Quadro T600 Mobile vs Radeon PRO W7900

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro T600 Mobile ile Radeon PRO W7900'yi karşılaştırdık.

T600 Mobile
2021
4 GB GDDR6, 40 Watt
16.83

PRO W7900, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre T600 Mobile 'den 295% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum35726
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok7.38
Güç verimliliği32.4017.36
MimariTuring (2018−2022)RDNA 3.0 (2022−2026)
GPUTU117Navi 31
TipMobil iş istasyonları içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi12 nisan 2021 (5 yıl önce)13 nisan 2023 (3 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$3,999

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro T600 Mobile'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı8966144
Çekirdek frekansı780 MHz1855 MHz
Boost modunda frekans1410 MHz2495 MHz
Transistör sayısı4,700 million57,700 million
Teknolojik süreç12 nm5 nm
Güç Tüketimi (TDP)40 Watt295 Watt
Tekstüre hızı78.96958.1
Kayan nokta performansı2.527 TFLOPS61.32 TFLOPS
ROPs32192
TMUs56384
Ray Tracing Coresveri yok96
L0 Cacheveri yok3 MB
L1 Cache896 KB3 MB
L2 Cache1024 KB6 MB
L3 Cacheveri yok96 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 4.0 x16
Uzunlukveri yok280 mm
Kalınlıkveri yok3-slot
Ek güç konektörleriveri yok2x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR6GDDR6
Maksimum Bellek4 GB48 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit384 Bit
Hafıza frekansı1500 MHz2250 MHz
Bellek bant genişliği192.0 GB/s864.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriPortable Device Dependent3x DisplayPort 2.1, 1x mini-DisplayPort 2.1

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.76.7
OpenGL4.64.6
OpenCL3.02.2
Vulkan1.31.3
CUDA7.5-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

T600 Mobile 16.83
PRO W7900 66.49
+295%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

T600 Mobile 7051
Örnekler: 586
PRO W7900 27729
+293%
Örnekler: 81

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro T600 Mobile ve Radeon PRO W7900 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD51
−292%
200−210
+292%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok20.00

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Medium

Battlefield 5 70−75
−284%
280−290
+284%
Far Cry 5 53
−277%
200−210
+277%
Fortnite 90−95
−276%
350−400
+276%
Forza Horizon 4 70−75
−286%
270−280
+286%
Forza Horizon 5 50−55
−289%
210−220
+289%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
−291%
250−260
+291%
Valorant 130−140
−273%
500−550
+273%

Full HD
High

Battlefield 5 70−75
−284%
280−290
+284%
Counter-Strike: Global Offensive 210−220
−292%
850−900
+292%
Dota 2 116
−288%
450−500
+288%
Far Cry 5 49
−288%
190−200
+288%
Fortnite 90−95
−276%
350−400
+276%
Forza Horizon 4 70−75
−286%
270−280
+286%
Forza Horizon 5 50−55
−289%
210−220
+289%
Grand Theft Auto V 63
−281%
240−250
+281%
Metro Exodus 35−40
−289%
140−150
+289%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
−291%
250−260
+291%
The Witcher 3: Wild Hunt 52
−285%
200−210
+285%
Valorant 130−140
−273%
500−550
+273%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 70−75
−284%
280−290
+284%
Dota 2 107
−274%
400−450
+274%
Far Cry 5 45
−278%
170−180
+278%
Forza Horizon 4 70−75
−286%
270−280
+286%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
−291%
250−260
+291%
The Witcher 3: Wild Hunt 28
−293%
110−120
+293%

Full HD
Epic

Fortnite 90−95
−276%
350−400
+276%

1440p
High

Counter-Strike: Global Offensive 120−130
−260%
450−500
+260%
Grand Theft Auto V 27−30
−279%
110−120
+279%
Metro Exodus 21−24
−286%
85−90
+286%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
−285%
100−105
+285%
Valorant 160−170
−289%
650−700
+289%

1440p
Ultra

Battlefield 5 45−50
−288%
190−200
+288%
Far Cry 5 35−40
−295%
150−160
+295%
Forza Horizon 4 40−45
−281%
160−170
+281%

1440p
Epic

Fortnite 35−40
−285%
150−160
+285%

4K
High

Grand Theft Auto V 30−35
−287%
120−130
+287%
Metro Exodus 12−14
−285%
50−55
+285%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
−275%
90−95
+275%
Valorant 95−100
−265%
350−400
+265%

4K
Ultra

Battlefield 5 24−27
−285%
100−105
+285%
Dota 2 60−65
−283%
230−240
+283%
Far Cry 5 18−20
−295%
75−80
+295%
Forza Horizon 4 30−33
−267%
110−120
+267%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 16−18
−282%
65−70
+282%

4K
Epic

Fortnite 16−18
−282%
65−70
+282%

Popüler oyunlarda T600 Mobile ve PRO W7900 bu şekilde rekabet eder:

  • PRO W7900 1080p'de 292% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 16.83 66.49
Yenilik 12 nisan 2021 13 nisan 2023
Maksimum Bellek 4 GB 48 GB
Teknolojik süreç 12 nm 5 nm
Güç Tüketimi (TDP) 40 Watt 295 Watt

T600 Mobile 638% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan PRO W7900, 295% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 2 yaş avantajına sahiptir, 1100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 140% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon PRO W7900 performans testlerinde Quadro T600 Mobile modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro T600 Mobile mobil iş istasyonları için ve Radeon PRO W7900 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.9 38 oy

Quadro T600 Mobile 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.1 88 oy

Radeon PRO W7900 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro T600 Mobile veya Radeon PRO W7900 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.