GeForce GT 630M vs Radeon HD 7400G

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

GT 630M
2012
1 GB DDR3\GDDR5, 33 Watt
1.24
+96.8%

630M przewyższa HD 7400G o imponujący 97% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności10841256
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna2.892.85
ArchitekturaFermi (2010−2014)TeraScale 3 (2010−2013)
KryptonimGF108Scrapper
TypDo laptopówDo laptopów
Data wydania22 marca 2012 (14 lat temu)2 października 2012 (13 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących96192
Częstotliwość rdzeniaUp to 800 MHz327 MHz
Częstotliwość w trybie Boostbrak danych424 MHz
Ilość tranzystorów585 million1,303 million
Proces technologiczny40 nm32 nm
Pobór mocy (TDP)33 Watt17 Watt
Szybkość wypełniania teksturami10.565.088
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.2534 TFLOPS0.1628 TFLOPS
ROPs44
TMUs1612
L1 Cache128 KBbrak danych
L2 Cache128 KBbrak danych

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopamedium sizedmedium sized
MagistralaPCI Express 2.0brak danych
InterfejsMXM-A (3.0)IGP

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciDDR3\GDDR5Używana systemna
Maksymalna ilość pamięci1 GBUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięciUp to 128bitUżywana systemna
Częstotliwość pamięci900 MHzUżywana systemna
Przepustowość pamięciUp to 32.0 GB/sbrak danych
Pamięć współdzielona-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputsNo outputs
HDMI+-
HDCP+-
Maksymalna rozdzielczość przez VGAUp to 2048x1536brak danych

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

3D Blu-Ray+-
Optimus+-

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (11_0)11.2 (11_0)
DirectX 11.212 APIbrak danych
Model cieniujący5.15.0
OpenGL4.54.4
OpenCL1.11.2
VulkanN/AN/A
CUDA+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

GT 630M 1.24
+96.8%
HD 7400G 0.63

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

GT 630M 515
+94.3%
Próbki: 3252
HD 7400G 265
Próbki: 65

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

GT 630M 1035
+149%
HD 7400G 415

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

GT 630M 719
+120%
HD 7400G 327

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

GT 630M 5577
+130%
HD 7400G 2424

Wydajność w grach

Wyniki GeForce GT 630M i Radeon HD 7400G w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

900p19
+111%
9−10
−111%
Full HD16
+100%
8−9
−100%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Far Cry 5 2−3 0−1
Fortnite 3−4
+200%
1−2
−200%
Forza Horizon 4 8−9
+60%
5−6
−60%
Forza Horizon 5 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
Valorant 30−35
+17.9%
27−30
−17.9%

Full HD
High

Battlefield 5 1−2 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 35
+84.2%
18−20
−84.2%
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Dota 2 23
+91.7%
12−14
−91.7%
Far Cry 5 2−3 0−1
Fortnite 3−4
+200%
1−2
−200%
Forza Horizon 4 8−9
+60%
5−6
−60%
Forza Horizon 5 1−2 0−1
Grand Theft Auto V 4
+100%
2−3
−100%
Metro Exodus 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Valorant 30−35
+17.9%
27−30
−17.9%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Dota 2 22
+83.3%
12−14
−83.3%
Far Cry 5 2−3 0−1
Forza Horizon 4 8−9
+60%
5−6
−60%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+12.5%
8−9
−12.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+16.7%
6−7
−16.7%
Valorant 30−35
+17.9%
27−30
−17.9%

Full HD
Epic

Fortnite 3−4
+200%
1−2
−200%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
Counter-Strike: Global Offensive 8−9
+167%
3−4
−167%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+85.7%
7−8
−85.7%
Valorant 3−4
+200%
1−2
−200%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 3−4
+50%
2−3
−50%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
+0%
2−3
+0%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
+100%
1−2
−100%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 6−7
+100%
3−4
−100%

4K
Ultra

Dota 2 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

W ten sposób GT 630M i HD 7400G konkurują w popularnych grach:

  • GT 630M jest 111% szybszy w 900p
  • GT 630M jest 100% szybszy w 1080p

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Cyberpunk 2077, z rozdzielczością 1080p i Low Preset, GT 630M jest 200% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • GT 630M wyprzedza 24 testach (86%)
  • jest remis w 4 testach (14%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 1.24 0.63
Nowość 22 marca 2012 2 października 2012
Proces technologiczny 40 nm 32 nm
Pobór mocy (TDP) 33 Wat 17 Wat

GT 630M ma 97% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, HD 7400G ma przewagę wiekową 6 miesięcy, ma 25% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 94% niższe zużycie energii.

Model GeForce GT 630M to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon HD 7400G.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.2 1061 głosów

Oceń GeForce GT 630M w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.7 107 głosów

Oceń Radeon HD 7400G w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce GT 630M lub Radeon HD 7400G, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.