Radeon Pro V620 vs 660M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon Pro V620 ile Radeon 660M'yi karşılaştırdık.

Pro V620
2021
32 GB GDDR6, 300 Watt
37.38
+385%

Pro V620, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 660M 'den 385% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon Pro V620 ve Radeon 660M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum138572
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği9.5914.82
MimariRDNA 2.0 (2020−2025)RDNA 2.0 (2020−2025)
GPUNavi 21Rembrandt+
Tipİş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi4 kasım 2021 (4 yıl önce)3 ocak 2023 (3 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon Pro V620 ve Radeon 660M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon Pro V620'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı4608384
Çekirdek frekansı1825 MHz1500 MHz
Boost modunda frekans2200 MHz1900 MHz
Transistör sayısı26,800 million13,100 million
Teknolojik süreç7 nm6 nm
Güç Tüketimi (TDP)300 Watt40 Watt
Tekstüre hızı633.645.60
Kayan nokta performansı20.28 TFLOPS1.459 TFLOPS
ROPs12816
TMUs28824
Ray Tracing Cores726
L0 Cache1.1 MB96 KB
L1 Cache1 MB128 KB
L2 Cache4 MB2 MB
L3 Cache128 MB8 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon Pro V620 ve Radeon 660M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 4.0 x16PCIe 4.0 x8
Uzunluk267 mmveri yok
Kalınlık2-slotveri yok
Ek güç konektörleri2x 8-pinhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon Pro V620 ve Radeon 660M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR6Sistem kullanılır
Maksimum Bellek32 GBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği256 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı2000 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği512.0 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+
Resizable BAR+-

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon Pro V620 ve Radeon 660M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsPortable Device Dependent

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon Pro V620 ve Radeon 660M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.56.7
OpenGL4.64.6
OpenCL2.12.0
Vulkan1.21.3

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon Pro V620 ve Radeon 660M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

Pro V620 37.38
+385%
Radeon 660M 7.70

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

Pro V620 26519
+744%
Örnekler: 3
Radeon 660M 3142
Örnekler: 11

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon Pro V620 ve Radeon 660M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD110−120
+378%
23
−378%
4K60−65
+362%
13
−362%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 78
+0%
78
+0%
Cyberpunk 2077 24
+0%
24
+0%
Resident Evil 4 Remake 20
+0%
20
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Counter-Strike 2 57
+0%
57
+0%
Cyberpunk 2077 20
+0%
20
+0%
Far Cry 5 30
+0%
30
+0%
Fortnite 45−50
+0%
45−50
+0%
Forza Horizon 4 35−40
+0%
35−40
+0%
Forza Horizon 5 39
+0%
39
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 27−30
+0%
27−30
+0%
Valorant 80−85
+0%
80−85
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Counter-Strike 2 23
+0%
23
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 120−130
+0%
120−130
+0%
Cyberpunk 2077 14
+0%
14
+0%
Dota 2 56
+0%
56
+0%
Far Cry 5 26
+0%
26
+0%
Fortnite 45−50
+0%
45−50
+0%
Forza Horizon 4 35−40
+0%
35−40
+0%
Forza Horizon 5 32
+0%
32
+0%
Grand Theft Auto V 25
+0%
25
+0%
Metro Exodus 15
+0%
15
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 27−30
+0%
27−30
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 26
+0%
26
+0%
Valorant 80−85
+0%
80−85
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 30−35
+0%
30−35
+0%
Cyberpunk 2077 16−18
+0%
16−18
+0%
Dota 2 48
+0%
48
+0%
Far Cry 5 25
+0%
25
+0%
Forza Horizon 4 35−40
+0%
35−40
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 27−30
+0%
27−30
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 15
+0%
15
+0%
Valorant 80−85
+0%
80−85
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 45−50
+0%
45−50
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 14−16
+0%
14−16
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 60−65
+0%
60−65
+0%
Grand Theft Auto V 9−10
+0%
9−10
+0%
Metro Exodus 8−9
+0%
8−9
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 40−45
+0%
40−45
+0%
Valorant 85−90
+0%
85−90
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 16−18
+0%
16−18
+0%
Cyberpunk 2077 6−7
+0%
6−7
+0%
Far Cry 5 16−18
+0%
16−18
+0%
Forza Horizon 4 18−20
+0%
18−20
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
+0%
10−12
+0%

1440p
Epic

Fortnite 16−18
+0%
16−18
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 2−3
+0%
2−3
+0%
Grand Theft Auto V 18−20
+0%
18−20
+0%
Metro Exodus 3−4
+0%
3−4
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+0%
7−8
+0%
Valorant 40−45
+0%
40−45
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 8−9
+0%
8−9
+0%
Counter-Strike 2 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 2−3
+0%
2−3
+0%
Dota 2 27−30
+0%
27−30
+0%
Far Cry 5 7−8
+0%
7−8
+0%
Forza Horizon 4 12−14
+0%
12−14
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
+0%
7−8
+0%

4K
Epic

Fortnite 7−8
+0%
7−8
+0%

Popüler oyunlarda Pro V620 ve Radeon 660M bu şekilde rekabet eder:

  • Pro V620 1080p'de 378% daha hızlıdır
  • Pro V620 4K'de 362% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 37.38 7.70
Yenilik 4 kasım 2021 3 ocak 2023
Teknolojik süreç 7 nm 6 nm
Güç Tüketimi (TDP) 300 Watt 40 Watt

Pro V620 385% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan Radeon 660M, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir, 17% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir ve 650% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Radeon Pro V620 performans testlerinde Radeon 660M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon Pro V620 iş istasyonları için ve Radeon 660M dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


5 3 oy

Radeon Pro V620 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.7 495 oy

Radeon 660M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon Pro V620 veya Radeon 660M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.