FirePro D300 vs Radeon R9 M390

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere FirePro D300 ile Radeon R9 M390'yi karşılaştırdık.

FirePro D300
2014
2 GB GDDR5, 150 Watt
9.27
+3%

D300, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M390'den en az 3% oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

FirePro D300 ve Radeon R9 M390'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum514527
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği4.76veri yok
MimariGCN 1.0 (2012−2020)GCN (2012−2015)
GPUPitcairnPitcairn
Tipİş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi18 ocak 2014 (12 yıl önce)9 haziran 2015 (10 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

FirePro D300 ve Radeon R9 M390 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar FirePro D300'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı12801024
Çekirdek frekansı850 MHzveri yok
Transistör sayısı2,800 million5000 Million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)150 Wattveri yok
Tekstüre hızı68.00veri yok
Kayan nokta performansı2.176 TFLOPSveri yok
ROPs32veri yok
TMUs80veri yok
L1 Cache320 KBveri yok
L2 Cache512 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle FirePro D300 ve Radeon R9 M390 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yoklarge
Veri yoluveri yokPCIe 3.0
ArayüzPCIe 3.0 x16veri yok
Uzunluk242 mmveri yok
Kalınlık1-slotveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

FirePro D300 ve Radeon R9 M390 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek2 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit256 Bit
Hafıza frekansı1270 MHzveri yok
Bellek bant genişliği162.6 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

FirePro D300 ve Radeon R9 M390 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri4x DisplayPortveri yok
Eyefinity-+

Desteklenen teknolojiler

FirePro D300 ve Radeon R9 M390 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync-+
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
ZeroCore-+
Değiştirilebilir grafik-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen FirePro D300 ve Radeon R9 M390 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_1)DirectX® 12
Gölgelendirici modeli5.1veri yok
OpenGL4.64.4
OpenCL1.2veri yok
Vulkan1.2.131-
Mantle-+

Oyun performansı

Oyunlarda FirePro D300 ve Radeon R9 M390 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD40−45
−7.5%
43
+7.5%
4K18−21
−11.1%
20
+11.1%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Resident Evil 4 Remake 16−18
+0%
16−18
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Far Cry 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
Valorant 85−90
+0%
85−90
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 130−140
+0%
130−140
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Dota 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Far Cry 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Grand Theft Auto V 34
+0%
34
+0%
Metro Exodus 18−20
+0%
18−20
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 31
+0%
31
+0%
Valorant 85−90
+0%
85−90
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Dota 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Far Cry 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 18
+0%
18
+0%
Valorant 85−90
+0%
85−90
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 65−70
+0%
65−70
+0%
Grand Theft Auto V 12−14
+0%
12−14
+0%
Metro Exodus 10−11
+0%
10−11
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 21−24
+0%
21−24
+0%
Cyberpunk 2077 7−8
+0%
7−8
+0%
Far Cry 5 18−20
+0%
18−20
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+0%
12−14
+0%

1440p
Epic

Fortnite 18−20
+0%
18−20
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 3−4
+0%
3−4
+0%
Grand Theft Auto V 20−22
+0%
20−22
+0%
Metro Exodus 5−6
+0%
5−6
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 12
+0%
12
+0%
Valorant 45−50
+0%
45−50
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 10−12
+0%
10−12
+0%
Counter-Strike 2 3−4
+0%
3−4
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 30−35
+0%
30−35
+0%
Far Cry 5 9−10
+0%
9−10
+0%
Forza Horizon 4 14−16
+0%
14−16
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+0%
9−10
+0%

4K
Epic

Fortnite 9−10
+0%
9−10
+0%

Popüler oyunlarda FirePro D300 ve R9 M390 bu şekilde rekabet eder:

  • R9 M390 1080p'de 8% daha hızlıdır
  • R9 M390 4K'de 11% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 9.27 9.00
Yenilik 18 ocak 2014 9 haziran 2015

FirePro D300 3% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan R9 M390, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir.

Minimum performans farklılıkları göz önüne alındığında, FirePro D300 ve Radeon R9 M390 arasında net bir kazanan ilan edilemez.

FirePro D300 iş istasyonları için ve Radeon R9 M390 dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.9 37 oy

FirePro D300 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.4 14 oy

Radeon R9 M390 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize FirePro D300 veya Radeon R9 M390 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.