Radeon R7 M265 vs UHD Graphics

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M265 ve UHD Graphics'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M265
2014
4 GB DDR3
1.33

Graphics, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M265 'den 286% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M265 ve UHD Graphics'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1057674
Popülerliğe göre konumilk 100'de değil3
Güç verimliliğiveri yok39.58
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Generation 11.0 (2019−2021)
GPUTopazJasper Lake GT1
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi20 mayıs 2014 (11 yıl önce)11 ocak 2021 (5 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M265 ve UHD Graphics genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M265'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı384256
Compute konveyör sayısı6veri yok
Çekirdek frekansı900 MHz350 MHz
Boost modunda frekans825 MHz750 MHz
Transistör sayısı1,550 millionveri yok
Teknolojik süreç28 nm10 nm+
Güç Tüketimi (TDP)veri yok10 Watt
Tekstüre hızı23.5212.00
Kayan nokta performansı0.7526 TFLOPS0.384 TFLOPS
ROPs88
TMUs2416
L1 Cache96 KBveri yok
L2 Cache128 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M265 ve UHD Graphics uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Veri yoluPCIe 3.0 x8veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8Ring Bus

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M265 ve UHD Graphics üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3Sistem kullanılır
Maksimum Bellek4 GBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği128 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı1000 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği32 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M265 ve UHD Graphics üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

Desteklenen teknolojiler

Radeon R7 M265 ve UHD Graphics tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M265 ve UHD Graphics API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1112 (12_1)
Gölgelendirici modeli6.36.4
OpenGL4.44.6
OpenCLveri yok3.0
Vulkan-1.2
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M265 ve UHD Graphics testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M265 1.33
UHD Graphics 5.14
+286%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M265 571
Örnekler: 113
UHD Graphics 2151
+277%

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M265 ve UHD Graphics sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14
−257%
50−55
+257%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
−233%
10−11
+233%
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 2−3
−250%
7−8
+250%
Cyberpunk 2077 3−4
−233%
10−11
+233%
Far Cry 5 3−4
−233%
10−11
+233%
Fortnite 4−5
−250%
14−16
+250%
Forza Horizon 4 8−9
−275%
30−33
+275%
Forza Horizon 5 2−3
−250%
7−8
+250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−250%
35−40
+250%
Valorant 30−35
−282%
130−140
+282%

Full HD
High

Battlefield 5 2−3
−250%
7−8
+250%
Counter-Strike: Global Offensive 30−33
−267%
110−120
+267%
Cyberpunk 2077 3−4
−233%
10−11
+233%
Dota 2 16−18
−282%
65−70
+282%
Far Cry 5 3−4
−233%
10−11
+233%
Fortnite 4−5
−250%
14−16
+250%
Forza Horizon 4 8−9
−275%
30−33
+275%
Forza Horizon 5 2−3
−250%
7−8
+250%
Grand Theft Auto V 0−1 0−1
Metro Exodus 2−3
−250%
7−8
+250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−250%
35−40
+250%
The Witcher 3: Wild Hunt 9
−233%
30−33
+233%
Valorant 30−35
−282%
130−140
+282%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 2−3
−250%
7−8
+250%
Cyberpunk 2077 3−4
−233%
10−11
+233%
Dota 2 16−18
−282%
65−70
+282%
Far Cry 5 3−4
−233%
10−11
+233%
Forza Horizon 4 8−9
−275%
30−33
+275%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−250%
35−40
+250%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
−286%
27−30
+286%
Valorant 30−35
−282%
130−140
+282%

Full HD
Epic

Fortnite 4−5
−250%
14−16
+250%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
−250%
14−16
+250%
Counter-Strike: Global Offensive 9−10
−233%
30−33
+233%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−257%
50−55
+257%
Valorant 4−5
−250%
14−16
+250%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2
−200%
3−4
+200%
Forza Horizon 4 3−4
−233%
10−11
+233%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−250%
7−8
+250%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
−250%
7−8
+250%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−257%
50−55
+257%
Valorant 6−7
−250%
21−24
+250%

4K
Ultra

Dota 2 1−2
−200%
3−4
+200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−250%
7−8
+250%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−250%
7−8
+250%

Popüler oyunlarda R7 M265 ve UHD Graphics bu şekilde rekabet eder:

  • UHD Graphics 1080p'de 257% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.33 5.14
Yenilik 20 mayıs 2014 11 ocak 2021
Teknolojik süreç 28 nm 10 nm

UHD Graphics 286% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir ve 180% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

UHD Graphics performans testlerinde Radeon R7 M265 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 118 oy

Radeon R7 M265 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.9 10637 oy

UHD Graphics 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M265 veya UHD Graphics hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.