Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) vs HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ile Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics'yi karşılaştırdık.

R7 384 Cores (Kaveri Desktop)
2014
2.54
+129%

R7 384 Cores (Kaveri Desktop), birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics 'den 129% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum8721128
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
MimariGCN (2012−2015)Terascale 3 (2010−2013)
GPUKaveri Spectreveri yok
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi14 ocak 2014 (12 yıl önce)15 mayıs 2012 (14 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop)'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı384736
Çekirdek frekansı720 MHz655 / 600 MHz
Teknolojik süreç28 nm40 nm

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yokmedium sized

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek veri yolu genişliğiveri yok128 Bit
Hafıza frekansıveri yok1800 MHz
Paylaşılan hafıza++

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (FL 12_0)11

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 384 Cores (Kaveri Desktop) 2.54
+129%
HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics 1.11

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage, eski bir DirectX 10 tabanlı bencmarkdır. Video kartına, biri deniz mağarasında bulunan bir tür askeri üsten kaçan bir kız ve diğeri savunmasız bir gezegene saldıran bir uzay filosu olmak üzere iki sahne yükler. 3DMark Vantage desteği Nisan 2017'de kaldırıldı ve şimdi bunun yerine Time Spy benchmarkı kullanılması tavsiye ediliyor.

R7 384 Cores (Kaveri Desktop) 7338
+147%
HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics 2975

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14
+133%
6−7
−133%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 7−8
+133%
3−4
−133%
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Resident Evil 4 Remake 3−4
+200%
1−2
−200%

Full HD
Medium

Battlefield 5 8−9 0−1
Counter-Strike 2 7−8
+133%
3−4
−133%
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Far Cry 5 7−8
+250%
2−3
−250%
Fortnite 12−14
+550%
2−3
−550%
Forza Horizon 4 12−14
+85.7%
7−8
−85.7%
Forza Horizon 5 6−7
+500%
1−2
−500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+44.4%
9−10
−44.4%
Valorant 40−45
+34.4%
30−35
−34.4%

Full HD
High

Battlefield 5 8−9 0−1
Counter-Strike 2 7−8
+133%
3−4
−133%
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
+85.2%
27−30
−85.2%
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Dota 2 24−27
+73.3%
14−16
−73.3%
Far Cry 5 7−8
+250%
2−3
−250%
Fortnite 12−14
+550%
2−3
−550%
Forza Horizon 4 12−14
+85.7%
7−8
−85.7%
Forza Horizon 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Grand Theft Auto V 9
+200%
3−4
−200%
Metro Exodus 4−5
+300%
1−2
−300%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+44.4%
9−10
−44.4%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
+50%
6−7
−50%
Valorant 40−45
+34.4%
30−35
−34.4%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 8−9 0−1
Cyberpunk 2077 5−6
+150%
2−3
−150%
Dota 2 24−27
+73.3%
14−16
−73.3%
Far Cry 5 7−8
+250%
2−3
−250%
Forza Horizon 4 12−14
+85.7%
7−8
−85.7%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+44.4%
9−10
−44.4%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
+50%
6−7
−50%
Valorant 40−45
+34.4%
30−35
−34.4%

Full HD
Epic

Fortnite 12−14
+550%
2−3
−550%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
+50%
4−5
−50%
Counter-Strike: Global Offensive 18−20
+171%
7−8
−171%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
+100%
12−14
−100%
Valorant 21−24
+2100%
1−2
−2100%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 4−5
+300%
1−2
−300%
Forza Horizon 4 6−7
+100%
3−4
−100%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
+100%
2−3
−100%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
+150%
2−3
−150%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+7.1%
14−16
−7.1%
Valorant 12−14
+140%
5−6
−140%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 7−8 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
+50%
2−3
−50%

4K
Epic

Fortnite 3−4
+50%
2−3
−50%

Popüler oyunlarda R7 384 Cores (Kaveri Desktop) ve HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics bu şekilde rekabet eder:

  • R7 384 Cores (Kaveri Desktop) 1080p'de 133% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1440p çözünürlüğü ve High Preset ile Valorant'de R7 384 Cores (Kaveri Desktop) 2100% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • İstisnasız, R7 384 Cores (Kaveri Desktop) tüm 39 testlerimizde HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics 'i geride bıraktı.

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.54 1.11
Yenilik 14 ocak 2014 15 mayıs 2012
Teknolojik süreç 28 nm 40 nm

R7 384 Cores (Kaveri Desktop) 129% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir ve 43% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) performans testlerinde Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) masaüstü bilgisayarlar için ve Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.8 23 oy

Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 9 oy

Radeon HD 7500G HD 7550M Dual Graphics 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 384 Cores (Kaveri Desktop) veya Radeon HD 7500G + HD 7550M Dual Graphics hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.