Radeon R7 M350 vs GeForce RTX 2070 Super Max-Q
Łączna ocena wydajności
Porównaliśmy Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.
RTX 2070 Super Max-Q przewyższa R7 M350 o aż 1123% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.
| Miejsce w rankingu wydajności | 881 | 203 |
| Miejsce według popularności | nie w top-100 | nie w top-100 |
| Wydajność energetyczna | 5.72 | 30.59 |
| Architektura | GCN 3.0 (2014−2019) | Turing (2018−2022) |
| Kryptonim | Meso | TU104 |
| Typ | Do laptopów | Do laptopów |
| Data wydania | 5 maja 2015 (11 lat temu) | 2 kwietnia 2020 (6 lat temu) |
Szczegółowe specyfikacje
Parametry ogólne Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.
| Ilość jednostek cieniujących | 384 | 2560 |
| Ilość potoków obliczeniowych | 6 | brak danych |
| Częstotliwość rdzenia | 1000 MHz | 930 MHz |
| Częstotliwość w trybie Boost | 825 MHz | 1155 MHz |
| Ilość tranzystorów | 1,550 million | 13,600 million |
| Proces technologiczny | 28 nm | 12 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 35 Watt | 80 Watt |
| Szybkość wypełniania teksturami | 24.36 | 184.8 |
| Wydajność zmiennoprzecinkowa | 0.7795 TFLOPS | 5.914 TFLOPS |
| ROPs | 8 | 64 |
| TMUs | 24 | 160 |
| Tensor Cores | brak danych | 320 |
| Ray Tracing Cores | brak danych | 40 |
| L1 Cache | 96 KB | 2.5 MB |
| L2 Cache | 128 KB | 4 MB |
Współczynnik kształtu i kompatybilność
Informacje na temat zgodności Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).
| Rozmiar laptopa | brak danych | large |
| Magistrala | PCIe 3.0 | brak danych |
| Interfejs | PCIe 3.0 x8 | PCIe 3.0 x16 |
| Dodatkowe złącza zasilania | brak danych | brak |
Pojemność i typ pamięci VRAM
Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.
| Typ pamięci | DDR3 | GDDR6 |
| Maksymalna ilość pamięci | 4 GB | 8 GB |
| Szerokość magistrali pamięci | 128 Bit | 256 Bit |
| Częstotliwość pamięci | 1000 MHz | 1375 MHz |
| Przepustowość pamięci | 16 GB/s | 352.0 GB/s |
| Pamięć współdzielona | brak danych | - |
Łączność i wyjścia
Lista złącz wideo dostępnych na Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.
| Złącza wideo | Portable Device Dependent | No outputs |
| Eyefinity | + | - |
| Obsługa G-SYNC | - | + |
Obsługiwane technologie
Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.
| FreeSync | + | - |
| HD3D | + | - |
| PowerTune | + | - |
| DualGraphics | + | - |
| ZeroCore | + | - |
| Przełączalna grafika | + | - |
| VR Ready | brak danych | + |
Zgodność z API i SDK
Interfejsy API obsługiwane przez Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q, włączając ich poszczególne wersje.
| DirectX | DirectX® 12 | 12 Ultimate (12_2) |
| Model cieniujący | 6.5 | 6.5 |
| OpenGL | 4.4 | 4.6 |
| OpenCL | brak danych | 1.2 |
| Vulkan | - | 1.2.140 |
| Mantle | + | - |
| CUDA | - | 7.5 |
| DLSS | - | + |
Wydajność syntetycznego benchmarku
Oto wyniki testu Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.
Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego
To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.
Passmark
Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.
Wydajność w grach
Wyniki Radeon R7 M350 i GeForce RTX 2070 Super Max-Q w grach, wartości są mierzone w FPS.
Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC
Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:
| Full HD | 8−9
−92.5%
| 106 |
| 1440p | 5−6 | 73
+1360%
|
| 4K | 3−4 | 47
+1467%
|
Wydajność FPS w popularnych grach
Full HD
Low
| Counter-Strike 2 | 170−180 | 170−180 |
| Cyberpunk 2077 | 70−75 | 70−75 |
| Resident Evil 4 Remake | 80−85 | 80−85 |
Full HD
Medium
| Battlefield 5 | 144 | 144 |
| Counter-Strike 2 | 170−180 | 170−180 |
| Cyberpunk 2077 | 70−75 | 70−75 |
| Far Cry 5 | 118 | 118 |
| Fortnite | 133 | 133 |
| Forza Horizon 4 | 120−130 | 120−130 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 120−130 | 120−130 |
| Valorant | 200−210 | 200−210 |
Full HD
High
| Battlefield 5 | 136 | 136 |
| Counter-Strike 2 | 170−180 | 170−180 |
| Counter-Strike: Global Offensive | 270−280 | 270−280 |
| Cyberpunk 2077 | 70−75 | 70−75 |
| Dota 2 | 135 | 135 |
| Far Cry 5 | 111 | 111 |
| Far Cry 6 | 90−95 | 90−95 |
| Fortnite | 132 | 132 |
| Forza Horizon 4 | 120−130 | 120−130 |
| Grand Theft Auto V | 125 | 125 |
| Metro Exodus | 75 | 75 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 120−130 | 120−130 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 142 | 142 |
| Valorant | 200−210 | 200−210 |
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 126 | 126 |
| Cyberpunk 2077 | 70−75 | 70−75 |
| Dota 2 | 127 | 127 |
| Far Cry 5 | 104 | 104 |
| Forza Horizon 4 | 120−130 | 120−130 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 120−130 | 120−130 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 75 | 75 |
| Valorant | 136 | 136 |
Full HD
Epic
| Fortnite | 108 | 108 |
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 75−80 | 75−80 |
| Counter-Strike: Global Offensive | 220−230 | 220−230 |
| Far Cry 6 | 55−60 | 55−60 |
| Grand Theft Auto V | 60−65 | 60−65 |
| Metro Exodus | 48 | 48 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 170−180 | 170−180 |
| Valorant | 230−240 | 230−240 |
1440p
Ultra
| Battlefield 5 | 100 | 100 |
| Cyberpunk 2077 | 35−40 | 35−40 |
| Far Cry 5 | 75−80 | 75−80 |
| Forza Horizon 4 | 85−90 | 85−90 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 55−60 | 55−60 |
1440p
Epic
| Fortnite | 86 | 86 |
4K
High
| Counter-Strike 2 | 35−40 | 35−40 |
| Far Cry 6 | 21−24 | 21−24 |
| Grand Theft Auto V | 73 | 73 |
| Metro Exodus | 28 | 28 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 51 | 51 |
| Valorant | 190−200 | 190−200 |
4K
Ultra
| Battlefield 5 | 58 | 58 |
| Counter-Strike 2 | 35−40 | 35−40 |
| Cyberpunk 2077 | 16−18 | 16−18 |
| Dota 2 | 103 | 103 |
| Far Cry 5 | 40−45 | 40−45 |
| Forza Horizon 4 | 55−60 | 55−60 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 35−40 | 35−40 |
4K
Epic
| Fortnite | 43 | 43 |
W ten sposób R7 M350 i RTX 2070 Super Max-Q konkurują w popularnych grach:
- RTX 2070 Super Max-Q jest 1225% szybszy w 1080p
- RTX 2070 Super Max-Q jest 1360% szybszy w 1440p
- RTX 2070 Super Max-Q jest 1467% szybszy w 4K
Podsumowując, w popularnych grach:
- jest remis w 61 testach (100%)
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 2.57 | 31.44 |
| Nowość | 5 maja 2015 | 2 kwietnia 2020 |
| Maksymalna ilość pamięci | 4 GB | 8 GB |
| Proces technologiczny | 28 nm | 12 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 35 Wat | 80 Wat |
R7 M350 ma 56% niższe zużycie energii.
Z drugiej strony, RTX 2070 Super Max-Q ma 1123% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 4 lata, ma 100% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 57% bardziej zaawansowany proces litografii.
Model GeForce RTX 2070 Super Max-Q to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R7 M350.
Inne porównania
Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.
