i7-4850HQ vs A12-9700P
Łączna ocena wydajności
Core i7-4850HQ przewyższa A12-9700P o aż 153% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Porównanie typu procesora (desktop lub notebook), architektury, czasu rozpoczęcia sprzedaży i ceny.
| Miejsce w rankingu wydajności | 1745 | 2459 |
| Miejsce według popularności | nie w top-100 | nie w top-100 |
| Ocena efektywności kosztowej | 0.40 | brak danych |
| Typ | Do laptopów | Do laptopów |
| Seria | Intel Core i7 | AMD Bristol Ridge |
| Wydajność energetyczna | 3.15 | 3.91 |
| Deweloper | Intel | AMD |
| Producent | Intel | brak danych |
| Kryptonim architektury | Crystalwell (2013−2014) | Bristol Ridge (2016−2019) |
| Data wydania | 29 kwietnia 2013 (13 lat temu) | 1 czerwca 2016 (9 lat temu) |
Ocena efektywności kosztowej
Wykres rozrzutu wydajności do ceny
Szczegółowe specyfikacje
| Rdzeni | 4 | 4 |
| Strumieni | 8 | 4 |
| Częstotliwość podstawowa | 2.3 GHz | 2.5 GHz |
| Maksymalna częstotliwość | 3.5 GHz | 3.4 GHz |
| Typ magistrali | DMI 2.0 | brak danych |
| Prędkość opony | 5 GT/s | brak danych |
| Mnożnik | 23 | brak danych |
| Pamięć podręczna 1-go poziomu | 64K (na rdzeń) | brak danych |
| Pamięć podręczna 2-go poziomu | 256K (na rdzeń) | 2048 KB |
| Pamięć podręczna 3-go poziomu | 8 MB (łącznie) | brak danych |
| Proces technologiczny | 22 nm | 28 nm |
| Rozmiar kryształu | 264 mm2 | 250 mm2 |
| Maksymalna temperatura rdzenia | 100 °C | 90 °C |
| Maksymalna temperatura obudowy (TCase) | 100 °C | brak danych |
| Ilość tranzystorów | 1,400 million | 3100 Million |
| Obsługa 64 bitów | + | + |
| Zgodność z Windows 11 | - | - |
Kompatybilność
| Maksymalna liczba procesorów w konfiguracji | 1 | brak danych |
| Socket | FCBGA1364 | FP4 |
| Pobór mocy (TDP) | 47 Watt | 15 Watt |
Technologia i dodatkowe instrukcje
| Rozszerzone instrukcje | Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2 | brak danych |
| AES-NI | + | + |
| FMA | - | FMA4 |
| AVX | + | - |
| FRTC | - | + |
| FreeSync | - | + |
| DualGraphics | - | + |
| vPro | + | brak danych |
| Enhanced SpeedStep (EIST) | + | brak danych |
| My WiFi | + | brak danych |
| Turbo Boost Technology | 2.0 | brak danych |
| Hyper-Threading Technology | + | brak danych |
| TSX | + | - |
| Idle States | + | brak danych |
| Thermal Monitoring | + | - |
| FDI | + | brak danych |
Technologia bezpieczeństwa
| TXT | + | brak danych |
| EDB | + | brak danych |
| Identity Protection | + | - |
| Anti-Theft | + | brak danych |
Technologia wirtualizacji
| AMD-V | + | + |
| VT-d | + | brak danych |
| VT-x | + | brak danych |
| EPT | + | brak danych |
Specyfikacja pamięci
| Rodzaje pamięci RAM | DDR3 | DDR3, DDR4 |
| Dopuszczalna pamięć | 32 GB | brak danych |
| Ilość kanałów pamięci | 2 | 2 |
| Maksymalna przepustowość pamięci | 25.6 GB/s | brak danych |
Specyfikacje graficzne
Ogólne parametry kart graficznych wbudowanych w Core i7-4850HQ i A12-9700P.
| Zintegrowana karta graficzna | Intel Iris Pro Graphics 5200 | AMD Radeon R7 Graphics |
| Liczba rdzeni iGPU | brak danych | 6 |
| Ilość pamięci wideo | 2 GB | brak danych |
| Quick Sync Video | + | - |
| Clear Video HD | + | brak danych |
| Enduro | - | + |
| Przełączalna grafika | - | + |
| UVD | - | + |
| VCE | - | + |
| Maksymalna częstotliwość rdzenia karty graficznej | 1.2 GHz | brak danych |
| InTru 3D | + | brak danych |
Interfejsy graficzne
Interfejsy i połączenia obsługiwane przez wbudowane w Core i7-4850HQ i A12-9700P karty graficzne.
| Maksymalna liczba monitorów | 3 | brak danych |
| eDP | + | brak danych |
| DisplayPort | + | + |
| HDMI | + | + |
| VGA | + | brak danych |
Jakość obrazu graficznego
| Maksymalna rozdzielczość przez HDMI 1.4 | 2560x1600@60Hz | brak danych |
| Maksymalna rozdzielczość przez DisplayPort | 3840x2160@60Hz | brak danych |
| Maksymalna rozdzielczość przez VGA | 1920x1200@60Hz | brak danych |
Obsługa graficznego interfejsu API
API, obsługiwane przez wbudowane w Core i7-4850HQ i A12-9700P karty graficzne, w tym ich wersje.
| DirectX | 11.2/12 | DirectX® 12 |
| OpenGL | 4.3 | brak danych |
| Vulkan | - | + |
Urządzenia peryferyjne
Obsługiwane Core i7-4850HQ i A12-9700P urządzenia peryferyjne i sposoby ich podłączenia.
| Rewizja PCI Express | 3 | 3.0 |
| Ilość linii PCI-Express | 16 | 8 |
Wydajność syntetycznego benchmarku
Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego
To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.
Passmark
Cinebench 10 32-bit single-core
Cinebench 10 32-bit multi-core
Cinebench 15 64-bit multi-core
Cinebench 15 64-bit single-core
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 3.51 | 1.39 |
| Nowość | 29 kwietnia 2013 | 1 czerwca 2016 |
| Strumieni | 8 | 4 |
| Pobór mocy (TDP) | 47 Wat | 15 Wat |
Z drugiej strony, A12-9700P ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, i ma 213% niższe zużycie energii.