Radeon R7 370 vs Iris Graphics 540

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon R7 370 z Iris Graphics 540, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

R7 370
2015, $149
4 GB GDDR5, 110 Watt
10.72
+251%

R7 370 przewyższa Graphics 540 o aż 251% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon R7 370 i Iris Graphics 540, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności472816
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej5.78brak danych
Wydajność energetyczna7.5015.66
ArchitekturaGCN 1.0 (2012−2020)Generation 9.0 (2015−2016)
KryptonimTrinidadSkylake GT3e
TypDo komputerów stacjonarnychDo laptopów
Designreferencebrak danych
Data wydania18 czerwca 2015 (10 lat temu)1 września 2015 (10 lat temu)
Cena w momencie wydania$149 brak danych

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon R7 370 i Iris Graphics 540: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon R7 370 i Iris Graphics 540, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących1024384
Częstotliwość rdzeniabrak danych300 MHz
Częstotliwość w trybie Boost975 MHz1000 MHz
Ilość tranzystorów2,800 million189 million
Proces technologiczny28 nm14 nm+
Pobór mocy (TDP)110 Watt15 Watt
Szybkość wypełniania teksturami62.4048.00
Wydajność zmiennoprzecinkowa1.997 TFLOPS0.768 TFLOPS
ROPs326
TMUs6448
L1 Cache256 KBbrak danych
L2 Cache512 KBbrak danych

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon R7 370 i Iris Graphics 540 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

MagistralaPCIe 3.0brak danych
InterfejsPCIe 3.0 x16Ring Bus
Długość152 mmbrak danych
Grubość2-slotbrak danych
Dodatkowe złącza zasilania1 x 6-pinbrak danych

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon R7 370 i Iris Graphics 540: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR5Używana systemna
Maksymalna ilość pamięci4 GBUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięci256 BitUżywana systemna
Częstotliwość pamięci975 MHzUżywana systemna
Przepustowość pamięci179.2 GB/sbrak danych
Pamięć współdzielona-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon R7 370 i Iris Graphics 540. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPortPortable Device Dependent
Eyefinity+-
Ilość monitorów Eyefinity6brak danych
HDMI+-
Obsługa DisplayPort+-

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon R7 370 i Iris Graphics 540 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

AppAcceleration+-
CrossFire+-
FreeSync+-
TrueAudio+-
VCE+-
Audio DDMA +brak danych
Quick Syncbrak danych+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon R7 370 i Iris Graphics 540, włączając ich poszczególne wersje.

DirectXDirectX® 1212 (12_1)
Model cieniujący5.16.4
OpenGL4.64.6
OpenCL2.03.0
Vulkan+1.3
Mantle+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon R7 370 i Iris Graphics 540 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

R7 370 10.72
+251%
Iris Graphics 540 3.05

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

R7 370 4480
+251%
Próbki: 4126
Iris Graphics 540 1276
Próbki: 1417

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

R7 370 8519
+285%
Iris Graphics 540 2212

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

R7 370 28723
+225%
Iris Graphics 540 8828

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

R7 370 5961
+312%
Iris Graphics 540 1448

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

R7 370 39809
+251%
Iris Graphics 540 11327

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics to przestarzały benchmark, będący częścią pakietu 3DMark. Ice Storm był używany do pomiaru wydajności laptopów klasy podstawowej i tabletów z systemem Windows. Wykorzystuje on DirectX 11 na poziomie funkcji 9 do wyświetlania bitwy między dwiema flotami kosmicznymi w pobliżu zamarzniętej planety w rozdzielczości 1280x720. Zaprzestano jego produkcji w styczniu 2020 roku, a obecnie został zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

R7 370 323114
+156%
Iris Graphics 540 126078

Wydajność w grach

Wyniki Radeon R7 370 i Iris Graphics 540 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD46
+91.7%
24
−91.7%
1440p57
+256%
16−18
−256%
4K20
+300%
5−6
−300%

Koszt jednej klatki, $

1080p3.24brak danych
1440p2.61brak danych
4K7.45brak danych

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 55−60
+490%
10−11
−490%
Cyberpunk 2077 21−24
+267%
6−7
−267%
Resident Evil 4 Remake 21−24
+425%
4−5
−425%

