A10-5800K vs A8-4555M
VS
Kümülatif performans değerlendirmesi
A10-5800K
4 çekirdek / 4 parçacık, 100 Watt
1.70
+121%
Ana ayrıntılar
Performans sıralamasında konum23062906
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi0.35veri yok
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
SeriAMD A-Series (Desktop)AMD A-Series
Güç verimliliği0.721.71
GeliştiriciAMDAMD
Mimari kod adıTrinity (2012−2013)Trinity (2012−2013)
Çıkış tarihi2 ekim 2012 (13 yıl önce)27 eylül 2012 (13 yıl önce)
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi
veri yok
Performans-fiyat dağılım grafiği
Ayrıntılı teknik özellikler
Çekirdek sayısı44
iş parçacığı sayısı44
Temel frekans3.8 GHz1.6 GHz
Maksimum frekans4.2 GHz2.4 GHz
1. seviye cache128 KB (çekirdek başına)192 KB
2. seviye cache1 MB (çekirdek başına)4 MB (toplam)
3. seviye cache0 KB0 KB
Teknolojik süreç32 nm32 nm
Kristal boyutu246 mm2246 mm2
Maksimum (TCase) gövde sıcaklığı74 °C100 °C
Transistör sayısı1,178 million1,178 million
64 bit desteği++
Windows 11 ile uyumlu--
Serbest çarpan+-
Uyumluluk
Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı11
SoketFM2FP2
Güç Tüketimi (TDP)100 Watt19 Watt
Teknolojiler ve ek talimatlar
Gelişmiş talimatlarveri yok86x SSE (1, 2, 3, 3S, 4.1, 4.2, 4A),-64, AES, AVX, FMA
AES-NI-+
FMA-+
AVX-+
Sanallaştırma teknolojileri
A10-5800K ve A8-4555M ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
AMD-V++
Bellek özellikleri
RAM türleriDDR3unknown Dual-channel
Grafik özellikleri
A10-5800K ve A8-4555M içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
Video çekirdeğiAMD Radeon HD 7660D (800 MHz)AMD Radeon HD 7600G (320 - 424 MHz)
Sentetik kıyaslama performansı
Birleşik sentetik kıyaslama puanı
Bu bizim toplam performans reytingimizdir.
A10-5800K 1.70
+121%
A8-4555M 0.77
Passmark
A10-5800K 2965
+121%
Örnekler: 1895
A8-4555M 1344
Örnekler: 244
GeekBench 5 Single-Core
A10-5800K 454
+90%
A8-4555M 239
GeekBench 5 Multi-Core
A10-5800K 1095
+114%
A8-4555M 511
Cinebench 10 32-bit single-core
A10-5800K 3094
+98.9%
A8-4555M 1555
Cinebench 10 32-bit multi-core
A10-5800K 9276
+147%
wPrime 32
A10-5800K 15.9
+153%
3DMark06 CPU
A10-5800K 4464
+138%
Cinebench 11.5 64-bit multi-core
A10-5800K 3
+170%
A8-4555M 1
TrueCrypt AES
A10-5800K 1.9
+135%
A8-4555M 0.8
Cinebench 11.5 64-bit single-core
A10-5800K 1.03
+134%
A8-4555M 0.44
x264 encoding pass 1
A10-5800K 107
+410%
A8-4555M 21
x264 encoding pass 2
A10-5800K 22
+419%
A8-4555M 4
WinRAR 4.0
A10-5800K 2501
+29.2%