Radeon R7 370 vs GeForce GTX 1050 (mobilna)

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon R7 370 z GeForce GTX 1050 (mobilna), w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

R7 370
2015, $149
4 GB GDDR5, 110 Watt
10.72
+0.9%

R7 370 przewyższa 1050 (mobilna) o minimalny 1% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop), a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności487489
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej5.85brak danych
Wydajność energetyczna7.5911.03
ArchitekturaGCN 1.0 (2012−2020)Pascal (2016−2021)
KryptonimTrinidadGP107B
TypDo komputerów stacjonarnychDo laptopów
Designreferencebrak danych
Data wydania18 czerwca 2015 (11 lat temu)3 stycznia 2017 (9 lat temu)
Cena w momencie wydania$149 brak danych

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop): liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop), chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących1024640
Częstotliwość rdzeniabrak danych1354 MHz
Częstotliwość w trybie Boost975 MHz1493 MHz
Ilość tranzystorów2,800 million3,300 million
Proces technologiczny28 nm14 nm
Pobór mocy (TDP)110 Watt75 Watt
Maksymalna temperatura GPUbrak danych97 °C
Szybkość wypełniania teksturami62.4059.72
Wydajność zmiennoprzecinkowa1.997 TFLOPS1.911 TFLOPS
ROPs3216
TMUs6440
L1 Cache256 KB240 KB
L2 Cache512 KB1024 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop) z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopabrak danychlarge
MagistralaPCIe 3.0PCIe 3.0
InterfejsPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Długość152 mmbrak danych
Grubość2-slotbrak danych
Dodatkowe złącza zasilania1 x 6-pinbrak danych

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop): jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR5GDDR5
Maksymalna ilość pamięci4 GB4000 MB
Szerokość magistrali pamięci256 Bit128 Bit
Częstotliwość pamięci975 MHz7008 MHz
Przepustowość pamięci179.2 GB/s112 GB/s
Pamięć współdzielona--

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop). Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPortDP 1.4, HDMI 2.0b, Dual Link-DVI
Obsługa wielu monitorówbrak danych+
Eyefinity+-
Ilość monitorów Eyefinity6brak danych
HDMI+-
HDCP-2.2
Obsługa DisplayPort+-
Obsługa G-SYNC-+

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop) rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

AppAcceleration+-
CrossFire+-
FreeSync+-
TrueAudio+-
VCE+-
Audio DDMA +brak danych
GameStream-+
GPU Boostbrak danych3.0
Ansel-+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (Laptop), włączając ich poszczególne wersje.

DirectXDirectX® 1212 (12_1)
Model cieniujący5.16.4
OpenGL4.64.5
OpenCL2.01.2
Vulkan+1.2.131
Mantle+-
CUDA-+

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (mobilna) na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

R7 370 10.72
+0.9%
GTX 1050 (mobilna) 10.62

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11 to przestarzały benchmark DirectX 11 stworzony przez firmę Futuremark. Wykorzystał on cztery testy bazujące na dwóch scenach, z których jedna to kilka łodzi podwodnych eksplorujących zatopiony wrak statku, a druga to opuszczona świątynia głęboko w dżungli. Wszystkie testy są obciążone wolumetrycznym oświetleniem i teselacją, i pomimo tego, że zostały wykonane w rozdzielczości 1280x720, są stosunkowo wymagające. Zaprzestany w styczniu 2020 roku, 3DMark 11 został zastąpiony przez Time Spy.

R7 370 8519
+10.7%
GTX 1050 (mobilna) 7693

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage jest przestarzałym benchmarkiem DirectX 10. Poddaje on kartę graficzną działaniu dwóch scen, z których jedna przedstawia dziewczynę uciekającą z jakiejś zmilitaryzowanej bazy znajdującej się w morskiej jaskini, a druga flotę kosmiczną atakującą bezbronną planetę. Został on wycofany z użycia w kwietniu 2017 roku, a zamiast niego zaleca się obecnie stosowanie benchmarka Time Spy.

R7 370 28723
+8.1%
GTX 1050 (mobilna) 26560

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

R7 370 5961
GTX 1050 (mobilna) 6068
+1.8%

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate to przestarzały benchmark DirectX 11 na poziomie 10, który był używany na domowych komputerach PC i podstawowych notebookach. Wyświetlał on kilka scen jakiegoś dziwnego kosmicznego urządzenia teleportacyjnego, wystrzeliwującego statki kosmiczne w nieznane, w stałej rozdzielczości 1280x720. Podobnie jak Ice Storm, został on wycofany z użytku w styczniu 2020 roku i zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

R7 370 39809
+4.6%
GTX 1050 (mobilna) 38042

3DMark Ice Storm GPU

Ice Storm Graphics to przestarzały benchmark, będący częścią pakietu 3DMark. Ice Storm był używany do pomiaru wydajności laptopów klasy podstawowej i tabletów z systemem Windows. Wykorzystuje on DirectX 11 na poziomie funkcji 9 do wyświetlania bitwy między dwiema flotami kosmicznymi w pobliżu zamarzniętej planety w rozdzielczości 1280x720. Zaprzestano jego produkcji w styczniu 2020 roku, a obecnie został zastąpiony przez 3DMark Night Raid.

