Iris Graphics 550 vs GeForce GT 740

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Iris Graphics 550 z GeForce GT 740, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

Iris Graphics 550
2015
15 Watt
3.47
+1.8%

Graphics 550 przewyższa GT 740 o minimalny 2% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Iris Graphics 550 i GeForce GT 740, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności783785
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Ocena efektywności kosztowejbrak danych0.19
Wydajność energetyczna17.814.10
ArchitekturaGeneration 9.0 (2015−2016)Kepler (2012−2018)
KryptonimSkylake GT3eGK107
TypDo laptopówDo komputerów stacjonarnych
Data wydania1 września 2015 (10 lat temu)29 maja 2014 (11 lat temu)
Cena w momencie wydaniabrak danych$89

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Iris Graphics 550 i GeForce GT 740: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Iris Graphics 550 i GeForce GT 740, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących384384
Częstotliwość rdzenia300 MHz993 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1000 MHzbrak danych
Ilość tranzystorów189 million1,270 million
Proces technologiczny14 nm+28 nm
Pobór mocy (TDP)15 Watt64 Watt
Szybkość wypełniania teksturami48.0031.78
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.768 TFLOPS0.7626 TFLOPS
ROPs616
TMUs4832
L1 Cachebrak danych32 KB
L2 Cachebrak danych256 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Iris Graphics 550 i GeForce GT 740 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsRing BusPCIe 3.0 x16
Długośćbrak danych145 mm
Grubośćbrak danych1-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danych1x 6-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Iris Graphics 550 i GeForce GT 740: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciUżywana systemnaGDDR5
Maksymalna ilość pamięciUżywana systemna4 GB
Szerokość magistrali pamięciUżywana systemna128 Bit
Częstotliwość pamięciUżywana systemna1253 MHz
Przepustowość pamięcibrak danych80.19 GB/s
Pamięć współdzielona+-

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Iris Graphics 550 i GeForce GT 740. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoPortable Device Dependent2x DVI, 1x mini-HDMI
HDMI-+

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Iris Graphics 550 i GeForce GT 740 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

Quick Sync+brak danych

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Iris Graphics 550 i GeForce GT 740, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_1)12 (11_0)
Model cieniujący6.45.1
OpenGL4.64.6
OpenCL3.01.2
Vulkan1.31.1.126
CUDA-3.0

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Iris Graphics 550 i GeForce GT 740 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

Iris Graphics 550 3.47
+1.8%
GT 740 3.41

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

Iris Graphics 550 1462
+2.9%
Próbki: 328
GT 740 1421
Próbki: 2650

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

Iris Graphics 550 1648
GT 740 1950
+18.4%

Wydajność w grach

Wyniki Iris Graphics 550 i GeForce GT 740 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD20
+11.1%
18−20
−11.1%
1440p28
+3.7%
27−30
−3.7%
4K50
+11.1%
45−50
−11.1%

Koszt jednej klatki, $

1080pbrak danych4.94
1440pbrak danych3.30
4Kbrak danych1.98

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 16
+14.3%
14−16
−14.3%
Cyberpunk 2077 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Resident Evil 4 Remake 5−6
+25%
4−5
−25%

Full HD
Medium

Battlefield 5 12−14
+8.3%
12−14
−8.3%
Counter-Strike 2 13
+8.3%
12−14
−8.3%
Cyberpunk 2077 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Far Cry 5 10−11
+11.1%
9−10
−11.1%
Fortnite 20−22
+11.1%
18−20
−11.1%
Forza Horizon 4 16−18
+6.3%
16−18
−6.3%
Forza Horizon 5 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
+7.1%
14−16
−7.1%
Valorant 50−55
+2%
50−55
−2%

Full HD
High

Battlefield 5 12−14
+8.3%
12−14
−8.3%
Counter-Strike 2 12−14
+8.3%
12−14
−8.3%
Counter-Strike: Global Offensive 54
+8%
50−55
−8%
Cyberpunk 2077 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Dota 2 28
+3.7%
27−30
−3.7%
Far Cry 5 10−11
+11.1%
9−10
−11.1%
Fortnite 20−22
+11.1%
18−20
−11.1%
Forza Horizon 4 16−18
+6.3%
16−18
−6.3%
Forza Horizon 5 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
Grand Theft Auto V 6
+20%
5−6
−20%
Metro Exodus 3
+50%
2−3
−50%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
+7.1%
14−16
−7.1%
The Witcher 3: Wild Hunt 8
+14.3%
7−8
−14.3%
Valorant 50−55
+2%
50−55
−2%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 12−14
+8.3%
12−14
−8.3%
Cyberpunk 2077 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Dota 2 25
+4.2%
24−27
−4.2%
Far Cry 5 10−11
+11.1%
9−10
−11.1%
Forza Horizon 4 16−18
+6.3%
16−18
−6.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
+7.1%
14−16
−7.1%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
+10%
10−11
−10%
Valorant 50−55
+2%
50−55
−2%

Full HD
Epic

Fortnite 20−22
+11.1%
18−20
−11.1%

1440p
High

Counter-Strike 2 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Counter-Strike: Global Offensive 28
+3.7%
27−30
−3.7%
Grand Theft Auto V 1−2 0−1
Metro Exodus 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−33
+11.1%
27−30
−11.1%
Valorant 35−40
+16.7%
30−33
−16.7%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
+100%
1−2
−100%
Far Cry 5 6−7
+20%
5−6
−20%
Forza Horizon 4 8−9
+14.3%
7−8
−14.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
+25%
4−5
−25%

1440p
Epic

Fortnite 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+7.1%
14−16
−7.1%
Valorant 16−18
+6.3%
16−18
−6.3%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Dota 2 10−12
+10%
10−11
−10%
Far Cry 5 2−3
+100%
1−2
−100%
Forza Horizon 4 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%

4K
Epic

Fortnite 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%

W ten sposób Iris Graphics 550 i GT 740 konkurują w popularnych grach:

  • Iris Graphics 550 jest 11% szybszy w 1080p
  • Iris Graphics 550 jest 4% szybszy w 1440p
  • Iris Graphics 550 jest 11% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 3.47 3.41
Nowość 1 września 2015 29 maja 2014
Proces technologiczny 14 nm 28 nm
Pobór mocy (TDP) 15 Wat 64 Wat

Iris Graphics 550 ma 2% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, ma 100% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 327% niższe zużycie energii.

Biorąc pod uwagę minimalne różnice w wydajności, nie można wyłonić wyraźnego zwycięzcy pomiędzy Iris Graphics 550 i GeForce GT 740.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Iris Graphics 550 jest przeznaczona dla laptopów, a GeForce GT 740 - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.3 58 głosów

Oceń Iris Graphics 550 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.2 1461 głosów

Oceń GeForce GT 740 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Iris Graphics 550 lub GeForce GT 740, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.