Quadro RTX 5000 Max-Q vs Radeon PRO W7900

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro RTX 5000 Max-Q ile Radeon PRO W7900'yi karşılaştırdık.

RTX 5000 Max-Q
2019
16 GB GDDR6, 80 Watt
30.30

PRO W7900, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre RTX 5000 Max-Q 'den 119% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum20626
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok7.38
Güç verimliliği29.1617.36
MimariTuring (2018−2022)RDNA 3.0 (2022−2026)
GPUTU104Navi 31
TipMobil iş istasyonları içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi27 mayıs 2019 (6 yıl önce)13 nisan 2023 (3 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$3,999

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro RTX 5000 Max-Q'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı30726144
Çekirdek frekansı600 MHz1855 MHz
Boost modunda frekans1350 MHz2495 MHz
Transistör sayısı13,600 million57,700 million
Teknolojik süreç12 nm5 nm
Güç Tüketimi (TDP)80 Watt295 Watt
Tekstüre hızı259.2958.1
Kayan nokta performansı8.294 TFLOPS61.32 TFLOPS
ROPs64192
TMUs192384
Tensor Cores384veri yok
Ray Tracing Cores4896
L0 Cacheveri yok3 MB
L1 Cache3 MB3 MB
L2 Cache4 MB6 MB
L3 Cacheveri yok96 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 4.0 x16
Uzunlukveri yok280 mm
Kalınlıkveri yok3-slot
Ek güç konektörlerihiçbiri2x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR6GDDR6
Maksimum Bellek16 GB48 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit384 Bit
Hafıza frekansı1750 MHz2250 MHz
Bellek bant genişliği448.0 GB/s864.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs3x DisplayPort 2.1, 1x mini-DisplayPort 2.1
G-SYNC desteği+-

Desteklenen teknolojiler

Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

VR Ready+veri yok

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 Ultimate (12_1)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.56.7
OpenGL4.64.6
OpenCL1.22.2
Vulkan1.2.1311.3
CUDA7.5-
DLSS+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

RTX 5000 Max-Q 30.30
PRO W7900 66.49
+119%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

RTX 5000 Max-Q 12602
Örnekler: 235
PRO W7900 27729
+120%
Örnekler: 81

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro RTX 5000 Max-Q ve Radeon PRO W7900 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD106
−117%
230−240
+117%
1440p65
−115%
140−150
+115%
4K43
−109%
90−95
+109%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok17.39
1440pveri yok28.56
4Kveri yok44.43

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 170−180
−102%
350−400
+102%
Cyberpunk 2077 65−70
−117%
150−160
+117%
Resident Evil 4 Remake 75−80
−108%
160−170
+108%

Full HD
Medium

Battlefield 5 131
−114%
280−290
+114%
Counter-Strike 2 170−180
−102%
350−400
+102%
Cyberpunk 2077 65−70
−117%
150−160
+117%
Far Cry 5 106
−117%
230−240
+117%
Fortnite 140−150
−113%
300−310
+113%
Forza Horizon 4 120−130
−117%
260−270
+117%
Forza Horizon 5 95−100
−116%
210−220
+116%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130
−111%
260−270
+111%
Valorant 190−200
−106%
400−450
+106%

Full HD
High

Battlefield 5 120
−117%
260−270
+117%
Counter-Strike 2 170−180
−102%
350−400
+102%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
−117%
600−650
+117%
Cyberpunk 2077 65−70
−117%
150−160
+117%
Dota 2 122
−113%
260−270
+113%
Far Cry 5 101
−118%
220−230
+118%
Fortnite 140−150
−113%
300−310
+113%
Forza Horizon 4 120−130
−117%
260−270
+117%
Forza Horizon 5 95−100
−116%
210−220
+116%
Grand Theft Auto V 108
−113%
230−240
+113%
Metro Exodus 73
−119%
160−170
+119%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130
−111%
260−270
+111%
The Witcher 3: Wild Hunt 145
−107%
300−310
+107%
Valorant 190−200
−106%
400−450
+106%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 112
−114%
240−250
+114%
Cyberpunk 2077 65−70
−117%
150−160
+117%
Dota 2 118
−112%
250−260
+112%
Far Cry 5 96
−119%
210−220
+119%
Forza Horizon 4 120−130
−117%
260−270
+117%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 120−130
−111%
260−270
+111%
The Witcher 3: Wild Hunt 83
−117%
180−190
+117%
Valorant 141
−113%
300−310
+113%

Full HD
Epic

Fortnite 140−150
−113%
300−310
+113%

1440p
High

Counter-Strike 2 70−75
−111%
150−160
+111%
Counter-Strike: Global Offensive 210−220
−108%
450−500
+108%
Grand Theft Auto V 60−65
−113%
130−140
+113%
Metro Exodus 36
−108%
75−80
+108%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
−100%
350−400
+100%
Valorant 230−240
−117%
500−550
+117%

1440p
Ultra

Battlefield 5 91
−109%
190−200
+109%
Cyberpunk 2077 30−35
−112%
70−75
+112%
Far Cry 5 74
−116%
160−170
+116%
Forza Horizon 4 80−85
−117%
180−190
+117%
The Witcher 3: Wild Hunt 50−55
−108%
110−120
+108%

1440p
Epic

Fortnite 75−80
−118%
170−180
+118%

4K
High

Counter-Strike 2 30−35
−112%
70−75
+112%
Grand Theft Auto V 79
−115%
170−180
+115%
Metro Exodus 26
−112%
55−60
+112%
The Witcher 3: Wild Hunt 50
−100%
100−105
+100%
Valorant 180−190
−115%
400−450
+115%

4K
Ultra

Battlefield 5 53
−108%
110−120
+108%
Counter-Strike 2 30−35
−112%
70−75
+112%
Cyberpunk 2077 14−16
−100%
30−33
+100%
Dota 2 99
−112%
210−220
+112%
Far Cry 5 40
−113%
85−90
+113%
Forza Horizon 4 55−60
−118%
120−130
+118%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
−108%
75−80
+108%

4K
Epic

Fortnite 35−40
−116%
80−85
+116%

Popüler oyunlarda RTX 5000 Max-Q ve PRO W7900 bu şekilde rekabet eder:

  • PRO W7900 1080p'de 117% daha hızlıdır
  • PRO W7900 1440p'de 115% daha hızlıdır
  • PRO W7900 4K'de 109% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 30.30 66.49
Yenilik 27 mayıs 2019 13 nisan 2023
Maksimum Bellek 16 GB 48 GB
Teknolojik süreç 12 nm 5 nm
Güç Tüketimi (TDP) 80 Watt 295 Watt

RTX 5000 Max-Q 269% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan PRO W7900, 119% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 3 yaş avantajına sahiptir, 200% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 140% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon PRO W7900 performans testlerinde Quadro RTX 5000 Max-Q modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro RTX 5000 Max-Q mobil iş istasyonları için ve Radeon PRO W7900 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.8 58 oy

Quadro RTX 5000 Max-Q 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.1 88 oy

Radeon PRO W7900 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro RTX 5000 Max-Q veya Radeon PRO W7900 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.