GeForce GTX 970M SLI vs Radeon 625

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

GTX 970M SLI
2014
2x 6 GB GDDR5, 162 Watt
22.28
+767%

970M SLI, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 625 'den 767% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum286868
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği10.593.96
MimariMaxwell (2014−2017)GCN 3.0 (2014−2019)
GPUveri yokPolaris 24
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi7 ekim 2014 (11 yıl önce)13 mayıs 2019 (7 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GTX 970M SLI'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı2560384
Çekirdek frekansı924 MHz730 MHz
Boost modunda frekans1038 MHz1024 MHz
Transistör sayısı2x 5200 Million1,550 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)162 Watt50 Watt
Tekstüre hızıveri yok24.58
Kayan nokta performansıveri yok0.7864 TFLOPS
ROPsveri yok8
TMUsveri yok24
L1 Cacheveri yok96 KB
L2 Cacheveri yok128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
Arayüzveri yokPCIe 3.0 x8
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri
SLI desteği+-

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5DDR3
Maksimum Bellek2x 6 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği2x 192 Bit64 Bit
Hafıza frekansı5000 MHz900 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok14.4 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yokNo outputs

Desteklenen teknolojiler

GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Optimus+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12_112 (12_0)
Gölgelendirici modeliveri yok6.3
OpenGLveri yok4.6
OpenCLveri yok2.0
Vulkan-1.2.131
CUDA+-

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GTX 970M SLI ve Radeon 625 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD88
+780%
10−12
−780%
4K41
+925%
4−5
−925%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 120−130
+1743%
7−8
−1743%
Cyberpunk 2077 45−50
+880%
5−6
−880%
Resident Evil 4 Remake 50−55
+1667%
3−4
−1667%

Full HD
Medium

Battlefield 5 90−95
+1038%
8−9
−1038%
Counter-Strike 2 120−130
+1743%
7−8
−1743%
Cyberpunk 2077 45−50
+880%
5−6
−880%
Far Cry 5 70−75
+957%
7−8
−957%
Fortnite 110−120
+777%
12−14
−777%
Forza Horizon 4 90−95
+600%
12−14
−600%
Forza Horizon 5 70−75
+1100%
6−7
−1100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 85−90
+585%
12−14
−585%
Valorant 160−170
+264%
40−45
−264%

Full HD
High

Battlefield 5 90−95
+1038%
8−9
−1038%
Counter-Strike 2 120−130
+1743%
7−8
−1743%
Counter-Strike: Global Offensive 250−260
+402%
50−55
−402%
Cyberpunk 2077 45−50
+880%
5−6
−880%
Dota 2 110−120
+358%
24−27
−358%
Far Cry 5 70−75
+957%
7−8
−957%
Fortnite 110−120
+777%
12−14
−777%
Forza Horizon 4 90−95
+600%
12−14
−600%
Forza Horizon 5 70−75
+1100%
6−7
−1100%
Grand Theft Auto V 80−85
+1283%
6−7
−1283%
Metro Exodus 50−55
+1150%
4−5
−1150%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 85−90
+585%
12−14
−585%
The Witcher 3: Wild Hunt 85
+844%
9−10
−844%
Valorant 160−170
+264%
40−45
−264%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 90−95
+1038%
8−9
−1038%
Cyberpunk 2077 45−50
+880%
5−6
−880%
Dota 2 110−120
+358%
24−27
−358%
Far Cry 5 70−75
+957%
7−8
−957%
Forza Horizon 4 90−95
+600%
12−14
−600%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 85−90
+585%
12−14
−585%
The Witcher 3: Wild Hunt 48
+433%
9−10
−433%
Valorant 160−170
+264%
40−45
−264%

Full HD
Epic

Fortnite 110−120
+777%
12−14
−777%

1440p
High

Counter-Strike 2 45−50
+700%
6−7
−700%
Counter-Strike: Global Offensive 160−170
+753%
18−20
−753%
Grand Theft Auto V 40−45
+950%
4−5
−950%
Metro Exodus 30−33 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+625%
24−27
−625%
Valorant 190−200
+800%
21−24
−800%

1440p
Ultra

Battlefield 5 60−65
+814%
7−8
−814%
Cyberpunk 2077 21−24
+2100%
1−2
−2100%
Far Cry 5 50−55
+1200%
4−5
−1200%
Forza Horizon 4 55−60
+867%
6−7
−867%
The Witcher 3: Wild Hunt 35−40
+800%
4−5
−800%

1440p
Epic

Fortnite 50−55
+980%
5−6
−980%

4K
High

Counter-Strike 2 21−24
+1000%
2−3
−1000%
Grand Theft Auto V 40−45
+187%
14−16
−187%
Metro Exodus 18−20
+850%
2−3
−850%
The Witcher 3: Wild Hunt 28
+833%
3−4
−833%
Valorant 130−140
+915%
12−14
−915%

4K
Ultra

Battlefield 5 35−40
+775%
4−5
−775%
Counter-Strike 2 21−24
+1000%
2−3
−1000%
Cyberpunk 2077 10−11 0−1
Dota 2 75−80
+986%
7−8
−986%
Far Cry 5 24−27
+2500%
1−2
−2500%
Forza Horizon 4 40−45
+1900%
2−3
−1900%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
+700%
3−4
−700%

4K
Epic

Fortnite 24−27
+700%
3−4
−700%

Popüler oyunlarda GTX 970M SLI ve Radeon 625 bu şekilde rekabet eder:

  • GTX 970M SLI 1080p'de 780% daha hızlıdır
  • GTX 970M SLI 4K'de 925% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve Ultra Preset ile Far Cry 5'de GTX 970M SLI 2500% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • İstisnasız, GTX 970M SLI tüm 51 testlerimizde Radeon 625 'i geride bıraktı.

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 22.28 2.57
Yenilik 7 ekim 2014 13 mayıs 2019
Güç Tüketimi (TDP) 162 Watt 50 Watt

GTX 970M SLI 767% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan Radeon 625, 4 yaş avantajına sahiptir ve 224% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

GeForce GTX 970M SLI performans testlerinde Radeon 625 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.3 48 oy

GeForce GTX 970M SLI 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.2 166 oy

Radeon 625 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GTX 970M SLI veya Radeon 625 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.