Apple M3 Pro 12-Core vs Apple M1 Pro

Kümülatif performans değerlendirmesi

Apple M3 Pro 12-Core
2023
12 çekirdek / 12 parçacık, 27 Watt
13.69
+39.3%

M3 Pro 12-Core, toplu karşılaştırma sonuçlarımıza göre M1 Pro 'den %39 oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

İşlemci pazarı türü (masaüstü veya dizüstü), mimari, satış başlangıç zamanı ve fiyat karşılaştırması.

Performans sıralamasında konum640953
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
SeriApple M3Apple M-Series
Güç verimliliği21.39veri yok
GeliştiriciAppleApple
Çıkış tarihi30 ekim 2023 (2 yıl önce)18 ekim 2021 (4 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

M3 Pro 12-Core ve M1 Pro nicel parametreleri: çekirdek ve iş parçacığı sayısı, frekans hızları, üretim süreci, önbellek boyutu ve çarpan kilit durumu. M3 Pro 12-Core ve M1 Pro'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için testlerin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Çekirdek sayısı1210
iş parçacığı sayısı1210
Temel frekans2.748 GHz2.064 GHz
Maksimum frekans4.06 GHz3.22 GHz
1. seviye cacheveri yok2.9 MB
2. seviye cacheveri yok28 MB
3. seviye cacheveri yok24 MB
Teknolojik süreç3 nm5 nm
Transistör sayısı37000 Million33700 Million
64 bit desteği++

Uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle M3 Pro 12-Core ve M1 Pro uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Bazı işlemcilerin güç tüketiminin, hız aşırtma olmadan bile, nominal TDP'lerini önemli ölçüde aşabileceğini lütfen unutmayın. Anakart, işlemcinin güç ayarlarını yapmanıza izin veriyorsa, bazıları iddialarını ikiye katlayabilir.

Güç Tüketimi (TDP)27 WattW

Grafik özellikleri

M3 Pro 12-Core ve M1 Pro içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.

Video çekirdeğiApple M3 Pro 18-Core GPUApple M1 Pro 16-Core GPU

Sentetik kıyaslama performansı

Это результаты тестов M3 Pro 12-Core и M1 Pro на производительность в неигровых бенчмарках. Общий балл выставляется от 0 до 100, где 100 соответствует самому быстрому на данный момент процессору.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim toplam performans reytingimizdir.

Apple M3 Pro 12-Core 13.69
+39.3%
Apple M1 Pro 9.83

Passmark

Passmark CPU Mark, tamsayı ve kayan nokta hesaplamaları, gelişmiş talimat kontrolleri, sıkıştırma, şifreleme ve oyun fiziği hesaplamaları da dahil olmak üzere 8 farklı testten oluşan yaygın olarak kullanılan bir benchmarktır. Ayrıca ayrı bir tek iş parçacıklı test içerir. Bunun dışında Passmark çok çekirdekli performansı ölçer.

Apple M3 Pro 12-Core 23975
+39.5%
Örnekler: 1179
Apple M1 Pro 17183
Örnekler: 1416

Cinebench 15 64-bit multi-core

Cinebench Release 15 Multi Core, tüm işlemci iş parçacıklarını kullanan Cinebench R15'in bir çeşididir.

Apple M3 Pro 12-Core 2163
+28%
Apple M1 Pro 1690

Geekbench 5.5 Multi-Core

Apple M3 Pro 12-Core 15298
+22.4%
Apple M1 Pro 12499

Geekbench 5.5 Single-Core

Apple M3 Pro 12-Core 2327
+31.6%
Apple M1 Pro 1768

WebXPRT 3

Apple M3 Pro 12-Core 427
+24.9%
Apple M1 Pro 342

CrossMark Overall

Apple M3 Pro 12-Core 1977
+27.1%
Apple M1 Pro 1556

Geekbench 6.4 Multi-Core

Apple M3 Pro 12-Core 15480
+24.4%
Apple M1 Pro 12440

Geekbench 6.4 Single-Core

Apple M3 Pro 12-Core 3138
+30.3%
Apple M1 Pro 2409

Geekbench 6.3 Multi-Core

Apple M3 Pro 12-Core 15480
+24.4%
Apple M1 Pro 12440

Geekbench 6.3 Single-Core

Apple M3 Pro 12-Core 3138
+30.3%
Apple M1 Pro 2409

Oyun performansı

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 13.69 9.83
Yenilik 30 ekim 2023 18 ekim 2021
Çekirdek sayısı 12 10
iş parçacığı sayısı 12 10
Teknolojik süreç 3 nm 5 nm

Apple M3 Pro 12-Core 39% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 2 yaş avantajına sahiptir, 20% daha fazla fiziksel çekirdeğe ve 20% daha fazla iş parçacığına sahiptir ve 67% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Apple M3 Pro 12-Core performans testlerinde Apple M1 Pro modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın işlemcilerden ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli CPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada kullanıcılar tarafından işlemcilerin değerlendirmesine bakabilir ve kendi değerlendirmenizi de ekleyebilirsiniz.


3.7 123 oy

M3 Pro 12-Core değerini 1 ile 5 arasında değerlendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 526 oy

M1 Pro değerini 1 ile 5 arasında değerlendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize M3 Pro 12-Core ve M1 Pro işlemcileri hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılabilir veya katılmayabilir ya da sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.