GeForce RTX 4060 vs Arc Pro B50

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce RTX 4060 z Arc Pro B50, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

RTX 4060
2023, $299
8 GB GDDR6, 115 Watt
46.46
+52.5%

RTX 4060 przewyższa Pro B50 o imponujący 53% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności83212
Miejsce według popularności10nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej88.3745.84
Wydajność energetyczna31.5033.92
ArchitekturaAda Lovelace (2022−2024)Xe2-HPG (2025−2026)
KryptonimAD107BMG-G21
TypDo komputerów stacjonarnychDo stacji roboczych
Data wydania18 maja 2023 (3 lata temu)5 września 2025 (1 rok temu)
Cena w momencie wydania$299 $349

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

RTX 4060 ma 93% lepszy stosunek ceny do jakości niż Arc Pro B50.

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących30722048
Częstotliwość rdzenia1830 MHz1700 MHz
Częstotliwość w trybie Boost2460 MHz2600 MHz
Ilość tranzystorów18,900 million19,600 million
Proces technologiczny5 nm5 nm
Pobór mocy (TDP)115 Watt70 Watt
Szybkość wypełniania teksturami236.2332.8
Wydajność zmiennoprzecinkowa15.11 TFLOPS10.65 TFLOPS
ROPs4816
TMUs96128
Tensor Cores96brak danych
Ray Tracing Cores2416
L1 Cache3 MBbrak danych
L2 Cache24 MB8 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 4.0 x8PCIe 5.0 x8
Długość240 mm167 mm
Grubość2-slot2-slot
Dodatkowe złącza zasilania1x 12-pinbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6GDDR6
Maksymalna ilość pamięci8 GB16 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit128 Bit
Częstotliwość pamięci2125 MHz1750 MHz
Przepustowość pamięci272.0 GB/s224.0 GB/s
Pamięć współdzielona--
Resizable BAR++

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a4x mini-DisplayPort 2.1
HDMI+-

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.86.6
OpenGL4.64.6
OpenCL3.03.0
Vulkan1.31.4
CUDA8.9-
DLSS+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

RTX 4060 46.46
+52.5%
Arc Pro B50 30.46

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

RTX 4060 19477
+52.5%
Próbki: 29429
Arc Pro B50 12771
Próbki: 165

Wydajność w grach

Wyniki GeForce RTX 4060 i Arc Pro B50 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD12380−85
−35%
1440p59
+68.6%
35−40
4K37
+54.2%
24−27

Koszt jednej klatki, $

1080p2.43
+44.3%
4.36
1440p5.07
+49.2%
9.97
4K8.08
+44.4%
14.54
  • Koszt jednej klatki w RTX 4060 jest o 44% niższy w 1080p.
  • Koszt jednej klatki w RTX 4060 jest o 49% niższy w 1440p.
  • Koszt jednej klatki w RTX 4060 jest o 44% niższy w 4K.

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 250−260
+56.9%
160−170
Cyberpunk 2077 139
+54.4%
90−95
Hogwarts Legacy 148
+55.8%
95−100
Resident Evil 4 Remake 154
+54%
100−105

Full HD
Medium

Battlefield 5 140−150
+55.8%
95−100
Counter-Strike 2 250−260
+56.9%
160−170
Cyberpunk 2077 107
+52.9%
70−75
Far Cry 5 185
+54.2%
120−130
Fortnite 200−210
+55.4%
130−140
Forza Horizon 4 180−190
+64.5%
110−120
Hogwarts Legacy 112
+60%
70−75
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+54.5%
110−120
Valorant 270−280
+59.4%
170−180

Full HD
High

Battlefield 5 140−150
+55.8%
95−100
Counter-Strike 2 250−260
+56.9%
160−170
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
+54.4%
180−190
Cyberpunk 2077 90
+63.6%
55−60
Far Cry 5 169
+53.6%
110−120
Fortnite 200−210
+55.4%
130−140
Forza Horizon 4 180−190
+64.5%
110−120
Grand Theft Auto V 155
+55%
100−105
Hogwarts Legacy 85
+54.5%
55−60
Metro Exodus 107
+52.9%
70−75
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+54.5%
110−120
The Witcher 3: Wild Hunt 216
+54.3%
140−150
Valorant 270−280
+59.4%
170−180

Full HD
Ultra

Battlefield 5 140−150
+55.8%
95−100
Cyberpunk 2077 80
+60%
50−55
Far Cry 5 159
+59%
100−105
Forza Horizon 4 180−190
+64.5%
110−120
Hogwarts Legacy 63
+57.5%
40−45
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+54.5%
110−120
The Witcher 3: Wild Hunt 111
+58.6%
70−75
Valorant 270−280
+59.4%
170−180

Full HD
Epic

Fortnite 200−210
+55.4%
130−140

1440p
High

Counter-Strike 2 120−130
+60%
80−85
Counter-Strike: Global Offensive 300−350
+53.2%
220−230
Grand Theft Auto V 90
+63.6%
55−60
Metro Exodus 63
+57.5%
40−45
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+59.1%
110−120
Valorant 300−350
+54.5%
200−210

1440p
Ultra

Battlefield 5 110−120
+54.7%
75−80
Cyberpunk 2077 48
+60%
30−33
Far Cry 5 109
+55.7%
70−75
Forza Horizon 4 140−150
+57.8%
90−95
Hogwarts Legacy 45
+66.7%
27−30
The Witcher 3: Wild Hunt 80
+60%
50−55

1440p
Epic

Fortnite 120−130
+61.3%
80−85

4K
High

Counter-Strike 2 55−60
+65.7%
35−40
Grand Theft Auto V 89
+61.8%
55−60
Hogwarts Legacy 30−35
+72.2%
18−20
Metro Exodus 38
+58.3%
24−27
The Witcher 3: Wild Hunt 66
+65%
40−45
Valorant 280−290
+57.8%
180−190

4K
Ultra

Battlefield 5 75−80
+54%
50−55
Counter-Strike 2 55−60
+65.7%
35−40
Cyberpunk 2077 20
+66.7%
12−14
Far Cry 5 54
+54.3%
35−40
Forza Horizon 4 95−100
+61.7%
60−65
Hogwarts Legacy 24
+71.4%
14−16
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+62.2%
45−50

4K
Epic

Fortnite 65−70
+67.5%
40−45

W ten sposób RTX 4060 i Arc Pro B50 konkurują w popularnych grach:

  • RTX 4060 jest 54% szybszy w 1080p
  • RTX 4060 jest 69% szybszy w 1440p
  • RTX 4060 jest 54% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 46.46 30.46
Nowość 18 maja 2023 5 września 2025
Maksymalna ilość pamięci 8 GB 16 GB
Pobór mocy (TDP) 115 Wat 70 Wat

RTX 4060 ma 53% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, Arc Pro B50 ma przewagę wiekową wynoszącą 2 lata, ma 100% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 39% niższe zużycie energii.

Model GeForce RTX 4060 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Arc Pro B50.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że GeForce RTX 4060 jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a Arc Pro B50 - dla stacji roboczych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.1 30817 głosów

Oceń GeForce RTX 4060 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 13 głosów

Oceń Arc Pro B50 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce RTX 4060 lub Arc Pro B50, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.