T1200 Mobile vs Radeon RX 9070 GRE

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy T1200 Mobile z Radeon RX 9070 GRE, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

T1200 Mobile
2021
4 GB GDDR6, 95 Watt
18.76

9070 GRE przewyższa T1200 Mobile o aż 211% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności32645
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Ocena efektywności kosztowejbrak danych62.68
Wydajność energetyczna15.2120.44
ArchitekturaTuring (2018−2022)RDNA 4.0 (2025)
Kryptonimbrak danychNavi 48
TypDo mobilnych stacji roboczychDo komputerów stacjonarnych
Data wydania12 kwietnia 2021 (5 lat temu)8 maja 2025 (1 rok temu)
Cena w momencie wydaniabrak danych$549

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących10243072
Częstotliwość rdzenia855 MHz1420 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1425 MHz2790 MHz
Ilość tranzystorówbrak danych53,900 million
Proces technologiczny12 nm4 nm
Pobór mocy (TDP)95 Watt (35 - 95 Watt TGP)220 Watt
Szybkość wypełniania teksturamibrak danych535.7
Wydajność zmiennoprzecinkowabrak danych34.28 TFLOPS
ROPsbrak danych96
TMUsbrak danych192
Tensor Coresbrak danych96
Ray Tracing Coresbrak danych48
L0 Cachebrak danych768 KB
L2 Cachebrak danych8 MB
L3 Cachebrak danych48 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopamedium sizedbrak danych
Interfejsbrak danychPCIe 5.0 x16
Grubośćbrak danych2-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danych2x 8-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6GDDR6
Maksymalna ilość pamięci4 GB12 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit192 Bit
Częstotliwość pamięci10000 MHz2250 MHz
Przepustowość pamięcibrak danych432.0 GB/s
Pamięć współdzielona--
Resizable BAR-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideobrak danych1x HDMI 2.1b, 3x DisplayPort 2.1a
HDMI-+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12_112 Ultimate (12_2)
Model cieniującybrak danych6.8
OpenGLbrak danych4.6
OpenCLbrak danych2.2
Vulkan-1.3
DLSS-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

T1200 Mobile 18.76
RX 9070 GRE 58.39
+211%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

T1200 Mobile 7804
Próbki: 1206
RX 9070 GRE 24025
+208%
Próbki: 8

Wydajność w grach

Wyniki T1200 Mobile i Radeon RX 9070 GRE w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD59
−205%
180−190
+205%
1440p33
−203%
100−110
+203%
4K90
−211%
280−290
+211%

Koszt jednej klatki, $

1080pbrak danych3.05
1440pbrak danych5.49
4Kbrak danych1.96

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 100−110
−178%
300−310
+178%
Cyberpunk 2077 40−45
−193%
120−130
+193%
Resident Evil 4 Remake 40−45
−202%
130−140
+202%

Full HD
Medium

Battlefield 5 80−85
−200%
240−250
+200%
Counter-Strike 2 100−110
−178%
300−310
+178%
Cyberpunk 2077 40−45
−193%
120−130
+193%
Far Cry 5 65
−208%
200−210
+208%
Fortnite 100−110
−197%
300−310
+197%
Forza Horizon 4 75−80
−208%
240−250
+208%
Forza Horizon 5 60−65
−200%
180−190
+200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
−201%
220−230
+201%
Valorant 140−150
−178%
400−450
+178%

Full HD
High

Battlefield 5 80−85
−200%
240−250
+200%
Counter-Strike 2 100−110
−178%
300−310
+178%
Counter-Strike: Global Offensive 230−240
−203%
700−750
+203%
Cyberpunk 2077 40−45
−193%
120−130
+193%
Dota 2 114
−207%
350−400
+207%
Far Cry 5 59
−205%
180−190
+205%
Fortnite 100−110
−197%
300−310
+197%
Forza Horizon 4 75−80
−208%
240−250
+208%
Forza Horizon 5 60−65
−200%
180−190
+200%
Grand Theft Auto V 71
−210%
220−230
+210%
Metro Exodus 40−45
−193%
120−130
+193%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
−201%
220−230
+201%
The Witcher 3: Wild Hunt 71
−210%
220−230
+210%
Valorant 140−150
−178%
400−450
+178%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 80−85
−200%
240−250
+200%
Cyberpunk 2077 40−45
−193%
120−130
+193%
Dota 2 107
−180%
300−310
+180%
Far Cry 5 56
−204%
170−180
+204%
Forza Horizon 4 75−80
−208%
240−250
+208%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
−201%
220−230
+201%
The Witcher 3: Wild Hunt 37
−197%
110−120
+197%
Valorant 140−150
−178%
400−450
+178%

Full HD
Epic

Fortnite 100−110
−197%
300−310
+197%

1440p
High

Counter-Strike 2 35−40
−208%
120−130
+208%
Counter-Strike: Global Offensive 130−140
−190%
400−450
+190%
Grand Theft Auto V 37
−197%
110−120
+197%
Metro Exodus 24−27
−200%
75−80
+200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
−192%
500−550
+192%
Valorant 170−180
−207%
550−600
+207%

1440p
Ultra

Battlefield 5 50−55
−196%
160−170
+196%
Cyberpunk 2077 18−20
−206%
55−60
+206%
Far Cry 5 41
−193%
120−130
+193%
Forza Horizon 4 45−50
−192%
140−150
+192%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
−210%
90−95
+210%

1440p
Epic

Fortnite 40−45
−195%
130−140
+195%

4K
High

Counter-Strike 2 16−18
−194%
50−55
+194%
Grand Theft Auto V 35−40
−186%
100−105
+186%
Metro Exodus 16−18
−181%
45−50
+181%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
−204%
85−90
+204%
Valorant 100−110
−175%
300−310
+175%

4K
Ultra

Battlefield 5 27−30
−210%
90−95
+210%
Counter-Strike 2 16−18
−194%
50−55
+194%
Cyberpunk 2077 7−8
−200%
21−24
+200%
Dota 2 109
−175%
300−310
+175%
Far Cry 5 21−24
−210%
65−70
+210%
Forza Horizon 4 30−35
−203%
100−105
+203%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
−189%
55−60
+189%

4K
Epic

Fortnite 20−22
−200%
60−65
+200%

W ten sposób T1200 Mobile i RX 9070 GRE konkurują w popularnych grach:

  • RX 9070 GRE jest 205% szybszy w 1080p
  • RX 9070 GRE jest 203% szybszy w 1440p
  • RX 9070 GRE jest 211% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 18.76 58.39
Nowość 12 kwietnia 2021 8 maja 2025
Maksymalna ilość pamięci 4 GB 12 GB
Proces technologiczny 12 nm 4 nm
Pobór mocy (TDP) 95 Wat 220 Wat

T1200 Mobile ma 132% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, RX 9070 GRE ma 211% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 4 lata, ma 200% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 200% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model Radeon RX 9070 GRE to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on T1200 Mobile.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że T1200 Mobile jest przeznaczona dla mobilnych stacji roboczych, a Radeon RX 9070 GRE - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.2 10 głosów

Oceń T1200 Mobile w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.7 104 głosy

Oceń Radeon RX 9070 GRE w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat T1200 Mobile lub Radeon RX 9070 GRE, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.