Radeon Pro 460 vs RX 6700
Łączna ocena wydajności
Porównaliśmy Radeon Pro 460 z Radeon RX 6700, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.
RX 6700 przewyższa Pro 460 o aż 448% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.
| Miejsce w rankingu wydajności | 554 | 93 |
| Miejsce według popularności | nie w top-100 | nie w top-100 |
| Wydajność energetyczna | 18.15 | 19.91 |
| Architektura | GCN 4.0 (2016−2020) | RDNA 2.0 (2020−2025) |
| Kryptonim | Baffin | Navi 22 |
| Typ | Do mobilnych stacji roboczych | Do komputerów stacjonarnych |
| Data wydania | 30 października 2016 (9 lat temu) | 9 czerwca 2021 (4 lata temu) |
Szczegółowe specyfikacje
Parametry ogólne Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.
| Ilość jednostek cieniujących | 1024 | 2304 |
| Częstotliwość rdzenia | 850 MHz | 1941 MHz |
| Częstotliwość w trybie Boost | 907 MHz | 2450 MHz |
| Ilość tranzystorów | 3,000 million | 17,200 million |
| Proces technologiczny | 14 nm | 7 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 35 Watt | 175 Watt |
| Szybkość wypełniania teksturami | 58.05 | 352.8 |
| Wydajność zmiennoprzecinkowa | 1.858 TFLOPS | 11.29 TFLOPS |
| ROPs | 16 | 64 |
| TMUs | 64 | 144 |
| Ray Tracing Cores | brak danych | 36 |
| L0 Cache | brak danych | 576 KB |
| L1 Cache | 256 KB | 512 KB |
| L2 Cache | 1024 KB | 3 MB |
| L3 Cache | brak danych | 80 MB |
Współczynnik kształtu i kompatybilność
Informacje na temat zgodności Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).
| Rozmiar laptopa | large | brak danych |
| Interfejs | PCIe 3.0 x8 | PCIe 4.0 x16 |
| Długość | brak danych | 267 mm |
| Grubość | brak danych | 2-slot |
| Dodatkowe złącza zasilania | brak | 1x 8-pin |
Pojemność i typ pamięci VRAM
Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.
| Typ pamięci | GDDR5 | GDDR6 |
| Maksymalna ilość pamięci | 4 GB | 10 GB |
| Szerokość magistrali pamięci | 128 Bit | 160 Bit |
| Częstotliwość pamięci | 1270 MHz | 2000 MHz |
| Przepustowość pamięci | 81.28 GB/s | 320.0 GB/s |
| Pamięć współdzielona | - | - |
| Resizable BAR | - | + |
Łączność i wyjścia
Lista złącz wideo dostępnych na Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.
| Złącza wideo | No outputs | 1x HDMI 2.1, 2x DisplayPort 1.4a, 1x USB Type-C |
| HDMI | - | + |
Obsługiwane technologie
Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.
| FreeSync | + | - |
Zgodność z API i SDK
Interfejsy API obsługiwane przez Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700, włączając ich poszczególne wersje.
| DirectX | 12 (12_0) | 12 Ultimate (12_2) |
| Model cieniujący | 6.4 | 6.5 |
| OpenGL | 4.6 | 4.6 |
| OpenCL | 2.0 | 2.1 |
| Vulkan | 1.2.131 | 1.3 |
Wydajność syntetycznego benchmarku
Oto wyniki testu Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.
Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego
To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.
Passmark
Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.
Wydajność w grach
Wyniki Radeon Pro 460 i Radeon RX 6700 w grach, wartości są mierzone w FPS.
Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC
Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:
| Full HD | 41
−437%
| 220−230
+437%
|
Wydajność FPS w popularnych grach
Full HD
Low
| Counter-Strike 2 | 40−45
−445%
|
240−250
+445%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−429%
|
90−95
+429%
|
| Resident Evil 4 Remake | 14−16
−433%
|
80−85
+433%
|
Full HD
Medium
| Battlefield 5 | 35−40
−441%
|
200−210
+441%
|
| Counter-Strike 2 | 40−45
−445%
|
240−250
+445%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−429%
|
90−95
+429%
|
| Far Cry 5 | 27−30
−419%
|
140−150
+419%
|
| Fortnite | 50−55
−429%
|
270−280
+429%
|
| Forza Horizon 4 | 35−40
−441%
|
200−210
+441%
|
| Forza Horizon 5 | 24−27
−420%
|
130−140
+420%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−33
−433%
|
160−170
+433%
|
| Valorant | 80−85
−436%
|
450−500
+436%
|
Full HD
High
| Battlefield 5 | 35−40
−441%
|
200−210
+441%
|
| Counter-Strike 2 | 40−45
−445%
|
240−250
+445%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 130−140
−438%
|
700−750
+438%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−429%
|
90−95
+429%
|
| Dota 2 | 60−65
−376%
|
300−310
+376%
|
| Far Cry 5 | 27−30
−419%
|
140−150
+419%
|
| Fortnite | 50−55
−429%
|
270−280
+429%
|
| Forza Horizon 4 | 35−40
−441%
|
200−210
+441%
|
| Forza Horizon 5 | 24−27
−420%
|
130−140
+420%
|
| Grand Theft Auto V | 30−35
−416%
|
160−170
+416%
|
| Metro Exodus | 16−18
−429%
|
90−95
+429%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−33
−433%
|
160−170
+433%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 29
−417%
|
150−160
+417%
|
| Valorant | 80−85
−436%
|
450−500
+436%
|
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 35−40
−441%
|
200−210
+441%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−429%
|
90−95
+429%
|
| Dota 2 | 60−65
−376%
|
300−310
+376%
|
| Far Cry 5 | 27−30
−419%
|
140−150
+419%
|
| Forza Horizon 4 | 35−40
−441%
|
200−210
+441%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−33
−433%
|
160−170
+433%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 17
−429%
|
90−95
+429%
|
| Valorant | 80−85
−436%
|
450−500
+436%
|
Full HD
Epic
| Fortnite | 50−55
−429%
|
270−280
+429%
|
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 16−18
−431%
|
85−90
+431%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 60−65
−447%
|
350−400
+447%
|
| Grand Theft Auto V | 10−11
−400%
|
50−55
+400%
|
| Metro Exodus | 9−10
−400%
|
45−50
+400%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 45−50
−433%
|
240−250
+433%
|
| Valorant | 90−95
−438%
|
500−550
+438%
|
1440p
Ultra
| Battlefield 5 | 18−20
−426%
|
100−105
+426%
|
| Cyberpunk 2077 | 7−8
−400%
|
35−40
+400%
|
| Far Cry 5 | 16−18
−429%
|
90−95
+429%
|
| Forza Horizon 4 | 20−22
−400%
|
100−105
+400%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 12−14
−442%
|
65−70
+442%
|
1440p
Epic
| Fortnite | 16−18
−429%
|
90−95
+429%
|
4K
High
| Counter-Strike 2 | 2−3
−400%
|
10−11
+400%
|
| Grand Theft Auto V | 18−20
−426%
|
100−105
+426%
|
| Metro Exodus | 4−5
−425%
|
21−24
+425%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 8−9
−400%
|
40−45
+400%
|
| Valorant | 40−45
−435%
|
230−240
+435%
|
4K
Ultra
| Battlefield 5 | 9−10
−400%
|
45−50
+400%
|
| Counter-Strike 2 | 2−3
−400%
|
10−11
+400%
|
| Cyberpunk 2077 | 2−3
−400%
|
10−11
+400%
|
| Dota 2 | 30−35
−416%
|
160−170
+416%
|
| Far Cry 5 | 8−9
−400%
|
40−45
+400%
|
| Forza Horizon 4 | 14−16
−436%
|
75−80
+436%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 8−9
−400%
|
40−45
+400%
|
4K
Epic
| Fortnite | 8−9
−400%
|
40−45
+400%
|
W ten sposób Pro 460 i RX 6700 konkurują w popularnych grach:
- RX 6700 jest 437% szybszy w 1080p
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 8.25 | 45.24 |
| Nowość | 30 października 2016 | 9 czerwca 2021 |
| Maksymalna ilość pamięci | 4 GB | 10 GB |
| Proces technologiczny | 14 nm | 7 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 35 Wat | 175 Wat |
Pro 460 ma 400% niższe zużycie energii.
Z drugiej strony, RX 6700 ma 448% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 4 lata, ma 150% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 100% bardziej zaawansowany proces litografii.
Model Radeon RX 6700 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon Pro 460.
Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon Pro 460 jest przeznaczona dla mobilnych stacji roboczych, a Radeon RX 6700 - dla komputerów stacjonarnych.
Inne porównania
Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.
