Quadro T1200 Mobile vs Radeon PRO W7800

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro T1200 Mobile ile Radeon PRO W7800'yi karşılaştırdık.

T1200 Mobile
2021
4 GB GDDR6, 18 Watt
17.35

PRO W7800, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre T1200 Mobile 'den 279% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro T1200 Mobile ve Radeon PRO W7800'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum35028
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok13.34
Güç verimliliği74.2219.48
MimariTuring (2018−2022)RDNA 3.0 (2022−2026)
GPUTU117Navi 31
TipMobil iş istasyonları içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi12 nisan 2021 (5 yıl önce)13 nisan 2023 (3 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$2,499

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro T1200 Mobile ve Radeon PRO W7800 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro T1200 Mobile'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı10244480
Çekirdek frekansı855 MHz1895 MHz
Boost modunda frekans1425 MHz2525 MHz
Transistör sayısı4,700 million57,700 million
Teknolojik süreç12 nm5 nm
Güç Tüketimi (TDP)18 Watt260 Watt
Tekstüre hızı91.20707.0
Kayan nokta performansı2.918 TFLOPS45.25 TFLOPS
ROPs32128
TMUs64280
Ray Tracing Coresveri yok70
L0 Cacheveri yok2.2 MB
L1 Cache1 MB2 MB
L2 Cache1024 KB6 MB
L3 Cacheveri yok64 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro T1200 Mobile ve Radeon PRO W7800 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 4.0 x16
Uzunlukveri yok280 mm
Kalınlıkveri yok2-slot
Ek güç konektörleriveri yok2x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro T1200 Mobile ve Radeon PRO W7800 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR6GDDR6
Maksimum Bellek4 GB32 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit256 Bit
Hafıza frekansı1250 MHz2250 MHz
Bellek bant genişliği160.0 GB/s576.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro T1200 Mobile ve Radeon PRO W7800 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs3x DisplayPort 2.1, 1x mini-DisplayPort 2.1

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro T1200 Mobile ve Radeon PRO W7800 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.66.8
OpenGL4.64.6
OpenCL3.02.2
Vulkan1.21.3
CUDA7.5-

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro T1200 Mobile ve Radeon PRO W7800 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD58
−262%
210−220
+262%
1440p33
−264%
120−130
+264%
4K81
−270%
300−350
+270%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok11.90
1440pveri yok20.83
4Kveri yok8.33

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Medium

Battlefield 5 70−75
−278%
280−290
+278%
Far Cry 5 65
−269%
240−250
+269%
Fortnite 95−100
−268%
350−400
+268%
Forza Horizon 4 70−75
−275%
270−280
+275%
Forza Horizon 5 55−60
−264%
200−210
+264%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 65−70
−273%
250−260
+273%
Valorant 130−140
−265%
500−550
+265%

Full HD
High

Battlefield 5 70−75
−278%
280−290
+278%
Counter-Strike: Global Offensive 220−230
−262%
800−850
+262%
Dota 2 114
−251%
400−450
+251%
Far Cry 5 59
−273%
220−230
+273%
Fortnite 95−100
−268%
350−400
+268%
Forza Horizon 4 70−75
−275%
270−280
+275%
Forza Horizon 5 55−60
−264%
200−210
+264%
Grand Theft Auto V 71
−266%
260−270
+266%
Metro Exodus 35−40
−268%
140−150
+268%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 65−70
−273%
250−260
+273%
The Witcher 3: Wild Hunt 71
−266%
260−270
+266%
Valorant 130−140
−265%
500−550
+265%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 70−75
−278%
280−290
+278%
Dota 2 107
−274%
400−450
+274%
Far Cry 5 56
−275%
210−220
+275%
Forza Horizon 4 70−75
−275%
270−280
+275%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 65−70
−273%
250−260
+273%
The Witcher 3: Wild Hunt 37
−278%
140−150
+278%

Full HD
Epic

Fortnite 95−100
−268%
350−400
+268%

1440p
High

Counter-Strike: Global Offensive 120−130
−249%
450−500
+249%
Grand Theft Auto V 37
−278%
140−150
+278%
Metro Exodus 21−24
−270%
85−90
+270%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
−270%
100−105
+270%
Valorant 170−180
−253%
600−650
+253%

1440p
Ultra

Battlefield 5 50−55
−260%
180−190
+260%
Far Cry 5 41
−266%
150−160
+266%
Forza Horizon 4 40−45
−264%
160−170
+264%

1440p
Epic

Fortnite 40−45
−275%
150−160
+275%

4K
High

Grand Theft Auto V 30−35
−275%
120−130
+275%
Metro Exodus 14−16
−257%
50−55
+257%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
−260%
90−95
+260%
Valorant 100−105
−250%
350−400
+250%

4K
Ultra

Battlefield 5 24−27
−265%
95−100
+265%
Dota 2 109
−267%
400−450
+267%
Far Cry 5 20−22
−275%
75−80
+275%
Forza Horizon 4 30−35
−255%
110−120
+255%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 16−18
−253%
60−65
+253%

4K
Epic

Fortnite 18−20
−261%
65−70
+261%

Popüler oyunlarda T1200 Mobile ve PRO W7800 bu şekilde rekabet eder:

  • PRO W7800 1080p'de 262% daha hızlıdır
  • PRO W7800 1440p'de 264% daha hızlıdır
  • PRO W7800 4K'de 270% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 17.35 65.77
Yenilik 12 nisan 2021 13 nisan 2023
Maksimum Bellek 4 GB 32 GB
Teknolojik süreç 12 nm 5 nm
Güç Tüketimi (TDP) 18 Watt 260 Watt

T1200 Mobile 1344% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan PRO W7800, 279% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 2 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 140% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon PRO W7800 performans testlerinde Quadro T1200 Mobile modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro T1200 Mobile mobil iş istasyonları için ve Radeon PRO W7800 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.9 169 oy

Quadro T1200 Mobile 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.4 40 oy

Radeon PRO W7800 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro T1200 Mobile veya Radeon PRO W7800 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.