Radeon R7 M445 vs GeForce 9800M GTX

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M445
2016
4 GB GDDR5, 15 Watt
2.27
+108%

R7 M445, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 9800M 'den 108% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum9061133
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok0.03
Güç verimliliği6.991.12
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Tesla (2006−2010)
GPUMesoG92
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi15 mayıs 2016 (10 yıl önce)15 temmuz 2008 (17 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$328.50

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M445'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı320112
Video kartı başına CUDA konveyör sayısıveri yok112
Çekirdek frekansı780 MHz500 MHz
Boost modunda frekans920 MHzveri yok
Transistör sayısı1,550 million754 million
Teknolojik süreç28 nm65 nm
Güç Tüketimi (TDP)15-25 Watt75 Watt
Tekstüre hızı18.4028.00
Kayan nokta performansı0.5888 TFLOPS0.28 TFLOPS
Gigaflopsveri yok420
ROPs816
TMUs2056
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KB64 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yoklarge
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 2.0 x16
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri
SLI desteği-+

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR3
Maksimum Bellek4 GB1 GB
Bellek veri yolu genişliği64 Bit256 Bit
Hafıza frekansı1000 MHz800 MHz
Bellek bant genişliği32 GB/s51.2 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)11.1 (10_0)
Gölgelendirici modeli6.04.0
OpenGL4.63.3
OpenCL2.01.1
Vulkan1.2.131N/A
CUDA-+

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M445 2.27
+108%
9800M GTX 1.09

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M445 945
+108%
Örnekler: 116
9800M GTX 454
Örnekler: 47

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage, eski bir DirectX 10 tabanlı bencmarkdır. Video kartına, biri deniz mağarasında bulunan bir tür askeri üsten kaçan bir kız ve diğeri savunmasız bir gezegene saldıran bir uzay filosu olmak üzere iki sahne yükler. 3DMark Vantage desteği Nisan 2017'de kaldırıldı ve şimdi bunun yerine Time Spy benchmarkı kullanılması tavsiye ediliyor.

R7 M445 6872
+42.4%
9800M GTX 4825

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M445 ve GeForce 9800M GTX sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14
+133%
6−7
−133%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok54.75

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 5−6
+150%
2−3
−150%
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Resident Evil 4 Remake 2−3 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 7−8 0−1
Counter-Strike 2 5−6
+150%
2−3
−150%
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Far Cry 5 6−7
+200%
2−3
−200%
Fortnite 10−12
+450%
2−3
−450%
Forza Horizon 4 12−14
+71.4%
7−8
−71.4%
Forza Horizon 5 5−6
+400%
1−2
−400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+33.3%
9−10
−33.3%
Valorant 40−45
+28.1%
30−35
−28.1%

Full HD
High

Battlefield 5 7−8 0−1
Counter-Strike 2 5−6
+150%
2−3
−150%
Counter-Strike: Global Offensive 45−50
+66.7%
27−30
−66.7%
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Dota 2 24−27
+60%
14−16
−60%
Far Cry 5 6−7
+200%
2−3
−200%
Fortnite 10−12
+450%
2−3
−450%
Forza Horizon 4 12−14
+71.4%
7−8
−71.4%
Forza Horizon 5 5−6
+400%
1−2
−400%
Grand Theft Auto V 6
+200%
2−3
−200%
Metro Exodus 4−5
+300%
1−2
−300%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+33.3%
9−10
−33.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 10
+66.7%
6−7
−66.7%
Valorant 40−45
+28.1%
30−35
−28.1%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 7−8 0−1
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Dota 2 24−27
+60%
14−16
−60%
Far Cry 5 6−7
+200%
2−3
−200%
Forza Horizon 4 12−14
+71.4%
7−8
−71.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+33.3%
9−10
−33.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 5
−20%
6−7
+20%
Valorant 40−45
+28.1%
30−35
−28.1%

Full HD
Epic

Fortnite 10−12
+450%
2−3
−450%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
+50%
4−5
−50%
Counter-Strike: Global Offensive 16−18
+143%
7−8
−143%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
+100%
10−12
−100%
Valorant 18−20
+1700%
1−2
−1700%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 4−5
+300%
1−2
−300%
Forza Horizon 4 6−7
+100%
3−4
−100%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
+100%
2−3
−100%

1440p
Epic

Fortnite 4−5
+100%
2−3
−100%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+7.1%
14−16
−7.1%
Valorant 10−12
+120%
5−6
−120%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 6−7 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
+50%
2−3
−50%

4K
Epic

Fortnite 3−4
+50%
2−3
−50%

Popüler oyunlarda R7 M445 ve 9800M GTX bu şekilde rekabet eder:

  • R7 M445 1080p'de 133% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1440p çözünürlüğü ve High Preset ile Valorant'de R7 M445 1700% daha hızlıdır.
  • 1080p çözünürlüğü ve Ultra Preset ile The Witcher 3: Wild Hunt'de 9800M GTX 20% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • R7 M445 38 testte'de önde (97%)
  • 9800M GTX 1 testte'de önde (3%)

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.27 1.09
Yenilik 15 mayıs 2016 15 temmuz 2008
Maksimum Bellek 4 GB 1 GB
Teknolojik süreç 28 nm 65 nm
Güç Tüketimi (TDP) 15 Watt 75 Watt

R7 M445 108% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 7 yaş avantajına sahiptir, 300% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir, 132% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir ve 400% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Radeon R7 M445 performans testlerinde GeForce 9800M GTX modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.6 123 oy

Radeon R7 M445 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.3 3 oy

GeForce 9800M GTX 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M445 veya GeForce 9800M GTX hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.