Quadro K5200 vs Radeon RX 460 (mobil)

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro K5200 ile Radeon RX 460 (mobil)'yi karşılaştırdık.

Quadro K5200
2014, $1,700
8 GB GDDR5, 150 Watt
14.75
+57.4%

K5200, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 460 (mobil)'den 57% gibi etkileyici bir oranda daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (Laptop)'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum393506
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi0.96veri yok
Güç verimliliği7.5713.12
MimariKepler (2012−2018)GCN 4.0 (2016−2020)
GPUGK110BBaffin
Tipİş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi22 temmuz 2014 (11 yıl önce)8 austos 2016 (9 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$1,699.74 $86

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (Laptop) genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro K5200'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı2304896
Çekirdek frekansı667 MHz1000 MHz
Boost modunda frekans771 MHz1180 MHz
Transistör sayısı7,080 million3,000 million
Teknolojik süreç28 nm14 nm
Güç Tüketimi (TDP)150 Watt55 Watt
Tekstüre hızı148.066.08
Kayan nokta performansı3.553 TFLOPS2.115 TFLOPS
ROPs4816
TMUs19256
L1 Cacheveri yok224 KB
L2 Cacheveri yok1024 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (Laptop) uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yoklarge
ArayüzPCIe 3.0 x16MXM-B (3.0)
Uzunluk267 mmveri yok
Kalınlık2-slotveri yok
Ek güç konektörleri1x 6-pinveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (Laptop) üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek8 GB4 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit128 Bit
Hafıza frekansı1502 MHz1250 MHz
Bellek bant genişliği192.3 GB/s80 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (Laptop) üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri2x DVI, 2x DisplayPortNo outputs

Desteklenen teknolojiler

Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (Laptop) tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (Laptop) API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_1)12 (12_0)
Gölgelendirici modeli5.16.4
OpenGL4.64.6
OpenCL1.22.0
Vulkan+1.2.131
CUDA3.5-

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro K5200 ve Radeon RX 460 (mobil) sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD55−60
+57.1%
35
−57.1%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p30.90
−1158%
2.46
+1158%
  • RX 460 (mobil)'de kare başına maliyet 1080p'de 1158% daha düşüktür

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 50−55
+0%
50−55
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Resident Evil 4 Remake 18−20
+0%
18−20
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 50−55
+0%
50−55
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Far Cry 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 50−55
+0%
50−55
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 140−150
+0%
140−150
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Dota 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Far Cry 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Grand Theft Auto V 35−40
+0%
35−40
+0%
Metro Exodus 18−20
+0%
18−20
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 30
+0%
30
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Dota 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Far Cry 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 17
+0%
17
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 18−20
+0%
18−20
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 70−75
+0%
70−75
+0%
Grand Theft Auto V 12−14
+0%
12−14
+0%
Metro Exodus 10−11
+0%
10−11
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 21−24
+0%
21−24
+0%
Cyberpunk 2077 8−9
+0%
8−9
+0%
Far Cry 5 20−22
+0%
20−22
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+0%
12−14
+0%

1440p
Epic

Fortnite 20−22
+0%
20−22
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Grand Theft Auto V 20−22
+0%
20−22
+0%
Metro Exodus 5−6
+0%
5−6
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
+0%
10−12
+0%
Valorant 50−55
+0%
50−55
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 10−12
+0%
10−12
+0%
Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 35−40
+0%
35−40
+0%
Far Cry 5 9−10
+0%
9−10
+0%
Forza Horizon 4 16−18
+0%
16−18
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+0%
9−10
+0%

4K
Epic

Fortnite 9−10
+0%
9−10
+0%

Popüler oyunlarda Quadro K5200 ve RX 460 (mobil) bu şekilde rekabet eder:

  • Quadro K5200 1080p'de 57% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 14.75 9.37
Yenilik 22 temmuz 2014 8 austos 2016
Maksimum Bellek 8 GB 4 GB
Teknolojik süreç 28 nm 14 nm
Güç Tüketimi (TDP) 150 Watt 55 Watt

Quadro K5200 57% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir.

Öte yandan RX 460 (mobil), 2 yaş avantajına sahiptir, 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir ve 173% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Quadro K5200 performans testlerinde Radeon RX 460 (mobil) modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro K5200 iş istasyonları için ve Radeon RX 460 (mobil) dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.7 52 oy

Quadro K5200 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.8 17 oy

Radeon RX 460 (mobil) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro K5200 veya Radeon RX 460 (mobil) hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.