Iris Plus Graphics 640 vs Iris Plus Graphics

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Iris Plus Graphics 640 z Iris Plus Graphics, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

Iris Plus Graphics 640
2017
32 GB DDR3L/LPDDR3/DDR4, 15 Watt
3.56

Plus Graphics przewyższa Plus Graphics 640 o umiarkowany 19% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności788735
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna18.4922.03
ArchitekturaGeneration 9.5 (2016−2020)Generation 11.0 (2019−2021)
KryptonimKaby Lake GT3eIce Lake GT2
TypDo laptopówDo komputerów stacjonarnych
Data wydania3 stycznia 2017 (9 lat temu)brak danych

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących384512
Częstotliwość rdzenia300 MHzbrak danych
Częstotliwość w trybie Boost1100 MHz1000 MHz
Ilość tranzystorów189 millionbrak danych
Proces technologiczny14 nm++10 nm
Pobór mocy (TDP)15 Watt15 Watt
Szybkość wypełniania teksturami52.8032.00
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.8448 TFLOPS1.024 TFLOPS
ROPs68
TMUs4832

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsRing BusPCIe 3.0 x1
Grubośćbrak danychIGP

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciDDR3L/LPDDR3/DDR4Używana systemna
Maksymalna ilość pamięci32 GBUżywana systemna
Szerokość magistrali pamięciUżywana systemnaUżywana systemna
Częstotliwość pamięciUżywana systemnaUżywana systemna
Pamięć współdzielona+brak danych

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoPortable Device DependentNo outputs

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

Quick Sync+brak danych

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_1)12 (12_1)
Model cieniujący6.4brak danych
OpenGL4.64.6
OpenCL3.0brak danych
Vulkan1.3-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

Iris Plus Graphics 640 3.56
Iris Plus Graphics 4.24
+19.1%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

Iris Plus Graphics 640 1489
Próbki: 974
Iris Plus Graphics 1773
+19.1%
Próbki: 4966

Wydajność w grach

Wyniki Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD2124−27
+14.3%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Atomic Heart 9−10 10−11
+11.1%
Counter-Strike 2 14−16 16−18
+14.3%
Cyberpunk 2077 7−8 8−9
+14.3%

Full HD
Medium

Atomic Heart 9−10 10−11
+11.1%
Battlefield 5 14−16 16−18
+14.3%
Counter-Strike 2 14−16 16−18
+14.3%
Cyberpunk 2077 7−8 8−9
+14.3%
Far Cry 5 10−11 10−11
Fortnite 20−22 21−24
+5%
Forza Horizon 4 16−18 18−20
+5.9%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16 16−18
+6.7%
Valorant 50−55 60−65
+17.6%

Full HD
High

Atomic Heart 9−10 10−11
+11.1%
Battlefield 5 14−16 16−18
+14.3%
Counter-Strike 2 14−16 16−18
+14.3%
Counter-Strike: Global Offensive 65−70 75−80
+15.4%
Cyberpunk 2077 7−8 8−9
+14.3%
Dota 2 29 30−33
+3.4%
Far Cry 5 10−11 10−11
Far Cry 6 7−8 8−9
+14.3%
Fortnite 20−22 21−24
+5%
Forza Horizon 4 16−18 18−20
+5.9%
Grand Theft Auto V 6 7−8
+16.7%
Metro Exodus 6−7 7−8
+16.7%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16 16−18
+6.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12 12−14
+9.1%
Valorant 50−55 60−65
+17.6%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 14−16 16−18
+14.3%
Cyberpunk 2077 7−8 8−9
+14.3%
Dota 2 21 24−27
+14.3%
Far Cry 5 10−11 10−11
Forza Horizon 4 16−18 18−20
+5.9%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16 16−18
+6.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 4 4−5
Valorant 50−55 60−65
+17.6%

Full HD
Epic

Fortnite 20−22 21−24
+5%

1440p
High

Counter-Strike 2 7−8 8−9
+14.3%
Counter-Strike: Global Offensive 27−30 30−33
+11.1%
Far Cry 6 5−6 5−6
Grand Theft Auto V 1−2 1−2
Metro Exodus 1−2 1−2
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−33 35−40
+16.7%
Valorant 35−40 40−45
+14.3%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3 2−3
Far Cry 5 6−7 7−8
+16.7%
Forza Horizon 4 8−9 9−10
+12.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6 5−6

1440p
Epic

Fortnite 7−8 8−9
+14.3%

4K
High

Atomic Heart 2−3 2−3
Far Cry 6 5−6 5−6
Grand Theft Auto V 14−16 16−18
+6.7%
Valorant 16−18 18−20
+12.5%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 10−12 12−14
+9.1%
Far Cry 5 2−3 2−3
Forza Horizon 4 4−5 4−5
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 4−5 4−5

4K
Epic

Fortnite 4−5 4−5

W ten sposób Iris Plus Graphics 640 i Iris Plus Graphics konkurują w popularnych grach:

  • Iris Plus Graphics jest 14% szybszy w 1080p

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 3.56 4.24
Proces technologiczny 14 nm 10 nm

Iris Plus Graphics ma 19% wyższy zagregowany wynik wydajności, i ma 29% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model Iris Plus Graphics to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Iris Plus Graphics 640.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Iris Plus Graphics 640 jest przeznaczona dla laptopów, a Iris Plus Graphics - dla komputerów stacjonarnych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.3 323 głosy

Oceń Iris Plus Graphics 640 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.9 496 głosów

Oceń Iris Plus Graphics w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Iris Plus Graphics 640 lub Iris Plus Graphics, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.