R7 370 323114
+12.5%
GTX 1050 (mobilna) 287287

Wydajność w grach

Wyniki Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (mobilna) w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

900p70−7573
+4.3%
Full HD4646
1440p57
+138%
24
4K20
+33.3%
15

Koszt jednej klatki, $

1080p3.24brak danych
1440p2.61brak danych
4K7.45brak danych

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Atomic Heart 27−30
+12.5%
24−27
Counter-Strike 2 55−60
+7.3%
55−60
Cyberpunk 2077 21−24
+4.8%
21−24

Full HD
Medium

Atomic Heart 27−30
+12.5%
24−27
Battlefield 5 45−50 51
+6.3%
Counter-Strike 2 55−60
+7.3%
55−60
Cyberpunk 2077 21−24
+4.8%
21−24
Far Cry 5 35−40 39
+11.4%
Fortnite 106 132
+24.5%
Forza Horizon 4 45−50 55
+17%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 38 46
+21.1%
Valorant 95−100
+3.2%
95−100

Full HD
High

Atomic Heart 27−30
+12.5%
24−27
Battlefield 5 45−50
+9.1%
44
Counter-Strike 2 55−60
+7.3%
55−60
Counter-Strike: Global Offensive 150−160
+0.6%
150−160
Cyberpunk 2077 21−24
+4.8%
21−24
Dota 2 75−80 126
+65.8%
Far Cry 5 35−40 36
+2.9%
Far Cry 6 27−30
+7.4%
27−30
Fortnite 41 51
+24.4%
Forza Horizon 4 45−50 52
+10.6%
Grand Theft Auto V 44
+4.8%
42
Metro Exodus 21−24
+15.8%
19
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30 41
+36.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 35 39
+11.4%
Valorant 95−100
+3.2%
95−100

Full HD
Ultra

Battlefield 5 45−50
+29.7%
37
Cyberpunk 2077 21−24
+4.8%
21−24
Dota 2 75−80 115
+51.3%
Far Cry 5 35−40
+6.1%
33
Forza Horizon 4 45−50
+27%
37
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+34.5%
29
The Witcher 3: Wild Hunt 22 22
Valorant 20
+11.1%
18−20

Full HD
Epic

Fortnite 30 39
+30%

1440p
High

Counter-Strike 2 20−22
+11.1%
18−20
Counter-Strike: Global Offensive 81 80−85
Far Cry 6 16−18
+14.3%
14−16
Grand Theft Auto V 14−16 14−16
Metro Exodus 12−14
+9.1%
11
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
+6.7%
60−65
Valorant 100−110
+6%
100−105

1440p
Ultra

Battlefield 5 27−30
+7.7%
26
Cyberpunk 2077 9−10
+12.5%
8−9
Far Cry 5 21−24
+9.5%
21
Forza Horizon 4 24−27 26
The Witcher 3: Wild Hunt 14−16
+7.1%
14−16

1440p
Epic

Fortnite 21−24 25
+8.7%

4K
High

Atomic Heart 9−10
+12.5%
8−9
Counter-Strike 2 6−7
+20%
5−6
Counter-Strike: Global Offensive 45
+12.5%
40−45
Far Cry 6 5−6
+25%
4−5
Grand Theft Auto V 21−24 21−24
Metro Exodus 7−8 7
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14 12−14
Valorant 50−55
+11.1%
45−50

4K
Ultra

Battlefield 5 14−16
+7.7%
13
Counter-Strike 2 6−7
+20%
5−6
Cyberpunk 2077 3−4
+50%
2−3
Dota 2 40−45
+17.6%
34
Far Cry 5 10−12 11
Forza Horizon 4 18−20
+26.7%
15
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11 12
+20%

4K
Epic

Fortnite 10−11 10

W ten sposób R7 370 i GTX 1050 (mobilna) konkurują w popularnych grach:

  • GTX 1050 (mobilna) jest 4% szybszy w 900p
  • Zawiąż 1080p
  • R7 370 jest 138% szybszy w 1440p
  • R7 370 jest 33% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, z rozdzielczością 1080p i Ultra Preset, R7 370 jest 34% szybszy.
  • w Dota 2, z rozdzielczością 1080p i High Preset, GTX 1050 (mobilna) jest 66% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • R7 370 wyprzedza 14 testach (37%)
  • GTX 1050 (mobilna) wyprzedza 15 testach (39%)
  • jest remis w 9 testach (24%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 10.72 10.62
Nowość 18 czerwca 2015 3 stycznia 2017
Maksymalna ilość pamięci 4 GB 4000 MB
Proces technologiczny 28 nm 14 nm
Pobór mocy (TDP) 110 Wat 75 Wat

R7 370 ma 1% wyższy zagregowany wynik wydajności, i ma 2% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM.

Z drugiej strony, GTX 1050 (mobilna) ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, ma 50% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 32% niższe zużycie energii.

Biorąc pod uwagę minimalne różnice w wydajności, nie można wyłonić wyraźnego zwycięzcy pomiędzy Radeon R7 370 i GeForce GTX 1050 (mobilna).

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon R7 370 jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a GeForce GTX 1050 (mobilna) - dla laptopów.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.9 599 głosów

Oceń Radeon R7 370 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.6 1602 głosy

Oceń GeForce GTX 1050 (mobilna) w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon R7 370 lub GeForce GTX 1050 (mobilna), zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.