Radeon HD 7600G vs UHD Graphics 770

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon HD 7600G z UHD Graphics 770, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

HD 7600G
2012
19 Watt
0.80

Graphics 770 przewyższa HD 7600G o aż 609% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności1204649
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna3.2429.11
ArchitekturaTeraScale 3 (2010−2013)Generation 12.2 (2022−2023)
KryptonimDevastatorRaptor Lake GT1
TypDo laptopówDo komputerów stacjonarnych
Data wydania1 września 2012 (13 lat temu)27 września 2022 (3 lata temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących384256
Częstotliwość rdzenia320 MHz300 MHz
Częstotliwość w trybie Boost424 MHz1650 MHz
Ilość tranzystorów1,303 millionbrak danych
Proces technologiczny32 nm10 nm
Pobór mocy (TDP)19 Watt15 Watt
Szybkość wypełniania teksturami10.1826.40
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.3256 TFLOPS0.8448 TFLOPS
ROPs88
TMUs2416

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopamedium sizedbrak danych
InterfejsIGPRing Bus
Grubośćbrak danychIGP

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciUżywana systemnaUżywana systemna
Maksymalna ilość pamięciUżywana systemnaUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięciUżywana systemnaUżywana systemna
Częstotliwość pamięciUżywana systemnaUżywana systemna
Pamięć współdzielona++

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputsMotherboard Dependent

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX11.2 (11_0)12 (12_1)
Model cieniujący5.06.6
OpenGL4.44.6
OpenCL1.23.0
VulkanN/A1.3

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

HD 7600G 0.80
UHD Graphics 770 5.67
+609%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

HD 7600G 334
Próbki: 197
UHD Graphics 770 1058
+217%
Próbki: 6

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

HD 7600G 628
UHD Graphics 770 16443
+2518%

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

HD 7600G 1639
UHD Graphics 770 2655
+62%

Wydajność w grach

Wyniki Radeon HD 7600G i UHD Graphics 770 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD2−3
−800%
18
+800%
4K1−2
−1200%
13
+1200%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 2−3
−450%
11
+450%

Full HD
Medium

Cyberpunk 2077 2−3
−400%
10
+400%
Far Cry 5 1−2
−1600%
17
+1600%
Forza Horizon 4 6−7
−333%
24−27
+333%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
−175%
21−24
+175%
Valorant 30−33
−123%
65−70
+123%

Full HD
High

Counter-Strike: Global Offensive 21−24
−336%
95−100
+336%
Cyberpunk 2077 2−3
−500%
12−14
+500%
Dota 2 12−14
−231%
43
+231%
Far Cry 5 1−2
−1500%
16
+1500%
Forza Horizon 4 6−7
−333%
24−27
+333%
Metro Exodus 1−2
−400%
5
+400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
−175%
21−24
+175%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
−200%
18
+200%
Valorant 30−33
−123%
65−70
+123%

Full HD
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−500%
12−14
+500%
Dota 2 12−14
−208%
40
+208%
Far Cry 5 1−2
−1300%
14
+1300%
Forza Horizon 4 6−7
−333%
24−27
+333%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
−175%
21−24
+175%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
−50%
9
+50%
Valorant 30−33
−123%
65−70
+123%

1440p
High

Counter-Strike 2 3−4
−267%
10−12
+267%
Counter-Strike: Global Offensive 4−5
−1000%
40−45
+1000%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−322%
35−40
+322%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 4−5
Far Cry 5 0−1 10−12
Forza Horizon 4 2−3
−600%
14−16
+600%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−300%
8−9
+300%

1440p
Epic

Fortnite 1−2
−1000%
10−12
+1000%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−21.4%
16−18
+21.4%
Valorant 4−5
−625%
27−30
+625%

4K
Ultra

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−200%
6−7
+200%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−200%
6−7
+200%

Full HD
Low

Counter-Strike 2 52
+0%
52
+0%
Resident Evil 4 Remake 12
+0%
12
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 24−27
+0%
24−27
+0%
Counter-Strike 2 34
+0%
34
+0%
Fortnite 35−40
+0%
35−40
+0%
Forza Horizon 5 18
+0%
18
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 24−27
+0%
24−27
+0%
Counter-Strike 2 9
+0%
9
+0%
Fortnite 35−40
+0%
35−40
+0%
Forza Horizon 5 16
+0%
16
+0%
Grand Theft Auto V 9
+0%
9
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 24−27
+0%
24−27
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 35−40
+0%
35−40
+0%

1440p
High

Grand Theft Auto V 5−6
+0%
5−6
+0%
Metro Exodus 5−6
+0%
5−6
+0%
Valorant 60−65
+0%
60−65
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 8−9
+0%
8−9
+0%

4K
High

Metro Exodus 0−1 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4
+0%
3−4
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 4−5
+0%
4−5
+0%
Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Dota 2 14
+0%
14
+0%
Far Cry 5 5−6
+0%
5−6
+0%
Forza Horizon 4 8−9
+0%
8−9
+0%

W ten sposób HD 7600G i UHD Graphics 770 konkurują w popularnych grach:

  • UHD Graphics 770 jest 800% szybszy w 1080p
  • UHD Graphics 770 jest 1200% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Far Cry 5, z rozdzielczością 1080p i Medium Preset, UHD Graphics 770 jest 1600% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • UHD Graphics 770 wyprzedza 32 testach (58%)
  • jest remis w 23 testach (42%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 0.80 5.67
Nowość 1 września 2012 27 września 2022
Proces technologiczny 32 nm 10 nm
Pobór mocy (TDP) 19 Wat 15 Wat

UHD Graphics 770 ma 609% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 10 lat, ma 220% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 27% niższe zużycie energii.

Model UHD Graphics 770 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon HD 7600G.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon HD 7600G jest przeznaczona dla laptopów, a UHD Graphics 770 - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3 114 głosów

Oceń Radeon HD 7600G w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.2 1488 głosów

Oceń UHD Graphics 770 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon HD 7600G lub UHD Graphics 770, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.