Radeon 840M vs FireStream 9270
Łączna ocena wydajności
Porównaliśmy Radeon 840M z FireStream 9270, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.
840M przewyższa FireStream 9270 o aż 172% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon 840M i FireStream 9270, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.
| Miejsce w rankingu wydajności | 555 | 813 |
| Miejsce według popularności | nie w top-100 | nie w top-100 |
| Wydajność energetyczna | 45.12 | 1.56 |
| Architektura | RDNA 3.5 (2025−2026) | TeraScale (2005−2013) |
| Kryptonim | Krackan Point | RV770 |
| Typ | Do laptopów | Do stacji roboczych |
| Data wydania | Marzec 2025 (1 rok temu) | 13 listopada 2008 (17 lat temu) |
Szczegółowe specyfikacje
Parametry ogólne Radeon 840M i FireStream 9270: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon 840M i FireStream 9270, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.
| Ilość jednostek cieniujących | 256 | 800 |
| Częstotliwość rdzenia | 400 MHz | 750 MHz |
| Częstotliwość w trybie Boost | 2900 MHz | brak danych |
| Ilość tranzystorów | brak danych | 956 million |
| Proces technologiczny | 4 nm | 55 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 15 Watt | 160 Watt |
| Szybkość wypełniania teksturami | 46.40 | 30.00 |
| Wydajność zmiennoprzecinkowa | brak danych | 1.2 TFLOPS |
| ROPs | 8 | 16 |
| TMUs | 16 | 40 |
| Ray Tracing Cores | 4 | brak danych |
| L0 Cache | 64 KB | brak danych |
| L1 Cache | 64 KB | 160 KB |
| L2 Cache | 1024 KB | 256 KB |
Współczynnik kształtu i kompatybilność
Informacje na temat zgodności Radeon 840M i FireStream 9270 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).
| Rozmiar laptopa | medium sized | brak danych |
| Interfejs | PCIe 4.0 x8 | PCIe 2.0 x16 |
| Grubość | brak danych | 2-slot |
| Dodatkowe złącza zasilania | brak | 2x 6-pin |
Pojemność i typ pamięci VRAM
Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon 840M i FireStream 9270: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.
| Typ pamięci | Używana systemna | GDDR5 |
| Maksymalna ilość pamięci | Używana systemna | 2 GB |
| Szerokość magistrali pamięci | Używana systemna | 256 Bit |
| Częstotliwość pamięci | Używana systemna | 900 MHz |
| Przepustowość pamięci | brak danych | 115.2 GB/s |
| Pamięć współdzielona | + | - |
Łączność i wyjścia
Lista złącz wideo dostępnych na Radeon 840M i FireStream 9270. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.
| Złącza wideo | Portable Device Dependent | 1x DVI |
Zgodność z API i SDK
Interfejsy API obsługiwane przez Radeon 840M i FireStream 9270, włączając ich poszczególne wersje.
| DirectX | 12 Ultimate (12_2) | 10.1 (10_1) |
| Model cieniujący | 6.8 | 4.1 |
| OpenGL | 4.6 | 3.3 |
| OpenCL | 2.1 | 1.1 |
| Vulkan | 1.4 | N/A |
Wydajność syntetycznego benchmarku
Oto wyniki testu Radeon 840M i FireStream 9270 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.
Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego
To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.
Passmark
Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.
Wydajność w grach
Wyniki Radeon 840M i FireStream 9270 w grach, wartości są mierzone w FPS.
Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC
Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:
| Full HD | 22 | 8−9
−63.6%
|
Wydajność FPS w popularnych grach
Full HD
Low
| Counter-Strike 2 | 84
+180%
|
30−33 |
| Cyberpunk 2077 | 18−20
+200%
|
6−7 |
| Hogwarts Legacy | 16−18
+220%
|
5−6 |
| Resident Evil 4 Remake | 16−18
+220%
|
5−6 |
Full HD
Medium
| Battlefield 5 | 35−40
+179%
|
14−16 |
| Counter-Strike 2 | 68
+183%
|
24−27 |
| Cyberpunk 2077 | 18−20
+200%
|
6−7 |
| Far Cry 5 | 27−30
+180%
|
10−11 |
| Fortnite | 50−55
+194%
|
18−20 |
| Forza Horizon 4 | 35−40
+179%
|
14−16 |
| Hogwarts Legacy | 16−18
+220%
|
5−6 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−35
+220%
|
10−11 |
| Valorant | 85−90
+187%
|
30−33 |
Full HD
High
| Battlefield 5 | 35−40
+179%
|
14−16 |
| Counter-Strike 2 | 15
+200%
|
5−6 |
| Counter-Strike: Global Offensive | 130−140
+172%
|
50−55 |
| Cyberpunk 2077 | 18−20
+200%
|
6−7 |
| Far Cry 5 | 27−30
+180%
|
10−11 |
| Fortnite | 50−55
+194%
|
18−20 |
| Forza Horizon 4 | 35−40
+179%
|
14−16 |
| Grand Theft Auto V | 32
+220%
|
10−11 |
| Hogwarts Legacy | 16−18
+220%
|
5−6 |
| Metro Exodus | 16−18
+183%
|
6−7 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−35
+220%
|
10−11 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 23
+188%
|
8−9 |
| Valorant | 85−90
+187%
|
30−33 |
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 35−40
+179%
|
14−16 |
| Cyberpunk 2077 | 18−20
+200%
|
6−7 |
| Far Cry 5 | 27−30
+180%
|
10−11 |
| Forza Horizon 4 | 35−40
+179%
|
14−16 |
| Hogwarts Legacy | 16−18
+220%
|
5−6 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−35
+220%
|
10−11 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 15
+200%
|
5−6 |
Full HD
Epic
| Fortnite | 50−55
+194%
|
18−20 |
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 16−18
+220%
|
5−6 |
| Counter-Strike: Global Offensive | 65−70
+179%
|
24−27 |
| Grand Theft Auto V | 10−12
+175%
|
4−5 |
| Metro Exodus | 9−10
+200%
|
3−4 |
| Valorant | 85−90
+193%
|
30−33 |
1440p
Ultra
| Battlefield 5 | 21−24
+200%
|
7−8 |
| Cyberpunk 2077 | 7−8
+250%
|
2−3 |
| Far Cry 5 | 18−20
+200%
|
6−7 |
| Forza Horizon 4 | 21−24
+200%
|
7−8 |
| Hogwarts Legacy | 9−10
+200%
|
3−4 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 12−14
+200%
|
4−5 |
1440p
Epic
| Fortnite | 18−20
+200%
|
6−7 |
4K
High
| Counter-Strike 2 | 3−4
+200%
|
1−2 |
| Grand Theft Auto V | 18−20
+217%
|
6−7 |
| Hogwarts Legacy | 4−5
+300%
|
1−2 |
| Metro Exodus | 4−5
+300%
|
1−2 |
| The Witcher 3: Wild Hunt | 9−10
+200%
|
3−4 |
| Valorant | 35−40
+179%
|
14−16 |
4K
Ultra
| Battlefield 5 | 10−11
+233%
|
3−4 |
| Cyberpunk 2077 | 3−4
+200%
|
1−2 |
| Far Cry 5 | 8−9
+300%
|
2−3 |
| Forza Horizon 4 | 14−16
+200%
|
5−6 |
| Hogwarts Legacy | 4−5
+300%
|
1−2 |
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 8−9
+300%
|
2−3 |
4K
Epic
| Fortnite | 8−9
+300%
|
2−3 |
W ten sposób Radeon 840M i FireStream 9270 konkurują w popularnych grach:
- Radeon 840M jest 175% szybszy w 1080p
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 8.69 | 3.20 |
| Proces technologiczny | 4 nm | 55 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 15 Wat | 160 Wat |
Radeon 840M ma 172% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma 93% bardziej zaawansowany proces litografii, i ma 91% niższe zużycie energii.
Model Radeon 840M to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on FireStream 9270.
Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon 840M jest przeznaczona dla laptopów, a FireStream 9270 - dla stacji roboczych.
Inne porównania
Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.
