Radeon RX 6600M vs RX 7800M

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

RX 6600M
2021
8 GB GDDR6, 100 Watt
32.87

7800M przewyższa 6600M o znaczący 28% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności183107
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna25.6118.17
ArchitekturaRDNA 2.0 (2020−2025)RDNA 3.0 (2022−2026)
KryptonimNavi 23Navi 32
TypDo laptopówDo laptopów
Data wydania31 maja 2021 (5 lat temu)11 września 2024 (2 lata temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących17923840
Częstotliwość rdzenia2068 MHz1295 MHz
Częstotliwość w trybie Boost2416 MHz2539 MHz
Ilość tranzystorów11,060 million28,100 million
Proces technologiczny7 nm5 nm
Pobór mocy (TDP)100 Watt180 Watt
Szybkość wypełniania teksturami270.6609.4
Wydajność zmiennoprzecinkowa8.659 TFLOPSbrak danych
ROPs6496
TMUs112240
Ray Tracing Cores2860
L0 Cache448 KB960 KB
L1 Cache512 KB768 KB
L2 Cache2 MB4 MB
L3 Cache32 MB48 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopamedium sizedbrak danych
InterfejsPCIe 4.0 x8PCIe 4.0 x16
Dodatkowe złącza zasilaniabrakbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6GDDR6
Maksymalna ilość pamięci8 GB12 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit192 Bit
Częstotliwość pamięci1750 MHz2250 MHz
Przepustowość pamięci224.0 GB/s432.0 GB/s
Pamięć współdzielona--
Resizable BAR++

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputsPortable Device Dependent

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.56.9
OpenGL4.64.6
OpenCL2.12.0
Vulkan1.31.4

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

RX 6600M 32.87
RX 7800M 41.98
+27.7%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

RX 6600M 13753
Próbki: 1054
RX 7800M 17562
+27.7%
Próbki: 56

Wydajność w grach

Wyniki Radeon RX 6600M i Radeon RX 7800M w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD100120−130
+20%
1440p5465−70
+20.4%
4K3035−40
+16.7%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Atomic Heart 164 200−210
+22%
Counter-Strike 2 180−190 230−240
+23%
Cyberpunk 2077 107 130−140
+21.5%

Full HD
Medium

Atomic Heart 114 140−150
+22.8%
Battlefield 5 120−130 150−160
+24%
Counter-Strike 2 180−190 230−240
+23%
Cyberpunk 2077 83 100−105
+20.5%
Far Cry 5 116 140−150
+20.7%
Fortnite 150−160 190−200
+26.7%
Forza Horizon 4 202 250−260
+23.8%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 130−140 170−180
+26.9%
Valorant 200−210 260−270
+25.6%

Full HD
High

Atomic Heart 67 85−90
+26.9%
Battlefield 5 120−130 150−160
+24%
Counter-Strike 2 180−190 230−240
+23%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280 350−400
+26.4%
Cyberpunk 2077 69 85−90
+23.2%
Dota 2 114 140−150
+22.8%
Far Cry 5 108 130−140
+20.4%
Far Cry 6 84 100−105
+19%
Fortnite 150−160 190−200
+26.7%
Forza Horizon 4 199 250−260
+25.6%
Grand Theft Auto V 116 140−150
+20.7%
Metro Exodus 80 100−105
+25%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 130−140 170−180
+26.9%
The Witcher 3: Wild Hunt 142 180−190
+26.8%
Valorant 200−210 260−270
+25.6%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 120−130 150−160
+24%
Cyberpunk 2077 61 75−80
+23%
Dota 2 104 130−140
+25%
Far Cry 5 101 120−130
+18.8%
Forza Horizon 4 168 210−220
+25%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 130−140 170−180
+26.9%
The Witcher 3: Wild Hunt 85 100−105
+17.6%
Valorant 144 180−190
+25%

Full HD
Epic

Fortnite 150−160 190−200
+26.7%

1440p
High

Counter-Strike 2 80−85 100−105
+25%
Counter-Strike: Global Offensive 230−240 290−300
+23.9%
Far Cry 6 64 80−85
+25%
Grand Theft Auto V 61 75−80
+23%
Metro Exodus 47 60−65
+27.7%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180 220−230
+25.7%
Valorant 240−250 300−310
+25%

1440p
Ultra

Battlefield 5 85−90 110−120
+25%
Cyberpunk 2077 39 45−50
+15.4%
Far Cry 5 90 110−120
+22.2%
Forza Horizon 4 128 160−170
+25%
The Witcher 3: Wild Hunt 62 75−80
+21%

1440p
Epic

Fortnite 85−90 100−105
+16.3%

4K
High

Atomic Heart 27−30 30−33
+11.1%
Counter-Strike 2 35−40 45−50
+21.6%
Far Cry 6 9 10−11
+11.1%
Grand Theft Auto V 58 70−75
+20.7%
Metro Exodus 28 35−40
+25%
The Witcher 3: Wild Hunt 44 55−60
+25%
Valorant 200−210 250−260
+24.4%

4K
Ultra

Battlefield 5 50−55 65−70
+22.6%
Counter-Strike 2 35−40 45−50
+21.6%
Cyberpunk 2077 19 24−27
+26.3%
Dota 2 80 100−105
+25%
Far Cry 5 44 55−60
+25%
Forza Horizon 4 74 90−95
+21.6%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45 50−55
+22%

4K
Epic

Fortnite 40−45 50−55
+22%

W ten sposób RX 6600M i RX 7800M konkurują w popularnych grach:

  • RX 7800M jest 20% szybszy w 1080p
  • RX 7800M jest 20% szybszy w 1440p
  • RX 7800M jest 17% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 32.87 41.98
Nowość 31 maja 2021 11 września 2024
Maksymalna ilość pamięci 8 GB 12 GB
Proces technologiczny 7 nm 5 nm
Pobór mocy (TDP) 100 Wat 180 Wat

RX 6600M ma 44% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, RX 7800M ma 28% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, ma 50% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 29% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model Radeon RX 7800M to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon RX 6600M.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.3 1132 głosy

Oceń Radeon RX 6600M w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.1 16 głosów

Oceń Radeon RX 7800M w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon RX 6600M lub Radeon RX 7800M, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.