GeForce GTX 1050 vs Radeon HD 7750

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce GTX 1050 i Radeon HD 7750, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

GTX 1050
2016, $109
2 GB GDDR5, 75 Watt
12.08
+197%

GTX 1050 przewyższa HD 7750 o aż 197% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności461751
Miejsce według popularności29nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej10.151.15
Wydajność energetyczna12.545.76
ArchitekturaPascal (2016−2021)GCN 1.0 (2012−2020)
KryptonimGP107Cape Verde
TypDo komputerów stacjonarnychDo komputerów stacjonarnych
Designbrak danychreference
Data wydania25 października 2016 (9 lat temu)15 lutego 2012 (14 lat temu)
Cena w momencie wydania$109 $109

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

GTX 1050 ma 783% lepszy stosunek ceny do jakości niż HD 7750.

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Dla porównania przedstawiono obecnie popularne karty graficzne.

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących640512
Częstotliwość rdzenia1290 MHzbrak danych
Częstotliwość w trybie Boost1392 MHz800 MHz
Ilość tranzystorów3,300 million1,500 million
Proces technologiczny14 nm28 nm
Pobór mocy (TDP)75 Watt75 Watt
Maksymalna temperatura GPU97 °Cbrak danych
Szybkość wypełniania teksturami58.2025.60
Wydajność zmiennoprzecinkowa1.862 TFLOPS0.8192 TFLOPS
ROPs3216
TMUs4032
L1 Cache240 KB128 KB
L2 Cache1024 KB256 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

MagistralaPCIe 3.0PCIe 2.1 x16
InterfejsPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Długość145 mm168 mm
Wysokość11.1 cmbrak danych
Grubość2-slot1-slot
Zalecany zasilacz300 Watbrak danych
Dodatkowe złącza zasilaniabrakbrak
Obsługa SLI-brak danych

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR5GDDR5
Maksymalna ilość pamięci2 GB1 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit128 Bit
Częstotliwość pamięci1752 MHz1125 MHz
Przepustowość pamięci112 GB/s72 GB/s
Pamięć współdzielona--

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoDP 1.4, HDMI 2.0b, Dual Link-DVI1x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort
Obsługa wielu monitorów+brak danych
Eyefinity-+
HDMI++
HDCP2.2-
Obsługa DisplayPort-+
Obsługa G-SYNC+-

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

CrossFire-+
FreeSync-+
GameStream+-
GPU Boost3.0brak danych
VR Ready+brak danych
Ansel+-

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce GTX 1050 (Desktop) i Radeon HD 7750, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_1)DirectX® 11
Model cieniujący6.45.1
OpenGL4.54.6
OpenCL1.21.2
Vulkan1.2.131-
CUDA+-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce GTX 1050 i Radeon HD 7750 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

GTX 1050 12.08
+197%
HD 7750 4.07

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

GTX 1050 5052
+197%
Próbki: 26437
HD 7750 1701
Próbki: 6243

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

GTX 1050 6797
+203%
HD 7750 2240

Wydajność w grach

Wyniki GeForce GTX 1050 i Radeon HD 7750 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD42
+200%
14−16
1440p227−8
−68.2%
4K237−8
−69.6%

Koszt jednej klatki, $

1080p2.60
+66.7%
7.79
1440p4.95
+68.2%
15.57
4K4.74
+69.6%
15.57
  • Koszt jednej klatki w GTX 1050 jest o 67% niższy w 1080p.
  • Koszt jednej klatki w GTX 1050 jest o 68% niższy w 1440p.
  • Koszt jednej klatki w GTX 1050 jest o 70% niższy w 4K.

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Atomic Heart 30−35
+210%
10−11
Counter-Strike 2 65−70
+219%
21−24
Cyberpunk 2077 24−27
+213%
8−9

Full HD
Medium

Atomic Heart 30−35
+210%
10−11
Battlefield 5 56
+211%
18−20
Counter-Strike 2 65−70
+219%
21−24
Cyberpunk 2077 24−27
+213%
8−9
Far Cry 5 40−45
+233%
12−14
Fortnite 70−75
+238%
21−24
Forza Horizon 4 50−55
+225%
16−18
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+214%
14−16
Valorant 100−110
+203%
35−40

Full HD
High

Atomic Heart 30−35
+210%
10−11
Battlefield 5 43
+207%
14−16
Counter-Strike 2 65−70
+219%
21−24
Counter-Strike: Global Offensive 250
+213%
80−85
Cyberpunk 2077 24−27
+213%
8−9
Dota 2 124
+210%
40−45
Far Cry 5 40−45
+233%
12−14
Far Cry 6 30−35
+230%
10−11
Fortnite 53
+231%
16−18
Forza Horizon 4 49
+206%
16−18
Grand Theft Auto V 53
+231%
16−18
Metro Exodus 17
+240%
5−6
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+214%
14−16
The Witcher 3: Wild Hunt 38
+217%
12−14
Valorant 100−110
+203%
35−40

Full HD
Ultra

Battlefield 5 36
+200%
12−14
Cyberpunk 2077 24−27
+213%
8−9
Dota 2 112
+220%
35−40
Far Cry 5 40−45
+233%
12−14
Forza Horizon 4 34
+240%
10−11
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+214%
14−16
The Witcher 3: Wild Hunt 20
+233%
6−7
Valorant 28
+211%
9−10

Full HD
Epic

Fortnite 42
+200%
14−16

1440p
High

Counter-Strike 2 21−24
+229%
7−8
Counter-Strike: Global Offensive 90−95
+207%
30−33
Far Cry 6 18−20
+200%
6−7
Grand Theft Auto V 7
+250%
2−3
Metro Exodus 14−16
+250%
4−5
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 90−95
+213%
30−33
Valorant 110−120
+234%
35−40

1440p
Ultra

Battlefield 5 27
+200%
9−10
Cyberpunk 2077 10−11
+233%
3−4
Far Cry 5 24−27
+225%
8−9
Forza Horizon 4 30−33
+200%
10−11
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
+240%
5−6

1440p
Epic

Fortnite 27−30
+200%
9−10

4K
High

Atomic Heart 10−11
+233%
3−4
Counter-Strike 2 8−9
+300%
2−3
Far Cry 6 6−7
+200%
2−3
Grand Theft Auto V 24
+200%
8−9
Metro Exodus 8−9
+300%
2−3
The Witcher 3: Wild Hunt 15
+200%
5−6
Valorant 55−60
+217%
18−20

4K
Ultra

Battlefield 5 16−18
+240%
5−6
Counter-Strike 2 8−9
+300%
2−3
Cyberpunk 2077 4−5
+300%
1−2
Dota 2 47
+236%
14−16
Far Cry 5 12−14
+225%
4−5
Forza Horizon 4 21−24
+200%
7−8
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+200%
4−5

4K
Epic

Fortnite 12−14
+200%
4−5

W ten sposób GTX 1050 i HD 7750 konkurują w popularnych grach:

  • GTX 1050 jest 200% szybszy w 1080p
  • GTX 1050 jest 214% szybszy w 1440p
  • GTX 1050 jest 229% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 12.08 4.07
Nowość 25 października 2016 15 lutego 2012
Maksymalna ilość pamięci 2 GB 1 GB
Proces technologiczny 14 nm 28 nm

GTX 1050 ma 197% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 4 lata, ma 100% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 50% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model GeForce GTX 1050 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon HD 7750.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.6 7109 głosów

Oceń GeForce GTX 1050 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.9 621 głosów

Oceń Radeon HD 7750 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce GTX 1050 lub Radeon HD 7750, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.