Radeon R9 M375 vs TITAN V CEO Edition

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon R9 M375 z TITAN V CEO Edition, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

R9 M375
2015
4 GB DDR3
2.40

TITAN V CEO Edition przewyższa R9 M375 o aż 1593% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności891116
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetycznabrak danych12.51
ArchitekturaGCN 1.0 (2012−2020)Volta (2017−2020)
KryptonimTropoGV100
TypDo laptopówDo komputerów stacjonarnych
Data wydania5 maja 2015 (11 lat temu)21 czerwca 2018 (7 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących6405120
Ilość potoków obliczeniowych10brak danych
Częstotliwość rdzenia1000 MHz1200 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1015 MHz1455 MHz
Ilość tranzystorów1,500 million21,100 million
Proces technologiczny28 nm12 nm
Pobór mocy (TDP)brak danych250 Watt
Szybkość wypełniania teksturami40.60465.6
Wydajność zmiennoprzecinkowa1.299 TFLOPS14.9 TFLOPS
ROPs16128
TMUs40320
Tensor Coresbrak danych640
L1 Cache160 KB10 MB
L2 Cache256 KB6 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopamedium sizedbrak danych
MagistralaPCIe 3.0brak danych
InterfejsPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Długośćbrak danych267 mm
Grubośćbrak danych2-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danych1x 6-pin + 1x 8-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciDDR3HBM2
Maksymalna ilość pamięci4 GB32 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit4096 Bit
Częstotliwość pamięci1100 MHz848 MHz
Przepustowość pamięci28.8 GB/s868.4 GB/s
Pamięć współdzielona--

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputs1x HDMI, 3x DisplayPort
Eyefinity+-
HDMI-+

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

AppAcceleration+-
FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Przełączalna grafika+-

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition, włączając ich poszczególne wersje.

DirectXDirectX® 1212 (12_1)
Model cieniujący5.16.4
OpenGL4.44.6
OpenCLbrak danych1.2
Vulkan-1.2.131
Mantle+-
CUDA-7.0
DLSS-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

R9 M375 2.40
TITAN V CEO Edition 40.62
+1593%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

R9 M375 1001
Próbki: 96
TITAN V CEO Edition 16987
+1597%
Próbki: 1

Wydajność w grach

Wyniki Radeon R9 M375 i TITAN V CEO Edition w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD23
−1422%
350−400
+1422%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 6−7
−1567%
100−105
+1567%
Cyberpunk 2077 5−6
−1500%
80−85
+1500%
Resident Evil 4 Remake 2−3
−1400%
30−33
+1400%

Full HD
Medium

Battlefield 5 7−8
−1471%
110−120
+1471%
Counter-Strike 2 6−7
−1567%
100−105
+1567%
Cyberpunk 2077 5−6
−1500%
80−85
+1500%
Far Cry 5 15
−1567%
250−260
+1567%
Fortnite 22
−1491%
350−400
+1491%
Forza Horizon 4 12−14
−1567%
200−210
+1567%
Forza Horizon 5 5−6
−1500%
80−85
+1500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 17
−1547%
280−290
+1547%
Valorant 40−45
−1567%
700−750
+1567%

Full HD
High

Battlefield 5 7−8
−1471%
110−120
+1471%
Counter-Strike 2 6−7
−1567%
100−105
+1567%
Counter-Strike: Global Offensive 45−50
−1496%
750−800
+1496%
Cyberpunk 2077 5−6
−1500%
80−85
+1500%
Dota 2 33
−1567%
550−600
+1567%
Far Cry 5 13
−1592%
220−230
+1592%
Fortnite 16
−1588%
270−280
+1588%
Forza Horizon 4 12−14
−1567%
200−210
+1567%
Forza Horizon 5 5−6
−1500%
80−85
+1500%
Grand Theft Auto V 5−6
−1500%
80−85
+1500%
Metro Exodus 4−5
−1525%
65−70
+1525%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 16
−1588%
270−280
+1588%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
−1567%
150−160
+1567%
Valorant 40−45
−1567%
700−750
+1567%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 7−8
−1471%
110−120
+1471%
Cyberpunk 2077 5−6
−1500%
80−85
+1500%
Dota 2 30
−1567%
500−550
+1567%
Far Cry 5 12
−1567%
200−210
+1567%
Forza Horizon 4 12−14
−1567%
200−210
+1567%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 13
−1592%
220−230
+1592%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
−1567%
150−160
+1567%
Valorant 40−45
−1567%
700−750
+1567%

Full HD
Epic

Fortnite 12−14
−1567%
200−210
+1567%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−1567%
100−105
+1567%
Counter-Strike: Global Offensive 18−20
−1567%
300−310
+1567%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
−1422%
350−400
+1422%
Valorant 20−22
−1400%
300−310
+1400%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Far Cry 5 4−5
−1525%
65−70
+1525%
Forza Horizon 4 6−7
−1567%
100−105
+1567%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−1525%
65−70
+1525%

1440p
Epic

Fortnite 4−5
−1525%
65−70
+1525%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−1567%
250−260
+1567%
Valorant 12−14
−1567%
200−210
+1567%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 6−7
−1567%
100−105
+1567%
Far Cry 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Forza Horizon 4 1−2
−1500%
16−18
+1500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−1567%
50−55
+1567%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−1567%
50−55
+1567%

W ten sposób R9 M375 i TITAN V CEO Edition konkurują w popularnych grach:

  • TITAN V CEO Edition jest 1422% szybszy w 1080p

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 2.40 40.62
Nowość 5 maja 2015 21 czerwca 2018
Maksymalna ilość pamięci 4 GB 32 GB
Proces technologiczny 28 nm 12 nm

TITAN V CEO Edition ma 1593% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, ma 700% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 133% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model TITAN V CEO Edition to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R9 M375.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon R9 M375 jest przeznaczona dla laptopów, a TITAN V CEO Edition - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


2.5 61 głosów

Oceń Radeon R9 M375 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.6 22 głosy

Oceń TITAN V CEO Edition w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon R9 M375 lub TITAN V CEO Edition, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.