Radeon R9 M385X vs GRID M40

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R9 M385X ile GRID M40'yi karşılaştırdık.

R9 M385X
2015
4 GB GDDR5
4.77
+20.5%

R9 M385X, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre M40 'den önemli bir 20% oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

Radeon R9 M385X ve GRID M40'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum688748
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok6.10
MimariGCN 2.0 (2013−2017)Maxwell (2014−2017)
GPUStratoGM107
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi5 mayıs 2015 (11 yıl önce)18 mayıs 2016 (9 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R9 M385X ve GRID M40 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R9 M385X'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı896384
Çekirdek frekansı1000 MHz1033 MHz
Boost modunda frekans1100 MHz1000 MHz
Transistör sayısı2,080 million1,870 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok50 Watt
Tekstüre hızı61.6033.06
Kayan nokta performansı1.971 TFLOPS0.7933 TFLOPS
ROPs1616
TMUs5632
L1 Cache224 KB192 KB
L2 Cache256 KB2 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R9 M385X ve GRID M40 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
Veri yoluPCIe 3.0veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Kalınlıkveri yok2-slot

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R9 M385X ve GRID M40 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek4 GB8 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit128 Bit
Hafıza frekansı1500 MHz1300 MHz
Bellek bant genişliği76.8 GB/s83.2 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R9 M385X ve GRID M40 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
Eyefinity+-

Desteklenen teknolojiler

Radeon R9 M385X ve GRID M40 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R9 M385X ve GRID M40 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1212 (11_0)
Gölgelendirici modeli6.35.1
OpenGL4.44.6
OpenCLveri yok1.2
Vulkan-1.1.126
Mantle+-
CUDA-5.0

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R9 M385X ve GRID M40 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD27
+28.6%
21−24
−28.6%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 21−24
+31.3%
16−18
−31.3%
Cyberpunk 2077 10−11
+25%
8−9
−25%
Resident Evil 4 Remake 8−9
+33.3%
6−7
−33.3%

Full HD
Medium

Battlefield 5 20−22
+25%
16−18
−25%
Counter-Strike 2 21−24
+31.3%
16−18
−31.3%
Cyberpunk 2077 10−11
+25%
8−9
−25%
Far Cry 5 14−16
+25%
12−14
−25%
Fortnite 27−30
+20.8%
24−27
−20.8%
Forza Horizon 4 21−24
+27.8%
18−20
−27.8%
Forza Horizon 5 12−14
+30%
10−11
−30%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+35.7%
14−16
−35.7%
Valorant 60−65
+33.3%
45−50
−33.3%

Full HD
High

Battlefield 5 20−22
+25%
16−18
−25%
Counter-Strike 2 21−24
+31.3%
16−18
−31.3%
Counter-Strike: Global Offensive 80−85
+27.7%
65−70
−27.7%
Cyberpunk 2077 10−11
+25%
8−9
−25%
Dota 2 40−45
+36.7%
30−33
−36.7%
Far Cry 5 14−16
+25%
12−14
−25%
Fortnite 27−30
+20.8%
24−27
−20.8%
Forza Horizon 4 21−24
+27.8%
18−20
−27.8%
Forza Horizon 5 12−14
+30%
10−11
−30%
Grand Theft Auto V 16−18
+33.3%
12−14
−33.3%
Metro Exodus 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+35.7%
14−16
−35.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 22
+22.2%
18−20
−22.2%
Valorant 60−65
+33.3%
45−50
−33.3%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 20−22
+25%
16−18
−25%
Cyberpunk 2077 10−11
+25%
8−9
−25%
Dota 2 40−45
+36.7%
30−33
−36.7%
Far Cry 5 14−16
+25%
12−14
−25%
Forza Horizon 4 21−24
+27.8%
18−20
−27.8%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+35.7%
14−16
−35.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 14−16
+40%
10−11
−40%
Valorant 60−65
+33.3%
45−50
−33.3%

Full HD
Epic

Fortnite 27−30
+20.8%
24−27
−20.8%

1440p
High

Counter-Strike 2 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
Counter-Strike: Global Offensive 35−40
+23.3%
30−33
−23.3%
Grand Theft Auto V 3−4
+50%
2−3
−50%
Metro Exodus 3−4
+50%
2−3
−50%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+29.6%
27−30
−29.6%
Valorant 50−55
+30%
40−45
−30%

1440p
Ultra

Battlefield 5 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
Cyberpunk 2077 3−4
+50%
2−3
−50%
Far Cry 5 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
Forza Horizon 4 10−12
+22.2%
9−10
−22.2%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+40%
5−6
−40%

1440p
Epic

Fortnite 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%

4K
High

Grand Theft Auto V 16−18
+33.3%
12−14
−33.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 1−2 0−1
Valorant 24−27
+33.3%
18−20
−33.3%

4K
Ultra

Battlefield 5 2−3
+100%
1−2
−100%
Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Dota 2 16−18
+33.3%
12−14
−33.3%
Far Cry 5 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
Forza Horizon 4 7−8
+40%
5−6
−40%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 5−6
+25%
4−5
−25%

4K
Epic

Fortnite 5−6
+25%
4−5
−25%

Popüler oyunlarda R9 M385X ve GRID M40 bu şekilde rekabet eder:

  • R9 M385X 1080p'de 29% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 4.77 3.96
Yenilik 5 mayıs 2015 18 mayıs 2016
Maksimum Bellek 4 GB 8 GB

R9 M385X 20% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan GRID M40, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir ve 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir.

Radeon R9 M385X performans testlerinde GRID M40 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R9 M385X dizüstü bilgisayarlar için ve GRID M40 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.5 6 oy

Radeon R9 M385X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.1 8 oy

GRID M40 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R9 M385X veya GRID M40 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.