GeForce RTX 5070 vs Arc Pro B70

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce RTX 5070 z Arc Pro B70, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

RTX 5070
2025, $549
12 GB GDDR7, 250 Watt
68.41
+53.9%

RTX 5070 przewyższa Pro B70 o imponujący 54% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności2097
Miejsce według popularności9nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej73.0726.68
Wydajność energetyczna21.3415.08
ArchitekturaBlackwell 2.0 (2025−2026)Xe2-HPG (2025−2026)
KryptonimGB205BMG-G31
TypDo komputerów stacjonarnychDo stacji roboczych
Data wydania4 marca 2025 (1 rok temu)26 marca 2026 (mniej niż rok temu)
Cena w momencie wydania$549 $949

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

RTX 5070 ma 174% lepszy stosunek ceny do jakości niż Arc Pro B70.

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących61444096
Częstotliwość rdzenia2325 MHz2280 MHz
Częstotliwość w trybie Boost2512 MHz2800 MHz
Ilość tranzystorów31,100 millionbrak danych
Proces technologiczny5 nm5 nm
Pobór mocy (TDP)250 Watt230 Watt
Szybkość wypełniania teksturami482.3716.8
Wydajność zmiennoprzecinkowa30.87 TFLOPSbrak danych
ROPs80128
TMUs192256
Tensor Cores192brak danych
Ray Tracing Cores4832
L1 Cache6 MBbrak danych
L2 Cache48 MB24 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 5.0 x16PCIe 5.0 x16
Długość245 mm267 mm
Grubość2-slot2-slot
Dodatkowe złącza zasilania1x 16-pin1x 8-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR7GDDR6
Maksymalna ilość pamięci12 GB32 GB
Szerokość magistrali pamięci192 Bit256 Bit
Częstotliwość pamięci1750 MHz2375 MHz
Przepustowość pamięci672.0 GB/s608.0 GB/s
Pamięć współdzielona--
Resizable BAR++

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo1x HDMI 2.1b, 3x DisplayPort 2.1b1x HDMI 2.1a, 3x DisplayPort 2.1
HDMI++

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.86.6
OpenGL4.64.6
OpenCL3.03.0
Vulkan1.41.4
CUDA12.0-
DLSS+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

RTX 5070 68.41
+53.9%
Arc Pro B70 44.46

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

RTX 5070 28680
+53.9%
Próbki: 24821
Arc Pro B70 18639
Próbki: 39

Wydajność w grach

Wyniki GeForce RTX 5070 i Arc Pro B70 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD217
+55%
140−150
1440p12480−85
−35.5%
4K77
+54%
50−55

Koszt jednej klatki, $

1080p2.53
+62.7%
6.78
1440p4.43
+62.7%
11.86
4K7.13
+62.4%
18.98
  • Koszt jednej klatki w RTX 5070 jest o 63% niższy w 1080p.
  • Koszt jednej klatki w RTX 5070 jest o 63% niższy w 1440p.
  • Koszt jednej klatki w RTX 5070 jest o 62% niższy w 4K.

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 300−350
+59.5%
200−210
Cyberpunk 2077 170−180
+59.1%
110−120
Hogwarts Legacy 227
+62.1%
140−150
Resident Evil 4 Remake 210−220
+65.4%
130−140

Full HD
Medium

Battlefield 5 180−190
+64.5%
110−120
Counter-Strike 2 300−350
+59.5%
200−210
Cyberpunk 2077 170−180
+59.1%
110−120
Far Cry 5 322
+61%
200−210
Fortnite 300−350
+58.9%
190−200
Forza Horizon 4 270−280
+53.9%
180−190
Hogwarts Legacy 198
+65%
120−130
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+57.3%
110−120
Valorant 400−450
+54.1%
270−280

Full HD
High

Battlefield 5 180−190
+64.5%
110−120
Counter-Strike 2 300−350
+59.5%
200−210
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
+54.4%
180−190
Cyberpunk 2077 170−180
+59.1%
110−120
Far Cry 5 306
+61.1%
190−200
Fortnite 300−350
+58.9%
190−200
Forza Horizon 4 270−280
+53.9%
180−190
Grand Theft Auto V 170−180
+56.4%
110−120
Hogwarts Legacy 158
+58%
100−105
Metro Exodus 170−180
+61.8%
110−120
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+57.3%
110−120
The Witcher 3: Wild Hunt 436
+55.7%
280−290
Valorant 400−450
+54.1%
270−280

Full HD
Ultra

Battlefield 5 180−190
+64.5%
110−120
Cyberpunk 2077 170−180
+59.1%
110−120
Far Cry 5 290
+61.1%
180−190
Forza Horizon 4 270−280
+53.9%
180−190
Hogwarts Legacy 121
+61.3%
75−80
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+57.3%
110−120
The Witcher 3: Wild Hunt 210
+61.5%
130−140
Valorant 400−450
+54.1%
270−280

Full HD
Epic

Fortnite 300−350
+58.9%
190−200

1440p
High

Counter-Strike 2 210−220
+55%
140−150
Counter-Strike: Global Offensive 500−550
+72%
300−310
Grand Theft Auto V 140−150
+54.7%
95−100
Metro Exodus 120−130
+61.3%
75−80
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+59.1%
110−120
Valorant 450−500
+61.7%
300−310

1440p
Ultra

Battlefield 5 180−190
+63.6%
110−120
Cyberpunk 2077 100−110
+56.9%
65−70
Far Cry 5 222
+58.6%
140−150
Forza Horizon 4 240−250
+61.3%
150−160
Hogwarts Legacy 89
+61.8%
55−60
The Witcher 3: Wild Hunt 166
+66%
100−105

1440p
Epic

Fortnite 150−160
+58.9%
95−100

4K
High

Counter-Strike 2 95−100
+61.7%
60−65
Grand Theft Auto V 160−170
+69%
100−105
Hogwarts Legacy 55−60
+57.1%
35−40
Metro Exodus 80−85
+60%
50−55
The Witcher 3: Wild Hunt 150
+57.9%
95−100
Valorant 300−350
+59%
200−210

4K
Ultra

Battlefield 5 130−140
+56.5%
85−90
Counter-Strike 2 95−100
+61.7%
60−65
Cyberpunk 2077 45−50
+63.3%
30−33
Far Cry 5 116
+54.7%
75−80
Forza Horizon 4 190−200
+64.2%
120−130
Hogwarts Legacy 52
+73.3%
30−33
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 95−100
+60%
60−65

4K
Epic

Fortnite 75−80
+58%
50−55

W ten sposób RTX 5070 i Arc Pro B70 konkurują w popularnych grach:

  • RTX 5070 jest 55% szybszy w 1080p
  • RTX 5070 jest 55% szybszy w 1440p
  • RTX 5070 jest 54% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 68.41 44.46
Nowość 4 marca 2025 26 marca 2026
Maksymalna ilość pamięci 12 GB 32 GB
Pobór mocy (TDP) 250 Wat 230 Wat

RTX 5070 ma 54% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, Arc Pro B70 ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, ma 167% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 8% niższe zużycie energii.

Model GeForce RTX 5070 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Arc Pro B70.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że GeForce RTX 5070 jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a Arc Pro B70 - dla stacji roboczych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4 9066 głosów

Oceń GeForce RTX 5070 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 19 głosów

Oceń Arc Pro B70 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce RTX 5070 lub Arc Pro B70, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.