Quadro P1000 vs Radeon RX 6500
Łączna ocena wydajności
Porównaliśmy Quadro P1000 z Radeon RX 6500, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.
RX 6500 przewyższa P1000 o imponujący 69% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Quadro P1000 i Radeon RX 6500, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.
| Miejsce w rankingu wydajności | 486 | 346 |
| Miejsce według popularności | nie w top-100 | nie w top-100 |
| Ocena efektywności kosztowej | 2.33 | brak danych |
| Wydajność energetyczna | 21.09 | brak danych |
| Architektura | Pascal (2016−2021) | brak danych |
| Kryptonim | GP107 | brak danych |
| Typ | Do stacji roboczych | Do laptopów |
| Data wydania | 7 lutego 2017 (9 lat temu) | brak danych |
| Cena w momencie wydania | $375 | brak danych |
Ocena efektywności kosztowej
Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.
Wykres rozrzutu wydajności do ceny
Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.
Szczegółowe specyfikacje
Parametry ogólne Quadro P1000 i Radeon RX 6500: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Quadro P1000 i Radeon RX 6500, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.
| Ilość jednostek cieniujących | 640 | brak danych |
| Częstotliwość rdzenia | 1493 MHz | brak danych |
| Częstotliwość w trybie Boost | 1519 MHz | brak danych |
| Ilość tranzystorów | 3.3 billion | brak danych |
| Proces technologiczny | 14 nm | brak danych |
| Pobór mocy (TDP) | 40 Watt | brak danych |
| Szybkość wypełniania teksturami | 48.61 | brak danych |
| Wydajność zmiennoprzecinkowa | 1.529 TFLOPS | brak danych |
| ROPs | 16 | brak danych |
| TMUs | 32 | brak danych |
| L1 Cache | 192 KB | brak danych |
| L2 Cache | 512 KB | brak danych |
Współczynnik kształtu i kompatybilność
Informacje na temat zgodności Quadro P1000 i Radeon RX 6500 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).
| Interfejs | PCIe 3.0 x16 | brak danych |
| Długość | 145 mm | brak danych |
| Grubość | MXM Module | brak danych |
| Dodatkowe złącza zasilania | brak | brak danych |
Pojemność i typ pamięci VRAM
Parametry pamięci zainstalowanej na Quadro P1000 i Radeon RX 6500: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.
| Typ pamięci | GDDR5 | brak danych |
| Maksymalna ilość pamięci | 4 GB | brak danych |
| Szerokość magistrali pamięci | 128 Bit | brak danych |
| Częstotliwość pamięci | 1502 MHz | brak danych |
| Przepustowość pamięci | 96.13 GB/s | brak danych |
| Pamięć współdzielona | - | brak danych |
Łączność i wyjścia
Lista złącz wideo dostępnych na Quadro P1000 i Radeon RX 6500. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.
| Złącza wideo | Portable Device Dependent | brak danych |
Obsługiwane technologie
Wymienione są tutaj obsługiwane Quadro P1000 i Radeon RX 6500 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.
| Optimus | + | - |
Zgodność z API i SDK
Interfejsy API obsługiwane przez Quadro P1000 i Radeon RX 6500, włączając ich poszczególne wersje.
| DirectX | 12 (12_1) | brak danych |
| Model cieniujący | 6.8 | brak danych |
| OpenGL | 4.6 | brak danych |
| OpenCL | 3.0 | brak danych |
| Vulkan | 1.4 | - |
| CUDA | 6.1 | - |
Wydajność syntetycznego benchmarku
Oto wyniki testu Quadro P1000 i Radeon RX 6500 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.
Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego
To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.
Passmark
Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.
Wydajność w grach
Wyniki Quadro P1000 i Radeon RX 6500 w grach, wartości są mierzone w FPS.
Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC
Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:
| Full HD | 43 | 70−75
+62.8%
|
| 4K | 11 | 18−20
+63.6%
|
Koszt jednej klatki, $
| 1080p | 8.72 | brak danych |
| 4K | 34.09 | brak danych |
Wydajność FPS w popularnych grach
Full HD
Low
| Counter-Strike 2 | 55−60 | 95−100
+61%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 35−40
+52.2%
|
| Hogwarts Legacy | 20−22 | 30−33
+50%
|
| Resident Evil 4 Remake | 21−24 | 35−40
+59.1%
|
Full HD
Medium
| Battlefield 5 | 45−50 | 75−80
+59.2%
|
| Counter-Strike 2 | 55−60 | 95−100
+61%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 35−40
+52.2%
|
| Far Cry 5 | 32 | 60−65
+90.6%
|
| Fortnite | 65−70 | 95−100
+52.3%
|
| Forza Horizon 4 | 45−50 | 75−80
+61.7%
|
| Hogwarts Legacy | 20−22 | 30−33
+50%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 40−45 | 70−75
+77.5%
|
| Valorant | 95−100 | 140−150
+41.4%
|
Full HD
High
| Battlefield 5 | 45−50 | 75−80
+59.2%
|
| Counter-Strike 2 | 55−60 | 95−100
+61%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 160−170 | 220−230
+41.6%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 35−40
+52.2%
|
| Dota 2 | 75−80 | 100−110
+39%
|
| Far Cry 5 | 29 | 60−65
+110%
|
| Fortnite | 65−70 | 95−100
+52.3%
|
| Forza Horizon 4 | 45−50 | 75−80
+61.7%
|
| Grand Theft Auto V | 40−45 | 65−70
+68.3%
|
| Hogwarts Legacy | 20−22 | 30−33
+50%
|
| Metro Exodus | 21−24 | 40−45
+81.8%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 40−45 | 70−75
+77.5%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 30 | 50−55
+73.3%
|
| Valorant | 95−100 | 140−150
+41.4%
|
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 45−50 | 75−80
+59.2%
|
| Cyberpunk 2077 | 21−24 | 35−40
+52.2%
|
| Dota 2 | 75−80 | 100−110
+39%
|
| Far Cry 5 | 27 | 60−65
+126%
|
| Forza Horizon 4 | 45−50 | 75−80
+61.7%
|
| Hogwarts Legacy | 20−22 | 30−33
+50%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 40−45 | 70−75
+77.5%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 16 | 50−55
+225%
|
| Valorant | 95−100 | 160−170
+61.6%
|
Full HD
Epic
| Fortnite | 65−70 | 95−100
+52.3%
|
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 21−24 | 35−40
+66.7%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 80−85 | 130−140
+63.9%
|
| Grand Theft Auto V | 16−18 | 30−35
+100%
|
| Metro Exodus | 12−14 | 24−27
+84.6%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 65−70 | 110−120
+66.7%
|
| Valorant | 100−110 | 160−170
+51.4%
|
1440p
Ultra
| Battlefield 5 | 27−30 | 50−55
+82.8%
|
| Cyberpunk 2077 | 9−10 | 14−16
+55.6%
|
| Far Cry 5 | 21−24 | 40−45
+82.6%
|
| Forza Horizon 4 | 24−27 | 45−50
+80.8%
|
| Hogwarts Legacy | 12−14 | 18−20
+50%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 14−16 | 24−27
+60%
|
1440p
Epic
| Fortnite | 21−24 | 40−45
+87%
|
4K
High
| Counter-Strike 2 | 6−7 | 10−11
+66.7%
|
| Grand Theft Auto V | 21−24 | 30−35
+54.5%
|
| Hogwarts Legacy | 6−7 | 10−11
+66.7%
|
| Metro Exodus | 7−8 | 14−16
+114%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 12−14 | 27−30
+108%
|
| Valorant | 50−55 | 95−100
+94%
|
4K
Ultra
| Battlefield 5 | 14−16 | 27−30
+100%
|
| Counter-Strike 2 | 6−7 | 10−11
+66.7%
|
| Cyberpunk 2077 | 3−4 | 5−6
+66.7%
|
| Dota 2 | 40−45 | 65−70
+62.5%
|
| Far Cry 5 | 10−12 | 21−24
+90.9%
|
| Forza Horizon 4 | 18−20 | 30−35
+73.7%
|
| Hogwarts Legacy | 6−7 | 10−11
+66.7%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 10−11 | 18−20
+90%
|
4K
Epic
| Fortnite | 10−11 | 18−20
+90%
|
W ten sposób Quadro P1000 i RX 6500 konkurują w popularnych grach:
- RX 6500 jest 63% szybszy w 1080p
- RX 6500 jest 64% szybszy w 4K
Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:
- w The Witcher 3: Wild Hunt, z rozdzielczością 1080p i Ultra Preset, RX 6500 jest 225% szybszy.
Podsumowując, w popularnych grach:
- Bez wyjątku, RX 6500 przewyższył Quadro P1000 we wszystkich 42 naszych testach.
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 10.82 | 18.29 |
RX 6500 ma 69% wyższy zagregowany wynik wydajności.
Model Radeon RX 6500 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Quadro P1000.
Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Quadro P1000 jest przeznaczona dla stacji roboczych, a Radeon RX 6500 - dla laptopów.
Inne porównania
Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.
