Pro A12-8800B vs Core 2 Extreme X7900
Kümülatif performans değerlendirmesi
Ana ayrıntılar
| Performans sıralamasında konum | 2402 | 3044 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Maliyet-etkinlik değerlendirmesi | veri yok | 0.01 |
| Tip | Dizüstü bilgisayarlar için | Dizüstü bilgisayarlar için |
| Seri | AMD Carrizo | Intel Core 2 Extreme |
| Güç verimliliği | 4.16 | 0.61 |
| Geliştirici | AMD | Intel |
| Mimari kod adı | Carrizo (2015−2018) | Merom (2006−2008) |
| Çıkış tarihi | 3 haziran 2015 (10 yıl önce) | 1 eylül 2007 (18 yıl önce) |
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi
Performans-fiyat dağılım grafiği
Ayrıntılı teknik özellikler
| Çekirdek sayısı | 4 | 2 |
| iş parçacığı sayısı | 4 | 2 |
| Temel frekans | 2.1 GHz | 2.8 GHz |
| Maksimum frekans | 3.4 GHz | 2.8 GHz |
| Lastik hızı | veri yok | 800 MHz |
| 1. seviye cache | veri yok | 128 KB |
| 2. seviye cache | 2048 KB | 4 MB |
| 3. seviye cache | veri yok | 0 KB |
| Teknolojik süreç | 28 nm | 65 nm |
| Kristal boyutu | veri yok | 143 mm2 |
| Maksimum çekirdek sıcaklığı | veri yok | 100 °C |
| Transistör sayısı | 3100 Million | veri yok |
| 64 bit desteği | + | + |
| Windows 11 ile uyumlu | - | - |
| Maksimum çekirdek gerilimi | veri yok | 1.1V-1.375V |