Radeon R7 M460 vs ION

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M460 ve ION'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M460
2016
2 GB DDR3
2.57
+888%

R7 M460, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre ION 'den 888% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M460 ve ION'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum8691424
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok1.00
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Tesla (2006−2010)
GPUMesoC79
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi15 mayıs 2016 (10 yıl önce)18 haziran 2008 (17 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M460 ve ION genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M460'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı38416
Çekirdek frekansı1100 MHz450 MHz
Boost modunda frekans1125 MHzveri yok
Transistör sayısı1,550 million314 million
Teknolojik süreç28 nm65 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok20 Watt
Tekstüre hızı27.003.600
Kayan nokta performansı0.864 TFLOPS0.0352 TFLOPS
ROPs84
TMUs248
L1 Cache96 KBveri yok
L2 Cache128 KB32 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M460 ve ION uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 3.0 x8PCI

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M460 ve ION üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3Sistem kullanılır
Maksimum Bellek2 GBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği64 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı900 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği14.4 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M460 ve ION üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsPortable Device Dependent

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M460 ve ION API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)11.1 (10_0)
Gölgelendirici modeli6.04.0
OpenGL4.63.3
OpenCL2.0N/A
Vulkan1.2.131N/A

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M460 ve ION testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M460 2.57
+888%
ION 0.26

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M460 1071
+892%
Örnekler: 183
ION 108
Örnekler: 461

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M460 ve ION sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD13
+1200%
1−2
−1200%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 7−8 0−1
Cyberpunk 2077 5−6 0−1
Resident Evil 4 Remake 3−4 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 8−9 0−1
Counter-Strike 2 7−8 0−1
Cyberpunk 2077 5−6 0−1
Far Cry 5 7−8 0−1
Fortnite 12−14
+1200%
1−2
−1200%
Forza Horizon 4 12−14
+1200%
1−2
−1200%
Forza Horizon 5 6−7 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+1200%
1−2
−1200%
Valorant 40−45
+1000%
4−5
−1000%

Full HD
High

Battlefield 5 8−9 0−1
Counter-Strike 2 7−8 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
+900%
5−6
−900%
Cyberpunk 2077 5−6 0−1
Dota 2 24−27
+1200%
2−3
−1200%
Far Cry 5 7−8 0−1
Fortnite 12−14
+1200%
1−2
−1200%
Forza Horizon 4 12−14
+1200%
1−2
−1200%
Forza Horizon 5 6−7 0−1
Grand Theft Auto V 5 0−1
Metro Exodus 4−5 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+1200%
1−2
−1200%
The Witcher 3: Wild Hunt 7 0−1
Valorant 40−45
+1000%
4−5
−1000%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 8−9 0−1
Cyberpunk 2077 5−6 0−1
Dota 2 24−27
+1200%
2−3
−1200%
Far Cry 5 7−8 0−1
Forza Horizon 4 12−14
+1200%
1−2
−1200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+1200%
1−2
−1200%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10 0−1
Valorant 40−45
+1000%
4−5
−1000%

Full HD
Epic

Fortnite 12−14
+1200%
1−2
−1200%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 18−20
+1800%
1−2
−1800%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
+1100%
2−3
−1100%
Valorant 21−24
+1000%
2−3
−1000%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 4−5 0−1
Forza Horizon 4 6−7 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5 0−1

1440p
Epic

Fortnite 5−6 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+1400%
1−2
−1400%
Valorant 12−14
+1200%
1−2
−1200%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 7−8 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4 0−1

4K
Epic

Fortnite 3−4 0−1

Popüler oyunlarda R7 M460 ve ION bu şekilde rekabet eder:

  • R7 M460 1080p'de 1200% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.57 0.26
Yenilik 15 mayıs 2016 18 haziran 2008
Teknolojik süreç 28 nm 65 nm

R7 M460 888% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 7 yaş avantajına sahiptir ve 132% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R7 M460 performans testlerinde ION modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 55 oy

Radeon R7 M460 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.9 23 oy

ION 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M460 veya ION hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.