Radeon R9 M275X vs Quadro FX 2500M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R9 M275X ile Quadro FX 2500M'yi karşılaştırdık.

R9 M275X
2014
4 GB GDDR5
3.85
+640%

R9 M275X, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 2500M 'den 640% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum7551289
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok0.89
MimariGCN 1.0 (2012−2020)Curie (2003−2013)
GPUVenusG71
TipDizüstü bilgisayarlar içinMobil iş istasyonları için
Çıkış tarihi28 ocak 2014 (12 yıl önce)29 eylül 2005 (20 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$99.99

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R9 M275X'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı64032
Compute konveyör sayısı10veri yok
Çekirdek frekansı900 MHz500 MHz
Boost modunda frekans925 MHz500 MHz
Transistör sayısı1,500 million278 million
Teknolojik süreç28 nm90 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok45 Watt
Tekstüre hızı37.0012.00
Kayan nokta performansı1.184 TFLOPSveri yok
ROPs1616
TMUs4024
L1 Cache160 KBveri yok
L2 Cache256 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yoklarge
Veri yoluPCIe 3.0 x16veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16MXM-III

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR3
Maksimum Bellek4 GB512 MB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit256 Bit
Hafıza frekansı1125 MHz600 MHz
Bellek bant genişliği72 GB/s38.4 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
Eyefinity+-

Desteklenen teknolojiler

Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 119.0c (9_3)
Gölgelendirici modeli5.13.0
OpenGL4.42.1
OpenCLveri yokN/A
Vulkan-N/A
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R9 M275X 3.85
+640%
FX 2500M 0.52

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R9 M275X 1596
+635%
Örnekler: 15
FX 2500M 217
Örnekler: 24

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R9 M275X ve Quadro FX 2500M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%

Full HD
Medium

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Forza Horizon 4 4−5
+0%
4−5
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+0%
8−9
+0%
Valorant 27−30
+0%
27−30
+0%

Full HD
High

Counter-Strike: Global Offensive 16−18
+0%
16−18
+0%
Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Dota 2 10−12
+0%
10−12
+0%
Forza Horizon 4 4−5
+0%
4−5
+0%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+0%
8−9
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
+0%
5−6
+0%
Valorant 27−30
+0%
27−30
+0%

Full HD
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Dota 2 10−12
+0%
10−12
+0%
Forza Horizon 4 4−5
+0%
4−5
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+0%
8−9
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
+0%
5−6
+0%
Valorant 27−30
+0%
27−30
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 3−4
+0%
3−4
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 2−3
+0%
2−3
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 6−7
+0%
6−7
+0%

1440p
Ultra

Forza Horizon 4 2−3
+0%
2−3
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 1−2
+0%
1−2
+0%

1440p
Epic

Fortnite 0−1 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 3−4
+0%
3−4
+0%

4K
Ultra

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 27 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 3.85 0.52
Yenilik 28 ocak 2014 29 eylül 2005
Maksimum Bellek 4 GB 512 MB
Teknolojik süreç 28 nm 90 nm

R9 M275X 640% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 8 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 221% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R9 M275X performans testlerinde Quadro FX 2500M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R9 M275X dizüstü bilgisayarlar için ve Quadro FX 2500M mobil iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.6 18 oy

Radeon R9 M275X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.6 5 oy

Quadro FX 2500M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R9 M275X veya Quadro FX 2500M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.