Full HD
Medium

Battlefield 5 45−50
+336%
10−12
−336%
Counter-Strike 2 55−60
+490%
10−11
−490%
Cyberpunk 2077 21−24
+267%
6−7
−267%
Far Cry 5 35−40
+289%
9−10
−289%
Fortnite 106
+524%
16−18
−524%
Forza Horizon 4 45−50
+213%
14−16
−213%
Forza Horizon 5 30−35
+313%
8−9
−313%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 38
+171%
14−16
−171%
Valorant 100−105
+113%
45−50
−113%

Full HD
High

Battlefield 5 45−50
+336%
10−12
−336%
Counter-Strike 2 55−60
+490%
10−11
−490%
Counter-Strike: Global Offensive 150−160
+174%
55−60
−174%
Cyberpunk 2077 21−24
+267%
6−7
−267%
Dota 2 75−80
+162%
29
−162%
Far Cry 5 35−40
+289%
9−10
−289%
Fortnite 41
+141%
16−18
−141%
Forza Horizon 4 45−50
+213%
14−16
−213%
Forza Horizon 5 30−35
+313%
8−9
−313%
Grand Theft Auto V 44
+450%
8−9
−450%
Metro Exodus 21−24
+340%
5−6
−340%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30
+114%
14−16
−114%
The Witcher 3: Wild Hunt 35
+250%
10−11
−250%
Valorant 100−105
+113%
45−50
−113%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 45−50
+336%
10−12
−336%
Cyberpunk 2077 21−24
+267%
6−7
−267%
Dota 2 75−80
+181%
27
−181%
Far Cry 5 35−40
+289%
9−10
−289%
Forza Horizon 4 45−50
+213%
14−16
−213%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+179%
14−16
−179%
The Witcher 3: Wild Hunt 22
+120%
10−11
−120%
Valorant 20
−135%
45−50
+135%

Full HD
Epic

Fortnite 30
+76.5%
16−18
−76.5%

1440p
High

Counter-Strike 2 20−22
+186%
7−8
−186%
Counter-Strike: Global Offensive 81
+252%
21−24
−252%
Grand Theft Auto V 16−18 0−1
Metro Exodus 12−14
+1100%
1−2
−1100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
+137%
27−30
−137%
Valorant 110−120
+307%
27−30
−307%

1440p
Ultra

Battlefield 5 27−30
+300%
7−8
−300%
Cyberpunk 2077 9−10
+350%
2−3
−350%
Far Cry 5 21−24
+360%
5−6
−360%
Forza Horizon 4 24−27
+271%
7−8
−271%
The Witcher 3: Wild Hunt 14−16
+200%
5−6
−200%

1440p
Epic

Fortnite 21−24
+283%
6−7
−283%

4K
High

Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Counter-Strike: Global Offensive 45
+275%
12−14
−275%
Grand Theft Auto V 21−24
+46.7%
14−16
−46.7%
Metro Exodus 7−8
+600%
1−2
−600%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+333%
3−4
−333%
Valorant 55−60
+287%
14−16
−287%

4K
Ultra

Battlefield 5 14−16
+367%
3−4
−367%
Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Dota 2 40−45
+344%
9−10
−344%
Far Cry 5 10−12
+450%
2−3
−450%
Forza Horizon 4 18−20
+500%
3−4
−500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+150%
4−5
−150%

4K
Epic

Fortnite 10−11
+150%
4−5
−150%

W ten sposób R7 370 i Iris Graphics 540 konkurują w popularnych grach:

  • R7 370 jest 92% szybszy w 1080p
  • R7 370 jest 256% szybszy w 1440p
  • R7 370 jest 300% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Metro Exodus, z rozdzielczością 1440p i High Preset, R7 370 jest 1100% szybszy.
  • w Valorant, z rozdzielczością 1080p i Ultra Preset, Iris Graphics 540 jest 135% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • R7 370 wyprzedza 51 testach (98%)
  • Iris Graphics 540 wyprzedza 1 teście (2%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 10.72 3.05
Nowość 18 czerwca 2015 1 września 2015
Proces technologiczny 28 nm 14 nm
Pobór mocy (TDP) 110 Wat 15 Wat

R7 370 ma 251% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, Iris Graphics 540 ma przewagę wiekową wynoszącą 2 miesiące, ma 100% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 633% niższe zużycie energii.

Model Radeon R7 370 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Iris Graphics 540.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon R7 370 jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a Iris Graphics 540 - dla laptopów.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.9 596 głosów

Oceń Radeon R7 370 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.4 110 głosów

Oceń Iris Graphics 540 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon R7 370 lub Iris Graphics 540, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.