Radeon R5 M335 vs Quadro T1000

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R5 M335 ile Quadro T1000'yi karşılaştırdık.

R5 M335
2015
4 GB DDR3
1.31

T1000, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R5 M335 'den 1085% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R5 M335 ve Quadro T1000'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1069380
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok23.90
MimariGCN 1.0 (2012−2020)Turing (2018−2022)
GPUExoTU117
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi21 ekim 2015 (10 yıl önce)27 mayıs 2019 (6 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R5 M335'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı320veri yok
Compute konveyör sayısı5veri yok
Çekirdek frekansı1070 MHz1395 MHz
Boost modunda frekans1070 MHz1455 MHz
Transistör sayısı690 million4,700 million
Teknolojik süreç28 nm12 nm
Güç Tüketimi (TDP)unknown50 Watt
Tekstüre hızı21.40veri yok
Kayan nokta performansı0.6848 TFLOPSveri yok
ROPs8veri yok
TMUs20veri yok
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Veri yoluPCIe 3.0veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 3.0 x16
Ek güç konektörlerihiçbirihiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3veri yok
Maksimum Bellek4 GBveri yok
Bellek veri yolu genişliği64 Bitveri yok
Hafıza frekansı1100 MHz8000 MHz
Bellek bant genişliği14.4 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-veri yok

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

Desteklenen teknolojiler

Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1212.0 (12_1)
Gölgelendirici modeli5.0veri yok
OpenGL4.44.6
Vulkan+-
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R5 M335 1.31
Quadro T1000 15.52
+1085%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R5 M335 548
Örnekler: 33
Quadro T1000 6509
+1088%
Örnekler: 1981

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R5 M335 ve Quadro T1000 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD11
−1082%
130−140
+1082%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
−1067%
35−40
+1067%
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 1−2
−900%
10−11
+900%
Cyberpunk 2077 3−4
−1067%
35−40
+1067%
Far Cry 5 3−4
−1067%
35−40
+1067%
Fortnite 4−5
−1025%
45−50
+1025%
Forza Horizon 4 8−9
−1025%
90−95
+1025%
Forza Horizon 5 2−3
−950%
21−24
+950%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−1011%
100−105
+1011%
Valorant 30−35
−1076%
400−450
+1076%

Full HD
High

Battlefield 5 1−2
−900%
10−11
+900%
Counter-Strike: Global Offensive 26
−1054%
300−310
+1054%
Cyberpunk 2077 3−4
−1067%
35−40
+1067%
Dota 2 16−18
−1076%
200−210
+1076%
Far Cry 5 3−4
−1067%
35−40
+1067%
Fortnite 4−5
−1025%
45−50
+1025%
Forza Horizon 4 8−9
−1025%
90−95
+1025%
Forza Horizon 5 2−3
−950%
21−24
+950%
Grand Theft Auto V 0−1 0−1
Metro Exodus 2−3
−950%
21−24
+950%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−1011%
100−105
+1011%
The Witcher 3: Wild Hunt 6
−1067%
70−75
+1067%
Valorant 30−35
−1076%
400−450
+1076%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 1−2
−900%
10−11
+900%
Cyberpunk 2077 3−4
−1067%
35−40
+1067%
Dota 2 16−18
−1076%
200−210
+1076%
Far Cry 5 3−4
−1067%
35−40
+1067%
Forza Horizon 4 8−9
−1025%
90−95
+1025%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−1011%
100−105
+1011%
The Witcher 3: Wild Hunt 3
−1067%
35−40
+1067%
Valorant 30−35
−1076%
400−450
+1076%

Full HD
Epic

Fortnite 4−5
−1025%
45−50
+1025%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
−1025%
45−50
+1025%
Counter-Strike: Global Offensive 9−10
−1011%
100−105
+1011%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−1043%
160−170
+1043%
Valorant 4−5
−1025%
45−50
+1025%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2
−900%
10−11
+900%
Forza Horizon 4 3−4
−1067%
35−40
+1067%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−950%
21−24
+950%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
−950%
21−24
+950%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−1043%
160−170
+1043%
Valorant 6−7
−1067%
70−75
+1067%

4K
Ultra

Dota 2 1−2
−900%
10−11
+900%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−950%
21−24
+950%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−950%
21−24
+950%

Popüler oyunlarda R5 M335 ve Quadro T1000 bu şekilde rekabet eder:

  • Quadro T1000 1080p'de 1082% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.31 15.52
Yenilik 21 ekim 2015 27 mayıs 2019
Teknolojik süreç 28 nm 12 nm

Quadro T1000 1085% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 3 yaş avantajına sahiptir ve 133% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Quadro T1000 performans testlerinde Radeon R5 M335 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R5 M335 dizüstü bilgisayarlar için ve Quadro T1000 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.3 160 oy

Radeon R5 M335 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.7 557 oy

Quadro T1000 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R5 M335 veya Quadro T1000 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.