Radeon R9 M275X vs RX 8050S

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R9 M275X
2014
4 GB GDDR5
3.85

8050S, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M275X 'den 833% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum755155
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
MimariGCN 1.0 (2012−2020)veri yok
GPUVenusveri yok
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi28 ocak 2014 (12 yıl önce)6 ocak 2025 (1 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R9 M275X'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı64032
Compute konveyör sayısı10veri yok
Çekirdek frekansı900 MHzveri yok
Boost modunda frekans925 MHz2800 MHz
Transistör sayısı1,500 millionveri yok
Teknolojik süreç28 nmveri yok
Tekstüre hızı37.00veri yok
Kayan nokta performansı1.184 TFLOPSveri yok
ROPs16veri yok
TMUs40veri yok
L1 Cache160 KBveri yok
L2 Cache256 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Veri yoluPCIe 3.0 x16veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16veri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5veri yok
Maksimum Bellek4 GBveri yok
Bellek veri yolu genişliği128 Bitveri yok
Hafıza frekansı1125 MHzveri yok
Bellek bant genişliği72 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsveri yok
Eyefinity+-

Desteklenen teknolojiler

Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 11veri yok
Gölgelendirici modeli5.1veri yok
OpenGL4.4veri yok
Mantle+-

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R9 M275X ve Radeon RX 8050S sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD10−12
−840%
94
+840%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 200−210
+0%
200−210
+0%
Cyberpunk 2077 80−85
+0%
80−85
+0%
Resident Evil 4 Remake 95−100
+0%
95−100
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 120−130
+0%
120−130
+0%
Counter-Strike 2 200−210
+0%
200−210
+0%
Cyberpunk 2077 80−85
+0%
80−85
+0%
Far Cry 5 100
+0%
100
+0%
Fortnite 150−160
+0%
150−160
+0%
Forza Horizon 4 140−150
+0%
140−150
+0%
Forza Horizon 5 110−120
+0%
110−120
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
+0%
140−150
+0%
Valorant 210−220
+0%
210−220
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 120−130
+0%
120−130
+0%
Counter-Strike 2 200−210
+0%
200−210
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
+0%
270−280
+0%
Cyberpunk 2077 80−85
+0%
80−85
+0%
Far Cry 5 96
+0%
96
+0%
Fortnite 150−160
+0%
150−160
+0%
Forza Horizon 4 140−150
+0%
140−150
+0%
Forza Horizon 5 110−120
+0%
110−120
+0%
Grand Theft Auto V 118
+0%
118
+0%
Metro Exodus 85−90
+0%
85−90
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
+0%
140−150
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 156
+0%
156
+0%
Valorant 210−220
+0%
210−220
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 120−130
+0%
120−130
+0%
Cyberpunk 2077 80−85
+0%
80−85
+0%
Far Cry 5 85
+0%
85
+0%
Forza Horizon 4 140−150
+0%
140−150
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
+0%
140−150
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 92
+0%
92
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 150−160
+0%
150−160
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 85−90
+0%
85−90
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 250−260
+0%
250−260
+0%
Grand Theft Auto V 70−75
+0%
70−75
+0%
Metro Exodus 50−55
+0%
50−55
+0%
Valorant 240−250
+0%
240−250
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 90−95
+0%
90−95
+0%
Cyberpunk 2077 40−45
+0%
40−45
+0%
Far Cry 5 85−90
+0%
85−90
+0%
Forza Horizon 4 100−110
+0%
100−110
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 65−70
+0%
65−70
+0%

1440p
Epic

Fortnite 95−100
+0%
95−100
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 40−45
+0%
40−45
+0%
Grand Theft Auto V 75−80
+0%
75−80
+0%
Metro Exodus 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 55−60
+0%
55−60
+0%
Valorant 220−230
+0%
220−230
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 55−60
+0%
55−60
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Far Cry 5 45−50
+0%
45−50
+0%
Forza Horizon 4 65−70
+0%
65−70
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%

4K
Epic

Fortnite 45−50
+0%
45−50
+0%

Popüler oyunlarda R9 M275X ve RX 8050S bu şekilde rekabet eder:

  • RX 8050S 1080p'de 840% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 54 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 3.85 35.92
Yenilik 28 ocak 2014 6 ocak 2025

RX 8050S 833% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 10 yaş avantajına sahiptir.

Radeon RX 8050S performans testlerinde Radeon R9 M275X modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.6 18 oy

Radeon R9 M275X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 1 oy

Radeon RX 8050S 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R9 M275X veya Radeon RX 8050S hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.