Radeon R6 M340DX vs RTX A4500 Embedded

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R6 M340DX ile RTX A4500 Embedded'yi karşılaştırdık.

R6 M340DX
2015
2.66

RTX A4500 Embedded, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R6 M340DX 'den 646% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum857311
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok19.10
MimariGCN 1.0 (2012−2020)Ampere (2020−2025)
GPUJetGA104
TipDizüstü bilgisayarlar içinMobil iş istasyonları için
Çıkış tarihi12 aralık 2015 (10 yıl önce)30 mart 2022 (4 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R6 M340DX'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3845888
Çekirdek frekansı955 MHz510 MHz
Boost modunda frekans1030 MHz1215 MHz
Transistör sayısı690 million17,400 million
Teknolojik süreç28 nm8 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok80 Watt
Tekstüre hızı24.72223.6
Kayan nokta performansı0.791 TFLOPS14.31 TFLOPS
ROPs896
TMUs24184
Tensor Coresveri yok184
Ray Tracing Coresveri yok46
L1 Cache96 KB5.8 MB
L2 Cache256 KB4 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
ArayüzIGPPCIe 4.0 x16
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiSistem kullanılırGDDR6
Maksimum BellekSistem kullanılır16 GB
Bellek veri yolu genişliğiSistem kullanılır256 Bit
Hafıza frekansıSistem kullanılır1500 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok384.0 GB/s
Paylaşılan hafıza+-
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsPortable Device Dependent

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_1)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli5.16.7
OpenGL4.64.6
OpenCL1.23.0
Vulkan1.2.1311.3
CUDA-8.6
DLSS-+

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD10
−600%
70−75
+600%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 8−9
−588%
55−60
+588%
Cyberpunk 2077 5−6
−600%
35−40
+600%
Resident Evil 4 Remake 3−4
−600%
21−24
+600%

Full HD
Medium

Battlefield 5 9−10
−622%
65−70
+622%
Counter-Strike 2 8−9
−588%
55−60
+588%
Cyberpunk 2077 5−6
−600%
35−40
+600%
Far Cry 5 7−8
−614%
50−55
+614%
Fortnite 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 4 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 5 6−7
−567%
40−45
+567%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−631%
95−100
+631%
Valorant 40−45
−582%
300−310
+582%

Full HD
High

Battlefield 5 9−10
−622%
65−70
+622%
Counter-Strike 2 8−9
−588%
55−60
+588%
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
−573%
350−400
+573%
Cyberpunk 2077 5−6
−600%
35−40
+600%
Dota 2 27−30
−641%
200−210
+641%
Far Cry 5 7−8
−614%
50−55
+614%
Fortnite 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 4 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 5 6−7
−567%
40−45
+567%
Grand Theft Auto V 6−7
−567%
40−45
+567%
Metro Exodus 5−6
−600%
35−40
+600%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−631%
95−100
+631%
The Witcher 3: Wild Hunt 6
−567%
40−45
+567%
Valorant 40−45
−582%
300−310
+582%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 9−10
−622%
65−70
+622%
Cyberpunk 2077 5−6
−600%
35−40
+600%
Dota 2 27−30
−641%
200−210
+641%
Far Cry 5 7−8
−614%
50−55
+614%
Forza Horizon 4 14−16
−614%
100−105
+614%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−631%
95−100
+631%
The Witcher 3: Wild Hunt 3
−600%
21−24
+600%
Valorant 40−45
−582%
300−310
+582%

Full HD
Epic

Fortnite 14−16
−614%
100−105
+614%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−567%
40−45
+567%
Counter-Strike: Global Offensive 20−22
−600%
140−150
+600%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
−620%
180−190
+620%
Valorant 24−27
−608%
170−180
+608%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−600%
14−16
+600%
Far Cry 5 4−5
−575%
27−30
+575%
Forza Horizon 4 7−8
−614%
50−55
+614%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−575%
27−30
+575%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
−600%
35−40
+600%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−633%
110−120
+633%
Valorant 12−14
−631%
95−100
+631%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 7−8
−614%
50−55
+614%
Far Cry 5 1−2
−600%
7−8
+600%
Forza Horizon 4 2−3
−600%
14−16
+600%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−600%
21−24
+600%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−600%
21−24
+600%

Popüler oyunlarda R6 M340DX ve RTX A4500 Embedded bu şekilde rekabet eder:

  • RTX A4500 Embedded 1080p'de 600% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.66 19.84
Yenilik 12 aralık 2015 30 mart 2022
Teknolojik süreç 28 nm 8 nm

RTX A4500 Embedded 646% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir ve 250% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

RTX A4500 Embedded performans testlerinde Radeon R6 M340DX modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R6 M340DX dizüstü bilgisayarlar için ve RTX A4500 Embedded mobil iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.7 37 oy

Radeon R6 M340DX 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 1 oy

RTX A4500 Embedded 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R6 M340DX veya RTX A4500 Embedded hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.