Radeon R9 285 vs R7 A265

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R9 285 ile Radeon R7 A265'yi karşılaştırdık.

R9 285
2014, $249
2 GB GDDR5, 190 Watt
15.97
+574%

R9 285, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 A265 'den 574% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum368897
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi7.68veri yok
Güç verimliliği6.47veri yok
MimariGCN 3.0 (2014−2019)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUTongaOpal
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi2 eylül 2014 (11 yıl önce)9 ocak 2014 (12 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$249 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R9 285'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1792384
Çekirdek frekansı918 MHz725 MHz
Boost modunda frekansveri yok825 MHz
Transistör sayısı5,000 million950 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)190 Wattveri yok
Tekstüre hızı102.819.80
Kayan nokta performansı3.29 TFLOPS0.6336 TFLOPS
ROPs328
TMUs11224
L1 Cache448 KB96 KB
L2 Cache512 KB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x8
Uzunluk221 mmveri yok
Kalınlık2-slotveri yok
Ek güç konektörleri2x 6-pinveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5DDR3
Maksimum Bellek2 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit128 Bit
Hafıza frekansı1375 MHz900 MHz
Bellek bant genişliği176.0 GB/s28.8 GB/s

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri2x DVI, 1x HDMI 1.4a, 1x DisplayPort 1.2No outputs
HDMI+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)12 (11_1)
Gölgelendirici modeli6.55.1
OpenGL4.64.6
OpenCL2.11.2
Vulkan1.2.1701.2.131

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R9 285 15.97
+574%
R7 A265 2.37

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R9 285 6680
+584%
R7 A265 977
Örnekler: 6

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R9 285 ve Radeon R7 A265 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 15.97 2.37
Yenilik 2 eylül 2014 9 ocak 2014

R9 285 574% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 7 aylık bir yaş avantajına sahiptir.

Radeon R9 285 performans testlerinde Radeon R7 A265 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R9 285 masaüstü bilgisayarlar için ve Radeon R7 A265 dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.2 80 oy

Radeon R9 285 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 1 oy

Radeon R7 A265 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R9 285 veya Radeon R7 A265 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.