Radeon R5 M420 vs NVS 2100M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R5 M420 ile NVS 2100M'yi karşılaştırdık.

R5 M420
2016
4 GB DDR3
1.20
+264%

R5 M420, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 2100M 'den 264% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R5 M420 ve NVS 2100M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum10991375
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok2.31
MimariGCN 1.0 (2012−2020)Tesla 2.0 (2007−2013)
GPUJetGT218
TipDizüstü bilgisayarlar içinMobil iş istasyonları için
Çıkış tarihi15 mayıs 2016 (10 yıl önce)7 ocak 2010 (16 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R5 M420 ve NVS 2100M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R5 M420'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı32016
Çekirdek frekansı780 MHz535 MHz
Boost modunda frekans850 MHzveri yok
Transistör sayısı690 million260 million
Teknolojik süreç28 nm40 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok11 Watt
Tekstüre hızı17.004.280
Kayan nokta performansı0.544 TFLOPS0.03936 TFLOPS
ROPs84
TMUs208
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KB32 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R5 M420 ve NVS 2100M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 2.0 x16

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R5 M420 ve NVS 2100M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3GDDR3
Maksimum Bellek4 GB512 MB
Bellek veri yolu genişliği64 Bit64 Bit
Hafıza frekansı1000 MHz790 MHz
Bellek bant genişliği16 GB/s12.64 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R5 M420 ve NVS 2100M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R5 M420 ve NVS 2100M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_1)11.1 (10_1)
Gölgelendirici modeli5.14.1
OpenGL4.63.3
OpenCL1.21.1
Vulkan1.2.131N/A
CUDA-1.2

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R5 M420 ve NVS 2100M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R5 M420 1.20
+264%
NVS 2100M 0.33

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R5 M420 499
+267%
Örnekler: 62
NVS 2100M 136
Örnekler: 64

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R5 M420 ve NVS 2100M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Far Cry 5 2−3 0−1
Fortnite 3−4 0−1
Forza Horizon 4 7−8
+75%
4−5
−75%
Forza Horizon 5 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
Valorant 30−35
+26.9%
24−27
−26.9%

Full HD
High

Battlefield 5 1−2 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 27−30
+100%
14−16
−100%
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Dota 2 16−18
+60%
10−11
−60%
Far Cry 5 2−3 0−1
Fortnite 3−4 0−1
Forza Horizon 4 7−8
+75%
4−5
−75%
Forza Horizon 5 1−2 0−1
Metro Exodus 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+40%
5−6
−40%
Valorant 30−35
+26.9%
24−27
−26.9%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Dota 2 16−18
+60%
10−11
−60%
Far Cry 5 2−3 0−1
Forza Horizon 4 7−8
+75%
4−5
−75%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+40%
5−6
−40%
Valorant 30−35
+26.9%
24−27
−26.9%

Full HD
Epic

Fortnite 3−4 0−1

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
Counter-Strike: Global Offensive 8−9 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+200%
4−5
−200%
Valorant 3−4 0−1

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 3−4
+200%
1−2
−200%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
+100%
1−2
−100%

1440p
Epic

Fortnite 2−3 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 6−7
+200%
2−3
−200%

4K
Ultra

Dota 2 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+100%
1−2
−100%

4K
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1080p çözünürlüğü ve Low Preset ile Cyberpunk 2077'de R5 M420 200% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • R5 M420 24 testte'de önde (92%)
  • 2 testte (8%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.20 0.33
Yenilik 15 mayıs 2016 7 ocak 2010
Maksimum Bellek 4 GB 512 MB
Teknolojik süreç 28 nm 40 nm

R5 M420 264% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 43% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R5 M420 performans testlerinde NVS 2100M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R5 M420 dizüstü bilgisayarlar için ve NVS 2100M mobil iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.9 112 oy

Radeon R5 M420 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.4 10 oy

NVS 2100M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R5 M420 veya NVS 2100M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.