A10-4600M vs A4-9120C
VS
Kümülatif performans değerlendirmesi
A10-4600M
2012
4 çekirdek / 4 parçacık, 35 Watt
1.11
+118%
Ana ayrıntılar
Performans sıralamasında konum26473176
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
SeriAMD A-SeriesAMD Bristol Ridge
Güç verimliliği1.343.59
GeliştiriciAMDAMD
Mimari kod adıTrinity (2012−2013)Stoney Ridge (2016−2019)
Çıkış tarihi15 mayıs 2012 (13 yıl önce)6 ocak 2019 (7 yıl önce)
Ayrıntılı teknik özellikler
Çekirdek sayısı42
iş parçacığı sayısı42
Temel frekans2.3 GHzveri yok
Maksimum frekans3.2 GHz1.6 GHz
Çarpanveri yok16
1. seviye cache192 KB160 KB
2. seviye cache4 MB (toplam)1 MB
3. seviye cache0 KBveri yok
Teknolojik süreç32 nm28 nm
Kristal boyutu246 mm2124.5 mm2
Transistör sayısı1,178 million1200 Million
64 bit desteği++
Windows 11 ile uyumlu--
Uyumluluk
Yapılandırmadaki maks. işlemci sayısı1veri yok
SoketFS1r2BGA
Güç Tüketimi (TDP)35 Watt6 Watt
Teknolojiler ve ek talimatlar
Gelişmiş talimatlar86x SSE (1, 2, 3, 3S, 4.1, 4.2, 4A),-64, AES, AVX, FMAVirtualization,
AES-NI++
FMA+-
AVX++
Sanallaştırma teknolojileri
A10-4600M ve A4-9120C ile desteklenen sanal makineleri hızlandıran teknolojiler listelenir.
AMD-V++
Bellek özellikleri
RAM türleriDDR3DDR4
Bellek bant genişliğiveri yok14.936 GB/s
Grafik özellikleri
A10-4600M ve A4-9120C içine yerleştirilmiş video kartlarının genel parametreleri.
Video çekirdeğiAMD Radeon HD 7660G (497 - 686 MHz)AMD Radeon R4 (Stoney Ridge) ( - 600 MHz)
Sentetik kıyaslama performansı
Birleşik sentetik kıyaslama puanı
Bu bizim toplam performans reytingimizdir.
A10-4600M 1.11
+118%
A4-9120C 0.51
Passmark
A10-4600M 1952
+123%