Radeon R8 M535DX vs Arc A370M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R8 M535DX ve Arc A370M'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R8 M535DX
2017
1.60

A370M, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R8 M535DX 'den 664% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R8 M535DX ve Arc A370M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum999444
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok26.91
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Generation 12.7 (2022−2023)
GPUMesoDG2-128
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi18 nisan 2017 (9 yıl önce)30 mart 2022 (4 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R8 M535DX ve Arc A370M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R8 M535DX'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3201024
Çekirdek frekansı780 MHz300 MHz
Boost modunda frekans891 MHz1550 MHz
Transistör sayısı1,550 million7,200 million
Teknolojik süreç28 nm6 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok35 Watt
Tekstüre hızı17.8299.20
Kayan nokta performansı0.5702 TFLOPS3.174 TFLOPS
ROPs832
TMUs2064
Ray Tracing Coresveri yok8
L1 Cache80 KB1.5 MB
L2 Cache128 KB4 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R8 M535DX ve Arc A370M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzIGPPCIe 4.0 x8

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R8 M535DX ve Arc A370M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiSistem kullanılırGDDR6
Maksimum BellekSistem kullanılır4 GB
Bellek veri yolu genişliğiSistem kullanılır64 Bit
Hafıza frekansıSistem kullanılır1750 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok112.0 GB/s
Paylaşılan hafıza+-
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R8 M535DX ve Arc A370M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R8 M535DX ve Arc A370M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.06.6
OpenGL4.64.6
OpenCL2.03.0
Vulkan1.2.1311.3

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R8 M535DX ve Arc A370M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R8 M535DX 1.60
Arc A370M 12.23
+664%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R8 M535DX 670
Örnekler: 9
Arc A370M 5115
+663%
Örnekler: 2

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R8 M535DX ve Arc A370M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD5−6
−680%
39
+680%
1440p2−3
−900%
20
+900%
4K4−5
−750%
34
+750%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Cyberpunk 2077 46
+0%
46
+0%
Resident Evil 4 Remake 46
+0%
46
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 50−55
+0%
50−55
+0%
Counter-Strike 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Cyberpunk 2077 37
+0%
37
+0%
Far Cry 5 49
+0%
49
+0%
Fortnite 70−75
+0%
70−75
+0%
Forza Horizon 4 50−55
+0%
50−55
+0%
Forza Horizon 5 35−40
+0%
35−40
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 50−55
+0%
50−55
+0%
Counter-Strike 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 170−180
+0%
170−180
+0%
Cyberpunk 2077 25
+0%
25
+0%
Dota 2 68
+0%
68
+0%
Far Cry 5 46
+0%
46
+0%
Fortnite 70−75
+0%
70−75
+0%
Forza Horizon 4 50−55
+0%
50−55
+0%
Forza Horizon 5 35−40
+0%
35−40
+0%
Grand Theft Auto V 28
+0%
28
+0%
Metro Exodus 34
+0%
34
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 53
+0%
53
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 50−55
+0%
50−55
+0%
Cyberpunk 2077 21
+0%
21
+0%
Dota 2 66
+0%
66
+0%
Far Cry 5 43
+0%
43
+0%
Forza Horizon 4 50−55
+0%
50−55
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 26
+0%
26
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 70−75
+0%
70−75
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 24−27
+0%
24−27
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 90−95
+0%
90−95
+0%
Grand Theft Auto V 11
+0%
11
+0%
Metro Exodus 20
+0%
20
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 95−100
+0%
95−100
+0%
Valorant 130−140
+0%
130−140
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Cyberpunk 2077 10−12
+0%
10−12
+0%
Far Cry 5 29
+0%
29
+0%
Forza Horizon 4 30−33
+0%
30−33
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 18−20
+0%
18−20
+0%

1440p
Epic

Fortnite 27−30
+0%
27−30
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 8−9
+0%
8−9
+0%
Grand Theft Auto V 24−27
+0%
24−27
+0%
Metro Exodus 8−9
+0%
8−9
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
+0%
16−18
+0%
Valorant 65−70
+0%
65−70
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 16−18
+0%
16−18
+0%
Counter-Strike 2 8−9
+0%
8−9
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Dota 2 40
+0%
40
+0%
Far Cry 5 12−14
+0%
12−14
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+0%
12−14
+0%

4K
Epic

Fortnite 12−14
+0%
12−14
+0%

Popüler oyunlarda R8 M535DX ve Arc A370M bu şekilde rekabet eder:

  • Arc A370M 1080p'de 680% daha hızlıdır
  • Arc A370M 1440p'de 900% daha hızlıdır
  • Arc A370M 4K'de 750% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.60 12.23
Yenilik 18 nisan 2017 30 mart 2022
Teknolojik süreç 28 nm 6 nm

Arc A370M 664% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 4 yaş avantajına sahiptir ve 367% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Arc A370M performans testlerinde Radeon R8 M535DX modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.1 35 oy

Radeon R8 M535DX 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.5 190 oy

Arc A370M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R8 M535DX veya Arc A370M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.