Tiger Lake-U Xe Graphics G7 vs Radeon RX Vega 3

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

Tiger Lake-U Xe Graphics G7
2020
9.26
+237%

Tiger Lake-U Graphics G7 przewyższa RX Vega 3 o aż 237% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności516850
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetycznabrak danych14.12
ArchitekturaGen. 11 Ice Lake (2019−2022)GCN 5.0 (2017−2020)
KryptonimTiger Lake XePicasso
TypDo laptopówDo laptopów
Data wydania15 sierpnia 2020 (5 lat temu)6 stycznia 2019 (7 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących96192
Częstotliwość rdzeniabrak danych300 MHz
Częstotliwość w trybie Boostbrak danych1001 MHz
Ilość tranzystorówbrak danych4,940 million
Proces technologiczny10 nm14 nm
Pobór mocy (TDP)brak danych15 Watt
Szybkość wypełniania teksturamibrak danych12.01
Wydajność zmiennoprzecinkowabrak danych0.3844 TFLOPS
ROPsbrak danych4
TMUsbrak danych12

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Interfejsbrak danychIGP
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danychbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciDDR4Używana systemna
Maksymalna ilość pamięcibrak danychUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięcibrak danychUżywana systemna
Częstotliwość pamięcibrak danychUżywana systemna
Pamięć współdzielona++

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideobrak danychNo outputs

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

Quick Sync+brak danych

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3, włączając ich poszczególne wersje.

DirectXDirectX 12_112 (12_1)
Model cieniującybrak danych6.4
OpenGLbrak danych4.6
OpenCLbrak danych2.0
Vulkan-1.2.131

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

Tiger Lake-U Xe Graphics G7 9.26
+237%
RX Vega 3 2.75

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

Tiger Lake-U Xe Graphics G7 5000
+327%
RX Vega 3 1172

Wydajność w grach

Wyniki Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i Radeon RX Vega 3 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD40−45
+233%
12
−233%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Medium

Battlefield 5 40−45
+486%
7
−486%
Far Cry 5 30−33
+500%
5
−500%
Fortnite 55−60
+300%
14
−300%
Forza Horizon 4 40−45
+193%
14−16
−193%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+162%
12−14
−162%
Valorant 90−95
+102%
45−50
−102%

Full HD
High

Battlefield 5 40−45
+356%
9−10
−356%
Counter-Strike: Global Offensive 140−150
+522%
23
−522%
Dota 2 65−70
+224%
21
−224%
Far Cry 5 30−33
+275%
8−9
−275%
Fortnite 55−60
+300%
14−16
−300%
Forza Horizon 4 40−45
+193%
14−16
−193%
Grand Theft Auto V 35−40
+289%
9
−289%
Metro Exodus 18−20
+850%
2
−850%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+162%
12−14
−162%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+300%
6
−300%
Valorant 90−95
+102%
45−50
−102%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 40−45
+356%
9−10
−356%
Dota 2 65−70
+258%
19
−258%
Far Cry 5 30−33
+275%
8−9
−275%
Forza Horizon 4 40−45
+193%
14−16
−193%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+162%
12−14
−162%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+500%
4
−500%

Full HD
Epic

Fortnite 55−60
+300%
14−16
−300%

1440p
High

Counter-Strike: Global Offensive 70−75
+238%
21−24
−238%
Grand Theft Auto V 12−14
+300%
3−4
−300%
Metro Exodus 10−11 0−1
Valorant 100−110
+316%
24−27
−316%

1440p
Ultra

Battlefield 5 21−24
+283%
6−7
−283%
Far Cry 5 20−22
+300%
5−6
−300%
Forza Horizon 4 21−24
+214%
7−8
−214%

1440p
Epic

Fortnite 20−22
+300%
5−6
−300%

4K
High

Grand Theft Auto V 20−22
+33.3%
14−16
−33.3%
Metro Exodus 5−6
+400%
1−2
−400%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11
+400%
2−3
−400%
Valorant 45−50
+277%
12−14
−277%

4K
Ultra

Battlefield 5 10−12
+267%
3−4
−267%
Dota 2 35−40
+338%
8−9
−338%
Far Cry 5 9−10
+800%
1−2
−800%
Forza Horizon 4 16−18
+700%
2−3
−700%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+200%
3−4
−200%

4K
Epic

Fortnite 9−10
+200%
3−4
−200%

Full HD
Low

Counter-Strike 2 29
+0%
29
+0%
Cyberpunk 2077 6−7
+0%
6−7
+0%
Resident Evil 4 Remake 7
+0%
7
+0%

Full HD
Medium

Counter-Strike 2 22
+0%
22
+0%
Cyberpunk 2077 6−7
+0%
6−7
+0%
Forza Horizon 5 9
+0%
9
+0%

Full HD
High

Counter-Strike 2 5
+0%
5
+0%
Cyberpunk 2077 6−7
+0%
6−7
+0%
Forza Horizon 5 7−8
+0%
7−8
+0%

Full HD
Ultra

Cyberpunk 2077 6−7
+0%
6−7
+0%
Valorant 45−50
+0%
45−50
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
+0%
6−7
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
+0%
24−27
+0%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
+0%
2−3
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
+0%
4−5
+0%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1

W ten sposób Tiger Lake-U Xe Graphics G7 i RX Vega 3 konkurują w popularnych grach:

  • Tiger Lake-U Xe Graphics G7 jest 233% szybszy w 1080p

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Metro Exodus, z rozdzielczością 1080p i High Preset, Tiger Lake-U Xe Graphics G7 jest 850% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • Tiger Lake-U Xe Graphics G7 wyprzedza 36 testach (71%)
  • jest remis w 15 testach (29%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 9.26 2.75
Nowość 15 sierpnia 2020 6 stycznia 2019
Proces technologiczny 10 nm 14 nm

Tiger Lake-U Xe Graphics G7 ma 237% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, i ma 40% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model Tiger Lake-U Xe Graphics G7 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon RX Vega 3.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.9 18 głosów

Oceń Tiger Lake-U Xe Graphics G7 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.4 2277 głosów

Oceń Radeon RX Vega 3 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Tiger Lake-U Xe Graphics G7 lub Radeon RX Vega 3, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.