GeForce 940MX vs UHD Graphics 630

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce 940MX z UHD Graphics 630, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

GeForce 940MX
2016
4 GB DDR3, GDDR5, 23 Watt
3.60
+26.3%

940MX przewyższa Graphics 630 o znaczący 26% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce 940MX i UHD Graphics 630, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności786849
Miejsce według popularnościnie w top-10039
Wydajność energetyczna12.2214.80
ArchitekturaMaxwell (2014−2017)Generation 9.5 (2016−2020)
KryptonimGM107Comet Lake GT2
TypDo laptopówDo komputerów stacjonarnych
Data wydania28 czerwca 2016 (10 lat temu)1 października 2017 (9 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce 940MX i UHD Graphics 630: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce 940MX i UHD Graphics 630, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących512184
Częstotliwość rdzenia795 MHz350 MHz
Częstotliwość w trybie Boost861 MHz1150 MHz
Ilość tranzystorów1,870 million189 million
Proces technologiczny28 nm14 nm+++
Pobór mocy (TDP)23 Watt15 Watt
Szybkość wypełniania teksturami27.5526.45
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.8817 TFLOPS0.4232 TFLOPS
ROPs83
TMUs3223
L1 Cache256 KBbrak danych
L2 Cache1024 KBbrak danych

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce 940MX i UHD Graphics 630 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopamedium sizedbrak danych
MagistralaPCI Express 3.0brak danych
InterfejsPCIe 3.0 x8PCIe 3.0 x1
Grubośćbrak danychIGP
Dodatkowe złącza zasilaniabrakbrak danych

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce 940MX i UHD Graphics 630: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciDDR3, GDDR5Używana systemna
Maksymalna ilość pamięci4 GBUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięci64 BitUżywana systemna
Częstotliwość pamięci1253 MHzUżywana systemna
Przepustowość pamięci40.1 GB/sbrak danych
Pamięć współdzielona-+

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce 940MX i UHD Graphics 630. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputsNo outputs

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane GeForce 940MX i UHD Graphics 630 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

GPU Boost2.0brak danych
Optimus+-
GameWorks+-
Quick Syncbrak danych+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce 940MX i UHD Graphics 630, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (11_0)12 (12_1)
Model cieniujący5.16.5
OpenGL4.54.6
OpenCL1.22.1
Vulkan1.1.1261.1.103
CUDA+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce 940MX i UHD Graphics 630 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

GeForce 940MX 3.60
+26.3%
UHD Graphics 630 2.85

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

GeForce 940MX 1508
+26.5%
Próbki: 7095
UHD Graphics 630 1192
Próbki: 7

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

GeForce 940MX 2556
+42.8%
UHD Graphics 630 1790

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

GeForce 940MX 8549
+11%
UHD Graphics 630 7704

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

GeForce 940MX 1996
+64.8%
UHD Graphics 630 1211

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

GeForce 940MX 11513
+17.5%
UHD Graphics 630 9798

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics to przestarzały benchmark, będący częścią pakietu 3DMark. Ice Storm był używany do pomiaru wydajności laptopów klasy podstawowej i tabletów z systemem Windows. Wykorzystuje on DirectX 11 na poziomie funkcji 9 do wyświetlania bitwy między dwiema flotami kosmicznymi w pobliżu zamarzniętej planety w rozdzielczości 1280x720. Zaprzestano jego produkcji w styczniu 2020 roku, a obecnie został zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

GeForce 940MX 147706
+38.9%
UHD Graphics 630 106362

3DMark Time Spy Graphics

GeForce 940MX 626
+51%
UHD Graphics 630 415

Unigine Heaven 3.0

Jest to stary benchmark DirectX 11 wykorzystujący Unigine, silnik gry 3D autorstwa rosyjskiej firmy o tej samej nazwie. Pokazuje on średniowieczne miasto fantasy rozciągające się na kilka latających wysp. Wersja 3.0 została wydana w 2012 roku, a w 2013 została zastąpiona przez Heaven 4.0, która wprowadziła kilka drobnych usprawnień, w tym nowszą wersję Unigine.

