A10-5800K vs Core 2 Duo P8700
Łączna ocena wydajności
A10-5800K przewyższa Core 2 Duo P8700 o aż 209% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Porównanie typu procesora (desktop lub notebook), architektury, czasu rozpoczęcia sprzedaży i ceny.
| Miejsce w rankingu wydajności | 2306 | 3131 |
| Miejsce według popularności | nie w top-100 | nie w top-100 |
| Ocena efektywności kosztowej | 0.35 | 0.02 |
| Typ | Do komputerów stacjonarnych | Do laptopów |
| Seria | AMD A-Series (Desktop) | Intel Core 2 Duo |
| Wydajność energetyczna | 0.72 | 0.93 |
| Deweloper | AMD | Intel |
| Kryptonim architektury | Trinity (2012−2013) | Penryn (2008−2011) |
| Data wydania | 2 października 2012 (13 lat temu) | 1 stycznia 2009 (17 lat temu) |
Ocena efektywności kosztowej
A10-5800K ma 1650% lepszy stosunek ceny do jakości niż Core 2 Duo P8700.
Wykres rozrzutu wydajności do ceny
Szczegółowe specyfikacje
| Rdzeni | 4 | 2 |
| Strumieni | 4 | 2 |
| Częstotliwość podstawowa | 3.8 GHz | 2.53 GHz |
| Maksymalna częstotliwość | 4.2 GHz | 2.53 GHz |
| Prędkość opony | brak danych | 1066 MHz |
| Pamięć podręczna 1-go poziomu | 128 KB (na rdzeń) | brak danych |
| Pamięć podręczna 2-go poziomu | 1 MB (na rdzeń) | 3 MB |
| Pamięć podręczna 3-go poziomu | 0 KB | 3 MB L2 Cache |
| Proces technologiczny | 32 nm | 45 nm |
| Rozmiar kryształu | 246 mm2 | 107 mm2 |
| Maksymalna temperatura rdzenia | brak danych | 105 °C |
| Maksymalna temperatura obudowy (TCase) | 74 °C | brak danych |
| Ilość tranzystorów | 1,178 million | 410 Million |
| Obsługa 64 bitów | + | + |
| Zgodność z Windows 11 | - | - |
| Odblokowany mnożnik | + | - |
| Dopuszczalne napięcie rdzenia | brak danych | 1V - 1.25V |
Kompatybilność
| Maksymalna liczba procesorów w konfiguracji | 1 | brak danych |
| Socket | FM2 | BGA479,PGA478 |
| Pobór mocy (TDP) | 100 Watt | 25 Watt |
Technologia i dodatkowe instrukcje
| Enhanced SpeedStep (EIST) | brak danych | + |
| Turbo Boost Technology | brak danych | - |
| Hyper-Threading Technology | brak danych | - |
| Idle States | brak danych | + |
| Demand Based Switching | brak danych | - |
| Częstotliwość FSB | brak danych | - |
Technologia bezpieczeństwa
| TXT | brak danych | + |
| EDB | brak danych | + |
Technologia wirtualizacji
| AMD-V | + | - |
| VT-x | brak danych | + |
Specyfikacja pamięci
| Rodzaje pamięci RAM | DDR3 | brak danych |
Specyfikacje graficzne
Ogólne parametry kart graficznych wbudowanych w A10-5800K i Core 2 Duo P8700.
| Zintegrowana karta graficzna | AMD Radeon HD 7660D (800 MHz) | brak danych |
Wydajność syntetycznego benchmarku
Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego
To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.
Passmark
GeekBench 5 Single-Core
GeekBench 5 Multi-Core
Cinebench 10 32-bit single-core
Cinebench 10 32-bit multi-core
wPrime 32
3DMark06 CPU
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 1.70 | 0.55 |
| Nowość | 2 października 2012 | 1 stycznia 2009 |
| Rdzeni | 4 | 2 |
| Strumieni | 4 | 2 |
| Pobór mocy (TDP) | 100 Wat | 25 Wat |
Z drugiej strony, Core 2 Duo P8700 ma 300% niższe zużycie energii.