A10-5800K vs i7-870S
Kümülatif performans değerlendirmesi
Ana ayrıntılar
| Performans sıralamasında konum | 2306 | 2344 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Maliyet-etkinlik değerlendirmesi | 0.35 | veri yok |
| Tip | Masaüstü | Masaüstü |
| Seri | AMD A-Series (Desktop) | veri yok |
| Güç verimliliği | 0.72 | 0.81 |
| Geliştirici | AMD | Intel |
| Üretici firma | veri yok | Intel |
| Mimari kod adı | Trinity (2012−2013) | Lynnfield (2009−2010) |
| Çıkış tarihi | 2 ekim 2012 (13 yıl önce) | 19 temmuz 2010 (15 yıl önce) |
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi
Performans-fiyat dağılım grafiği
Ayrıntılı teknik özellikler
| Çekirdek sayısı | 4 | 4 |
| iş parçacığı sayısı | 4 | 8 |
| Temel frekans | 3.8 GHz | 2.66 GHz |
| Maksimum frekans | 4.2 GHz | 3.6 GHz |
| Lastik hızı | veri yok | 2.5 GT/s |
| 1. seviye cache | 128 KB (çekirdek başına) | 64 KB (çekirdek başına) |
| 2. seviye cache | 1 MB (çekirdek başına) | 256 KB (çekirdek başına) |
| 3. seviye cache | 0 KB | 8 MB (toplam) |
| Teknolojik süreç | 32 nm | 45 nm |
| Kristal boyutu | 246 mm2 | 296 mm2 |
| Maksimum (TCase) gövde sıcaklığı | 74 °C | veri yok |
| Transistör sayısı | 1,178 million | 774 million |
| 64 bit desteği | + | + |
| Windows 11 ile uyumlu | - | - |
| Serbest çarpan | + | - |
Uyumluluk
| Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı | 1 | 1 |
| Güç Tüketimi (TDP) | 100 Watt | 82 Watt |
Teknolojiler ve ek talimatlar
| Gelişmiş talimatlar | veri yok | Intel® SSE4.2 |
| Enhanced SpeedStep (EIST) | veri yok | + |
| Turbo Boost Technology | veri yok | 1.0 |
| Hyper-Threading Technology | veri yok | + |
| Idle States | veri yok | + |
| Demand Based Switching | veri yok | - |
| PAE | veri yok | 36 Bit |
Güvenlik teknolojileri
| TXT | veri yok | + |
| EDB | veri yok | + |
Sanallaştırma teknolojileri
A10-5800K ve Core i7-870S ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
| AMD-V | + | - |
| VT-d | veri yok | + |
| VT-x | veri yok | + |
| EPT | veri yok | + |
Bellek özellikleri
| RAM türleri | DDR3 | DDR3 |
| Maksimum bellek | veri yok | 16 GB |
| Bellek kanal sayısı | veri yok | 2 |
| Bellek bant genişliği | veri yok | 21 GB/s |
Grafik özellikleri
A10-5800K ve Core i7-870S içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
| Video çekirdeği | AMD Radeon HD 7660D (800 MHz) | veri yok |
Periferik
A10-5800K ve Core i7-870S ile desteklenen periferik cihazlar ve bunların nasıl bağlanacağı.
| PCI Express revizyonu | veri yok | 2.0 |
| PCI-Express şerit sayısı | veri yok | 16 |
Sentetik kıyaslama performansı
Birleşik sentetik kıyaslama puanı
Bu bizim toplam performans reytingimizdir.
Passmark
Artıları ve eksileri özeti
| Performans değerlendirmesi | 1.70 | 1.58 |
| Yenilik | 2 ekim 2012 | 19 temmuz 2010 |
Öte yandan i7-870S, %100 daha fazla iş parçacığına sahip ve 22% daha düşük güç tüketimine sahiptir.