TDP)40 Watt575 Watt
Szybkość wypełniania teksturami53.401,636.8
Wydajność zmiennoprzecinkowa1.709 TFLOPS104.8 TFLOPS
ROPs32176
TMUs40680
Tensor Coresbrak danych680
Ray Tracing Coresbrak danych170
L1 Cache640 KB21.3 MB
L2 Cache1024 KB96 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności T600 i GeForce RTX 5090 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 3.0 x16PCIe 5.0 x16
Długośćbrak danych304 mm
Grubość1-slot2-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak1x 16-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na T600 i GeForce RTX 5090: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6GDDR7
Maksymalna ilość pamięci4 GB32 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit512 Bit
Częstotliwość pamięci1250 MHz1750 MHz
Przepustowość pamięci160.0 GB/s1.79 TB/s
Pamięć współdzielona--
Resizable BAR-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na T600 i GeForce RTX 5090. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo4x mini-DisplayPort1x HDMI 2.1b, 3x DisplayPort 2.1b
HDMI-+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez T600 i GeForce RTX 5090, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_1)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.66.8
OpenGL4.64.6
OpenCL3.03.0
Vulkan1.21.4
CUDA7.512.0
DLSS-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu T600 i GeForce RTX 5090 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

T600 15.23
RTX 5090 93.04
+511%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

T600 6364
Próbki: 581
RTX 5090 38951
+512%
Próbki: 8986

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

T600 8694
RTX 5090 129772
+1393%

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

T600 344838
+194%
RTX 5090 117284

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

T600 6552
RTX 5090 89073
+1259%

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

T600 40917
RTX 5090 385092
+841%

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics to przestarzały benchmark, będący częścią pakietu 3DMark. Ice Storm był używany do pomiaru wydajności laptopów klasy podstawowej i tabletów z systemem Windows. Wykorzystuje on DirectX 11 na poziomie funkcji 9 do wyświetlania bitwy między dwiema flotami kosmicznymi w pobliżu zamarzniętej planety w rozdzielczości 1280x720. Zaprzestano jego produkcji w styczniu 2020 roku, a obecnie został zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

T600 304731
RTX 5090 871500
+186%

Wydajność w grach

Wyniki T600 i GeForce RTX 5090 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD54
−319%
226
+319%
1440p23
−730%
191
+730%
4K20
−635%
147
+635%

Koszt jednej klatki, $

1080pbrak danych8.85
1440pbrak danych10.47
4Kbrak danych13.60

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 85−90
−283%
300−350
+283%
Cyberpunk 2077 30−35
−642%
240−250
+642%
Resident Evil 4 Remake 30−35
−821%
300−350
+821%

Full HD
Medium

Battlefield 5 65−70
−194%
190−200
+194%
Counter-Strike 2 85−90
−283%
300−350
+283%
Cyberpunk 2077 30−35
−642%
240−250
+642%
Far Cry 5 46
−437%
240−250
+437%
Fortnite 85−90
−251%
300−350
+251%
Forza Horizon 4 60−65
−438%
300−350
+438%
Forza Horizon 5 45−50
−429%
250−260
+429%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
−205%
170−180
+205%
Valorant 120−130
−440%
650−700
+440%

Full HD
High

Battlefield 5 65−70
−194%
190−200
+194%
Counter-Strike 2 85−90
−283%
300−350
+283%
Counter-Strike: Global Offensive 200−210
−36.8%
270−280
+36.8%
Cyberpunk 2077 30−35
−642%
240−250
+642%
Dota 2 121
−479%
700−750
+479%
Far Cry 5 42
−488%
240−250
+488%
Fortnite 85−90
−251%
300−350
+251%
Forza Horizon 4 60−65
−438%
300−350
+438%
Forza Horizon 5 45−50
−429%
250−260
+429%
Grand Theft Auto V 59
−195%
170−180
+195%
Metro Exodus 26
−165%
69
+165%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
−205%
170−180
+205%
The Witcher 3: Wild Hunt 48
−829%
400−450
+829%
Valorant 120−130
−440%
650−700
+440%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 65−70
−194%
190−200
+194%
Cyberpunk 2077 30−35
−642%
240−250
+642%
Dota 2 111
−486%
650−700
+486%
Far Cry 5 39
−692%
309
+692%
Forza Horizon 4 60−65
−438%
300−350
+438%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
−205%
170−180
+205%
The Witcher 3: Wild Hunt 27
−1226%
358
+1226%
Valorant 120−130
−440%
650−700
+440%

Full HD
Epic

Fortnite 85−90
−251%
300−350
+251%

1440p
High

Counter-Strike 2 30−33
−940%
300−350
+940%
Counter-Strike: Global Offensive 110−120
−353%
500−550
+353%
Grand Theft Auto V 27
−526%
160−170
+526%
Metro Exodus 15
−1247%
202
+1247%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160
−16.7%
170−180
+16.7%
Valorant 150−160
−211%
450−500
+211%

1440p
Ultra

Battlefield 5 40−45
−345%
190−200
+345%
Cyberpunk 2077 14−16
−1036%
150−160
+1036%
Far Cry 5 26
−1069%
304
+1069%
Forza Horizon 4 35−40
−705%
300−350
+705%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
−1322%
327
+1322%

1440p
Epic

Fortnite 35−40
−331%
150−160
+331%

4K
High

Counter-Strike 2 12−14
−625%
87
+625%
Grand Theft Auto V 25
−648%
180−190
+648%
Metro Exodus 8
−1988%
167
+1988%
The Witcher 3: Wild Hunt 16
−2313%
386
+2313%
Valorant 85−90
−283%
300−350
+283%

4K
Ultra

Battlefield 5 21−24
−491%
130−140
+491%
Counter-Strike 2 12−14
−1192%
150−160
+1192%
Cyberpunk 2077 6−7
−1233%
80−85
+1233%
Dota 2 40
−500%
240−250
+500%
Far Cry 5 12
−1825%
231
+1825%
Forza Horizon 4 27−30
−1030%
300−350
+1030%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−540%
95−100
+540%

4K
Epic

Fortnite 14−16
−427%
75−80
+427%

W ten sposób T600 i RTX 5090 konkurują w popularnych grach:

  • RTX 5090 jest 319% szybszy w 1080p
  • RTX 5090 jest 730% szybszy w 1440p
  • RTX 5090 jest 635% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w The Witcher 3: Wild Hunt, z rozdzielczością 4K i High Preset, RTX 5090 jest 2313% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • Bez wyjątku, RTX 5090 przewyższył T600 we wszystkich 57 naszych testach.

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 15.23 93.04
Nowość 6 maja 2021 30 stycznia 2025
Maksymalna ilość pamięci 4 GB 32 GB
Proces technologiczny 12 nm 5 nm
Pobór mocy (TDP) 40 Wat 575 Wat

T600 ma 1338% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, RTX 5090 ma 511% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, ma 700% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 140% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model GeForce RTX 5090 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on T600.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że T600 jest przeznaczona dla stacji roboczych, a GeForce RTX 5090 - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.2 707 głosów

Oceń T600 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.4 4189 głosów

Oceń GeForce RTX 5090 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat T600 lub GeForce RTX 5090, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.