GeForce 940MX 25
+33.3%
UHD Graphics 630 19

Wydajność w grach

Wyniki GeForce 940MX i UHD Graphics 630 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD18
+5.9%
17
1440p12−14
+20%
10
4K10
+42.9%
7

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Atomic Heart 9−10
+12.5%
8
Counter-Strike 2 14−16 27
+92.9%
Cyberpunk 2077 7−8
+40%
5

Full HD
Medium

Atomic Heart 9−10
+28.6%
7−8
Battlefield 5 16
+60%
10−11
Counter-Strike 2 14−16 19
+35.7%
Cyberpunk 2077 7−8
+16.7%
6−7
Far Cry 5 12
+100%
6
Fortnite 44
+193%
14−16
Forza Horizon 4 18
+28.6%
14−16
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 15
+15.4%
12−14
Valorant 50−55
+13%
45−50

Full HD
High

Atomic Heart 9−10
+28.6%
7−8
Battlefield 5 13
+30%
10−11
Counter-Strike 2 14−16
+250%
4
Counter-Strike: Global Offensive 58
+100%
29
Cyberpunk 2077 7−8
+16.7%
6−7
Dota 2 48
+129%
21
Far Cry 5 12
+50%
8−9
Far Cry 6 7−8
+40%
5−6
Fortnite 13 14−16
+15.4%
Forza Horizon 4 14 14−16
Grand Theft Auto V 13
+85.7%
7
Metro Exodus 6−7
+100%
3
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14
+7.7%
12−14
The Witcher 3: Wild Hunt 12
+20%
10−11
Valorant 50−55
+13%
45−50

Full HD
Ultra

Battlefield 5 11
+10%
10−11
Cyberpunk 2077 7−8
+16.7%
6−7
Dota 2 46
+142%
19
Far Cry 5 11
+37.5%
8−9
Forza Horizon 4 12 14−16
+16.7%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9 12−14
+44.4%
The Witcher 3: Wild Hunt 7 10−11
+42.9%
Valorant 50−55
+13%
45−50

Full HD
Epic

Fortnite 10 14−16
+50%

1440p
High

Counter-Strike 2 7−8
+16.7%
6−7
Counter-Strike: Global Offensive 27−30
+33.3%
21−24
Far Cry 6 5−6
+25%
4−5
Grand Theft Auto V 1−2 0−1
Metro Exodus 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−33
+15.4%
24−27
Valorant 35−40
+33.3%
27−30

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3 2−3
Far Cry 5 6−7
+50%
4−5
Forza Horizon 4 8−9
+14.3%
7−8
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
+25%
4−5

1440p
Epic

Fortnite 7−8
+40%
5−6

4K
High

Atomic Heart 2−3 2−3
Far Cry 6 5−6 5−6
Grand Theft Auto V 14−16 14−16
Valorant 16−18
+23.1%
12−14

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 10−12
+57.1%
7
Far Cry 5 2−3
+100%
1−2
Forza Horizon 4 4−5
+100%
2−3
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 4−5
+33.3%
3−4

4K
Epic

Fortnite 4−5
+33.3%
3−4

W ten sposób GeForce 940MX i UHD Graphics 630 konkurują w popularnych grach:

  • GeForce 940MX jest 6% szybszy w 1080p
  • GeForce 940MX jest 20% szybszy w 1440p
  • GeForce 940MX jest 43% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Counter-Strike 2, z rozdzielczością 1080p i High Preset, GeForce 940MX jest 250% szybszy.
  • w Counter-Strike 2, z rozdzielczością 1080p i Low Preset, UHD Graphics 630 jest 93% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • GeForce 940MX wyprzedza 43 testach (78%)
  • UHD Graphics 630 wyprzedza 7 testach (13%)
  • jest remis w 5 testach (9%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 3.60 2.85
Nowość 28 czerwca 2016 1 października 2017
Proces technologiczny 28 nm 14 nm
Pobór mocy (TDP) 23 Wat 15 Wat

GeForce 940MX ma 26% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, UHD Graphics 630 ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, ma 50% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 35% niższe zużycie energii.

Model GeForce 940MX to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on UHD Graphics 630.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że GeForce 940MX jest przeznaczona dla laptopów, a UHD Graphics 630 - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.3 2535 głosów

Oceń GeForce 940MX w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.9 4849 głosów

Oceń UHD Graphics 630 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce 940MX lub UHD Graphics 630, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.