HD Graphics 6000 vs T1000

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy HD Graphics 6000 z T1000, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

HD Graphics 6000
2014
15 Watt
2.03

T1000 przewyższa HD Graphics 6000 o aż 801% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze HD Graphics 6000 i T1000, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności931336
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna10.4228.17
ArchitekturaGeneration 8.0 (2014−2015)Turing (2018−2022)
KryptonimBroadwell GT3TU117
TypDo laptopówDo stacji roboczych
Data wydania5 września 2014 (11 lat temu)6 maja 2021 (5 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne HD Graphics 6000 i T1000: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności HD Graphics 6000 i T1000, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących384896
Częstotliwość rdzenia300 MHz1065 MHz
Częstotliwość w trybie Boost950 MHz1395 MHz
Ilość tranzystorów189 million4,700 million
Proces technologiczny14 nm12 nm
Pobór mocy (TDP)15 Watt50 Watt
Szybkość wypełniania teksturami45.6078.12
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.7296 TFLOPS2.5 TFLOPS
ROPs632
TMUs4856
L1 Cachebrak danych896 KB
L2 Cachebrak danych1024 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności HD Graphics 6000 i T1000 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsRing BusPCIe 3.0 x16
Długośćbrak danych156 mm
Grubośćbrak danych1-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danychbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na HD Graphics 6000 i T1000: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciUżywana systemnaGDDR6
Maksymalna ilość pamięciUżywana systemna4 GB
Szerokość magistrali pamięciUżywana systemna128 Bit
Częstotliwość pamięciUżywana systemna1250 MHz
Przepustowość pamięcibrak danych160.0 GB/s
Pamięć współdzielona+-

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na HD Graphics 6000 i T1000. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoPortable Device Dependent4x mini-DisplayPort 1.4a

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane HD Graphics 6000 i T1000 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

Quick Sync+brak danych

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez HD Graphics 6000 i T1000, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (11_1)12 (12_1)
Model cieniujący5.16.8
OpenGL4.44.6
OpenCL3.03.0
Vulkan+1.3
CUDA-7.5

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu HD Graphics 6000 i T1000 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

HD Graphics 6000 2.03
T1000 18.29
+801%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

HD Graphics 6000 849
Próbki: 527
T1000 7647
+801%
Próbki: 833

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

HD Graphics 6000 1396
T1000 11793
+745%

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

HD Graphics 6000 6188
T1000 46318
+649%

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

HD Graphics 6000 951
T1000 8450
+789%

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

HD Graphics 6000 7660
T1000 50553
+560%

Wydajność w grach

Wyniki HD Graphics 6000 i T1000 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD15
−267%
55
+267%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 4−5
−2525%
100−110
+2525%
Cyberpunk 2077 4−5
−900%
40−45
+900%
Resident Evil 4 Remake 2−3
−1950%
40−45
+1950%

Full HD
Medium

Battlefield 5 5−6
−1460%
75−80
+1460%
Counter-Strike 2 4−5
−2525%
100−110
+2525%
Cyberpunk 2077 4−5
−900%
40−45
+900%
Far Cry 5 5−6
−1140%
62
+1140%
Fortnite 9−10
−1000%
95−100
+1000%
Forza Horizon 4 10−12
−591%
75−80
+591%
Forza Horizon 5 4−5
−1375%
55−60
+1375%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
−545%
70−75
+545%
Valorant 35−40
−264%
140−150
+264%

Full HD
High

Battlefield 5 5−6
−1460%
75−80
+1460%
Counter-Strike 2 4−5
−2525%
100−110
+2525%
Counter-Strike: Global Offensive 40−45
−443%
220−230
+443%
Cyberpunk 2077 4−5
−900%
40−45
+900%
Dota 2 17
−782%
150−160
+782%
Far Cry 5 5−6
−1040%
57
+1040%
Fortnite 9−10
−1000%
95−100
+1000%
Forza Horizon 4 10−12
−591%
75−80
+591%
Forza Horizon 5 4−5
−1375%
55−60
+1375%
Grand Theft Auto V 4−5
−1825%
77
+1825%
Metro Exodus 3−4
−1067%
35
+1067%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
−545%
70−75
+545%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
−700%
64
+700%
Valorant 35−40
−264%
140−150
+264%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 5−6
−1460%
75−80
+1460%
Cyberpunk 2077 4−5
−900%
40−45
+900%
Dota 2 15
−767%
130−140
+767%
Far Cry 5 5−6
−960%
53
+960%
Forza Horizon 4 10−12
−591%
75−80
+591%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
−545%
70−75
+545%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
−338%
35
+338%
Valorant 35−40
−264%
140−150
+264%

Full HD
Epic

Fortnite 9−10
−1000%
95−100
+1000%

1440p
High

Counter-Strike 2 5−6
−660%
35−40
+660%
Counter-Strike: Global Offensive 14−16
−800%
130−140
+800%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 20−22
−745%
160−170
+745%
Valorant 14−16
−1073%
170−180
+1073%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
−1600%
16−18
+1600%
Far Cry 5 3−4
−1300%
40−45
+1300%
Forza Horizon 4 5−6
−820%
45−50
+820%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4
−833%
27−30
+833%

1440p
Epic

Fortnite 3−4
−1333%
40−45
+1333%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−143%
30−35
+143%
Valorant 10−11
−960%
100−110
+960%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 7−8
Dota 2 4−5
−775%
35−40
+775%
Far Cry 5 0−1 21−24
Forza Horizon 4 1−2
−3100%
30−35
+3100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−533%
18−20
+533%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−533%
18−20
+533%

1440p
High

Grand Theft Auto V 30−35
+0%
30−35
+0%
Metro Exodus 24−27
+0%
24−27
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 50−55
+0%
50−55
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Metro Exodus 14−16
+0%
14−16
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+0%
27−30
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%

W ten sposób HD Graphics 6000 i T1000 konkurują w popularnych grach:

  • T1000 jest 267% szybszy w 1080p

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Forza Horizon 4, z rozdzielczością 4K i Ultra Preset, T1000 jest 3100% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • T1000 wyprzedza 47 testach (85%)
  • jest remis w 8 testach (15%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 2.03 18.29
Nowość 5 września 2014 6 maja 2021
Proces technologiczny 14 nm 12 nm
Pobór mocy (TDP) 15 Wat 50 Wat

HD Graphics 6000 ma 233% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, T1000 ma 801% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 6 lat, i ma 17% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model T1000 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on HD Graphics 6000.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że HD Graphics 6000 jest przeznaczona dla laptopów, a T1000 - dla stacji roboczych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.2 298 głosów

Oceń HD Graphics 6000 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.5 77 głosów

Oceń T1000 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat HD Graphics 6000 lub T1000, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.