Radeon R7 M445 vs UHD Graphics Xe G4 48EUs

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

R7 M445
2016
4 GB GDDR5, 15 Watt
2.27

Graphics G4 48EUs przewyższa R7 M445 o imponujący 90% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności906718
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna6.9911.88
ArchitekturaGCN 3.0 (2014−2019)Gen. 11 Ice Lake (2019−2022)
KryptonimMesoTiger Lake Xe
TypDo laptopówDo laptopów
Data wydania15 maja 2016 (10 lat temu)15 sierpnia 2020 (5 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących32048
Częstotliwość rdzenia780 MHz350 MHz
Częstotliwość w trybie Boost920 MHz1450 MHz
Ilość tranzystorów1,550 millionbrak danych
Proces technologiczny28 nm10 nm
Pobór mocy (TDP)15-25 Watt28 Watt
Szybkość wypełniania teksturami18.40brak danych
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.5888 TFLOPSbrak danych
ROPs8brak danych
TMUs20brak danych
L1 Cache80 KBbrak danych
L2 Cache128 KBbrak danych

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 3.0 x8brak danych

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR5brak danych
Maksymalna ilość pamięci4 GBbrak danych
Szerokość magistrali pamięci64 Bitbrak danych
Częstotliwość pamięci1000 MHzbrak danych
Przepustowość pamięci32 GB/sbrak danych
Pamięć współdzielona-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputsbrak danych

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

Quick Syncbrak danych+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_0)12_1
Model cieniujący6.0brak danych
OpenGL4.6brak danych
OpenCL2.0brak danych
Vulkan1.2.131-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

R7 M445 2.27
UHD Graphics Xe G4 48EUs 4.32
+90.3%

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

R7 M445 2208
UHD Graphics Xe G4 48EUs 3643
+65%

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

R7 M445 6872
UHD Graphics Xe G4 48EUs 12400
+80.4%

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

R7 M445 1579
UHD Graphics Xe G4 48EUs 2469
+56.4%

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

R7 M445 9617
UHD Graphics Xe G4 48EUs 16312
+69.6%

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics to przestarzały benchmark, będący częścią pakietu 3DMark. Ice Storm był używany do pomiaru wydajności laptopów klasy podstawowej i tabletów z systemem Windows. Wykorzystuje on DirectX 11 na poziomie funkcji 9 do wyświetlania bitwy między dwiema flotami kosmicznymi w pobliżu zamarzniętej planety w rozdzielczości 1280x720. Zaprzestano jego produkcji w styczniu 2020 roku, a obecnie został zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

R7 M445 126481
+11.6%
UHD Graphics Xe G4 48EUs 113347

3DMark Time Spy Graphics

R7 M445 471
UHD Graphics Xe G4 48EUs 798
+69.4%

Wydajność w grach

Wyniki Radeon R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD14
−14.3%
16
+14.3%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 5−6
−820%
46
+820%
Cyberpunk 2077 5−6
−120%
11
+120%
Resident Evil 4 Remake 2−3
−250%
7−8
+250%

Full HD
Medium

Battlefield 5 7−8
−171%
19
+171%
Counter-Strike 2 5−6
−480%
29
+480%
Cyberpunk 2077 5−6
−80%
9−10
+80%
Far Cry 5 6−7
−167%
16
+167%
Fortnite 10−12
−136%
24−27
+136%
Forza Horizon 4 12−14
−75%
21−24
+75%
Forza Horizon 5 5−6
−200%
15
+200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−41.7%
16−18
+41.7%
Valorant 40−45
+13.9%
36
−13.9%

Full HD
High

Battlefield 5 7−8
−129%
16
+129%
Counter-Strike 2 5−6
−40%
7
+40%
Counter-Strike: Global Offensive 45−50
+80%
25
−80%
Cyberpunk 2077 5−6
−80%
9−10
+80%
Dota 2 24−27
−8.3%
26
+8.3%
Far Cry 5 6−7
−150%
15
+150%
Fortnite 10−12
−136%
24−27
+136%
Forza Horizon 4 12−14
−75%
21−24
+75%
Forza Horizon 5 5−6
−180%
14
+180%
Grand Theft Auto V 6
−66.7%
10
+66.7%
Metro Exodus 4−5
−100%
8−9
+100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−41.7%
16−18
+41.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 10
−50%
15
+50%
Valorant 40−45
−39%
55−60
+39%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 7−8
−100%
14
+100%
Cyberpunk 2077 5−6
−80%
9−10
+80%
Dota 2 24−27
+0%
24
+0%
Far Cry 5 6−7
−133%
14
+133%
Forza Horizon 4 12−14
−75%
21−24
+75%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−41.7%
16−18
+41.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 5
−60%
8
+60%
Valorant 40−45
−39%
55−60
+39%

Full HD
Epic

Fortnite 10−12
−136%
24−27
+136%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−50%
9−10
+50%
Counter-Strike: Global Offensive 16−18
−94.1%
30−35
+94.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
−54.5%
30−35
+54.5%
Valorant 18−20
−156%
45−50
+156%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
−200%
3−4
+200%
Far Cry 5 4−5
−100%
8−9
+100%
Forza Horizon 4 6−7
−66.7%
10−11
+66.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−50%
6−7
+50%

1440p
Epic

Fortnite 4−5
−100%
8−9
+100%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−6.7%
16−18
+6.7%
Valorant 10−12
−100%
21−24
+100%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 1−2
Dota 2 6−7
−150%
14−16
+150%
Far Cry 5 1−2
−200%
3−4
+200%
Forza Horizon 4 1−2
−500%
6−7
+500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−66.7%
5−6
+66.7%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−66.7%
5−6
+66.7%

1440p
High

Grand Theft Auto V 3−4
+0%
3−4
+0%
Metro Exodus 3−4
+0%
3−4
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 1−2
+0%
1−2
+0%

W ten sposób R7 M445 i UHD Graphics Xe G4 48EUs konkurują w popularnych grach:

  • UHD Graphics Xe G4 48EUs jest 14% szybszy w 1080p

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Counter-Strike: Global Offensive, z rozdzielczością 1080p i High Preset, R7 M445 jest 80% szybszy.
  • w Counter-Strike 2, z rozdzielczością 1080p i Low Preset, UHD Graphics Xe G4 48EUs jest 820% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • R7 M445 wyprzedza 2 testach (4%)
  • UHD Graphics Xe G4 48EUs wyprzedza 48 testach (87%)
  • jest remis w 5 testach (9%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 2.27 4.32
Nowość 15 maja 2016 15 sierpnia 2020
Proces technologiczny 28 nm 10 nm
Pobór mocy (TDP) 15 Wat 28 Wat

R7 M445 ma 87% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, UHD Graphics Xe G4 48EUs ma 90% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 4 lata, i ma 180% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model UHD Graphics Xe G4 48EUs to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R7 M445.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.6 123 głosy

Oceń Radeon R7 M445 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.5 559 głosów

Oceń UHD Graphics Xe G4 48EUs w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon R7 M445 lub UHD Graphics Xe G4 48EUs, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.